Yüksek elektrik maliyeti en az seviyeye düşecek

 Yüksek elektrik maliyeti en az seviyeye düşecek

Giresun ve çevre bölgelerin uzun yıllar içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan ‘Giresun İçme Suyu Arıtma Tesisi’ proje ihalesi sonuçlandı.

DSİ Ankara Genel Müdürlüğü ve Trabzon Bölge Müdürlüğü ile projenin yapım ihalesini alan firma yetkilileri detaylı incelemeler yapmak için Giresun’a geldiler. Giresun ve çevre bölgelerin uzun yıllar içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan ‘Giresun İçme Suyu Arıtma Tesisi’ proje ihalesi sonuçlandı.

Yüksek elektrik maliyetini en az seviyeye düşürecek ve aynı zamanda elektrik kesintisiyle ortaya çıkan su kesintisi de tarih olacak şeklinde açıklamada bulunan Giresun Belediyesi yetkilileri, ‘’ DSİ tarafından Giresun Merkez, Dereli, Duroğlu ve Keşap’ı kapsayan proje için hazırlık safhasına başlandı. Su arıtma işleminin ardından halkın hizmetine ulaştırılacak olan projeyle birlikte belediyenin elektrik pompaları devreden çıkarak terfi işlemine de gerek kalmayacak. Hayata geçecek olan arıtma işlemiyle de 7 gün 24 saat içme suyu kalitesi kontrol edilecek ve halkımıza Avrupa Birliği normlarında içme suyu verilecek’’ şeklinde ifade ettiler.

 


Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?