Haberler Bölgesel Ordu Üreten sanayi odası olmayı başardık Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Birleştirilmiş Meslek Komite toplantısında komite üyeleri ile bir araya geldi. Haberler Bölgesel Ordu Bursa Kebap Ordu’ya geliyor Bursa yöresel lezzetleri ve şık konsepti ile Türkiye’nin 37 ilinde ve yurt dışında 98 şubeye ulaşan Bursa Kebap Evi; 2019 hedefine Ordu’yu koydu. Haberler Ekonomi Borsa Yurtdışı üretici endeksinde düşüş Yurtdışı üretici fiyat endeksi aylık %1,79 düştü Haberler Sektörler Gıda Fındıkta mücadele devam ediyor KFMİB Başkanı Sevinç, 'Geçen yıl yüzde 40-50'ye yakın kayıplar yaşandı. Bu yılki rekolteyi göz önünde bulundurduğumuzda, aynı durum devam ederse 1 milyar dolara yakın gelir kaybı söz konusu' dedi. Haberler Sektörler Tarım Tarımda gerileme başladı Tarımın milli gelirden aldığı pay yüzde 10.27’den yüzde 5.76’ya geriledi. Eğer 2002 yılındaki pay korunabilseydi tarım üretimi 213.3 milyar lira değil 380 milyar lira olarak gerçekleşecekti. Haberler Ekonomi Bankacılık ÖTV ve KDV indirimi uzatıldı 31 Mart tarihinde sona erecek ÖTV ve KDV indirimi, Cumhurbaşkanı kararıyla 31 Aralık 2019 tarihine uzatıldı. Söz konusu Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Haberler Bölgesel Ordu OGU’dan Avrupa’ya direkt uçuş Ordu Giresun Havalimanı yaz dönemiyle birlikte yurt dışı seferlerle atağa kalkıyor. Almanya’da 3, Suudi Arabistan’da da 2 ayrı noktaya uçuş düzenlenecek. Haberler Bölgesel Giresun Teleferik için imzalar atıldı Yaklaşık 6 yıldır devam eden çalışmalar sonunda projeye finansman sağlayacak Çinli firmayla anlaşma için imzalar atıldı. Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu düzenlediği basın toplantısıyla Giresunlulara müjde verdi.
1 2 3 4 5 6 7 8
Köşe Yazarlarımız
Gündemden Haberler

Üreten sanayi odası olmayı başardık

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Birleştirilmiş Meslek Komite toplantısında komite üyeleri ile bir araya geldi.

Haberin Devamını Oku

Bursa Kebap Ordu’ya geliyor

Bursa yöresel lezzetleri ve şık konsepti ile Türkiye’nin 37 ilinde ve yurt dışında 98 şubeye ulaşan Bursa Kebap Evi; 2019 hedefine Ordu’yu koydu.

Haberin Devamını Oku

Yurtdışı üretici endeksinde düşüş

Yurtdışı üretici fiyat endeksi aylık %1,79 düştü

Haberin Devamını Oku

Fındıkta mücadele devam ediyor

KFMİB Başkanı Sevinç, 'Geçen yıl yüzde 40-50'ye yakın kayıplar yaşandı. Bu yılki rekolteyi göz önünde bulundurduğumuzda, aynı durum devam ederse 1 milyar dolara yakın gelir kaybı söz konusu' dedi.

Haberin Devamını Oku

Tarımda gerileme başladı

Tarımın milli gelirden aldığı pay yüzde 10.27’den yüzde 5.76’ya geriledi. Eğer 2002 yılındaki pay korunabilseydi tarım üretimi 213.3 milyar lira değil 380 milyar lira olarak gerçekleşecekti.

Haberin Devamını Oku

ÖTV ve KDV indirimi uzatıldı

31 Mart tarihinde sona erecek ÖTV ve KDV indirimi, Cumhurbaşkanı kararıyla 31 Aralık 2019 tarihine uzatıldı. Söz konusu Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haberin Devamını Oku

OGU’dan Avrupa’ya direkt uçuş

Ordu Giresun Havalimanı yaz dönemiyle birlikte yurt dışı seferlerle atağa kalkıyor. Almanya’da 3, Suudi Arabistan’da da 2 ayrı noktaya uçuş düzenlenecek.

Haberin Devamını Oku

Teleferik için imzalar atıldı

Yaklaşık 6 yıldır devam eden çalışmalar sonunda projeye finansman sağlayacak Çinli firmayla anlaşma için imzalar atıldı. Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu düzenlediği basın toplantısıyla Giresunlulara müjde verdi.

Haberin Devamını Oku

ODÜ, Türk Fındığını uluslararasına taşıyor

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Fındık Yetiştiriciliğinde Geleneksel ve Modern Uygulamaların İncelenmesi” projesi kapsamında kurulan örnek fındık bahçesinde incelemelerde bulundu.

Haberin Devamını Oku

Osman Kalafat yeniden başkan

Karadeniz PERDER’in Genel Kurulu yapıldı.Başkanlığa bir kez daha Osman Kalafat seçildi

Haberin Devamını Oku

Türkiye su ürünlerinde dünyaya açıldı

Türkiye, dünya devletlerinin neredeyse dörtte üçüne su ürünleri ihraç ediyor. 

Haberin Devamını Oku

Albayrak Trabzon iş dünyası ile buluştu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Trabzon’da iş dünyası temsilcileriyle buluştu.

Haberin Devamını Oku

70 milyonluk limit 140’a çıktı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından düzenlenen “Adım Adım Ekonomi – İş Dünyası Buluşmaları” toplantısına katıldı.

Haberin Devamını Oku

İhracatçı mobilyacıya teşvik desteği

İhracatçı mobilyacıya, hem devletten hem de ihracatçı birliklerinden teşvik var.

Haberin Devamını Oku

Yeni istihdam teşviki açıklandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, işverenlerin Mayıs ayı sonuna kadar sağlayacağı her ilave istihdam için, 3 ay boyunca prim ve vergilerin yanı sıra personelin ücretini de devlet olarak karşılayacaklarını söyledi.

Haberin Devamını Oku

Otomotivde olumsuzluk ikinci el pazarına vurdu

Hükümetin sıfır otomobil satışlarını artırmak için devreye soktuğu ÖTV ve KDV indirimlerine rağmen, otomobil satışları 2019 Ocak ayında bir önceki yıla göre yüzde 59 azaldı.

Haberin Devamını Oku

İhracat yüzde 5 azaldı

TÜİK, Ocak ayına ilişkin dış ticaret endekslerini yayımladı.

Haberin Devamını Oku

''Cumhurbaşkanımızın Ordu'ya gelmesi söz konusu değil''

Ordu Ak Parti İl Başkanı Halit Tomakin, kamuoyunda son zamanlara Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Ordu’ya geleceği ve miting yapacağı söylentileri ile ilgili mesaj yayımladı.

Haberin Devamını Oku

Mahkeme Büyükşehir kararını iptal etti

Ordu İdare Mahkemesi Ordu’da faaliyet gösteren Nasuhbeyeoğlu Otomotiv’e ait reklam tabelasının kaldırılmasına ilişkin davada Ordu Büyükşehir Belediyesi’ni haksız buldu. Belediyenin söktüğü reklam tabelası şirket tarafından yeniden yerine konuldu.

Haberin Devamını Oku

Yeşilyurt Grup;''Yere hep sağlam bastık''

Yeşilyurt Grup’un mimarı Cemal Yeşilyurt;''“Biz krizlere rağmen şirket olarak yere sağlam basan bir firmayız. Krizler olsa da tehlike yaratmayacak, tehlikeden korkmayacak şekilde sağlam ilerliyoruz. Sadece, çok kazanmak yerine az kazanıyoruz” diye konuştu

Haberin Devamını Oku

KOSGEB, Kobigel 2019 çağrısı

KOSGEB, KOBİ Gelişim Destek Programı’nın (KOBİGEL) “İmalat Sanayinde Dijitalleşme” temalı yeni çağrısına çıktı.

Haberin Devamını Oku

Mustafa Poyraz;''Engelleri birlikte aşarız''

Poyraz&Poyraz şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Poyraz, “Birlik ve beraberlik olduktan sonra aşamayacağınız engel ya da yapamayacağınız şey yok” dedi.

Haberin Devamını Oku

Trabzon’da milli ilaç üretimi

KTÜ ve Tarım ve Orman Bakanlığı 12. Bölge Müdürlüğü Trabzon Şube Müdürlüğü arasında, milli ilaç üretimine ilişkin çalışmalar kapsamında "Trabzon Kanaryaotu" ve "Allı Gelin" endemik türlerinde araştırma yapılması için protokol imzalandı.

Haberin Devamını Oku

Türk organik sektörü yönünü Japonya’ya çevirdi

Şubat ayında Almanya’da BioFach Organik Ürünler Fuarı’nda başlayan “Turkish Organics” seminerler serisine bu sefer Japonya’da düzenlenen Foodex Japan 2019 Fuarı’nda devam edildi.

Haberin Devamını Oku

Piyasalar
Karadeniz Ekonomi
Gazetemiz Karadeniz Ekonomi Haftalık Gazetemiz
Dergimiz Karadeniz Ekonomi Dergimiz
Künye

Yönetim Yeri Adres

Karadeniz Ekonomi Yayıncılık Matbaa Ajans Gazetecilik Danışmanlık İnş. Tic. Ltd. Şti.
Selimiye Mah. Fatih Cad. bina: 27 daire: 3 Altınordu / ORDU

İmtiyaz Sahibi

Asel GÜRSOY

Genel Yayın Yönetmeni

Murat GÜRSOY

Yazı İşler Müdürü

Kemal ÇEKÜÇ

Dış Haber Sorumlusu

Reşat Güngör

Editör

Edanaz AKPUNAR

İletişim Numaraları

Telefon : 0 452 223 26 26
GSM : 0 532 725 12 20

İnternet İletişim

www.karadenizekonomi.com
info@karadenizekonomi.com

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.