Zere: Durmak yok

 Zere: Durmak yok

Bulancak Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Zere, “Dünyada başlı başına bir sıkıntı var. Hem ihracatta hem de ithalatta bir hayli etkileşim oldu. Salgın nedeniyle çoğu esnafımız kepenk kapatırken sanayilerimiz etkisiz hale gelmeye başladı. Ama durmadan elimizdeki imkânlar dahilinde üretmeye ve ihracata devam etmeliyiz”

Son zamanların en güncel konularından biri olan nakit sendromu ve bu noktaya nasıl geldiğimizi ve yapılması gerekenleri Bulancak Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Rahmi Zere’ye sorduk. “Şu an için en kronik sorunun olası bir ekonomik sıkıntının dolar kurundan kaynaklı olması beklenirken koronavirüsün ilave bir yük getireceği endişesi olduğunu” söyleyerek söze başlayan Zere, alınacak önlemlerle darboğaza girilmeyeceğine olan inancını koruyor. Zere, “Şuan çok fazla bir dar boğaza girdiğimizi sanmıyorum. Dünyada başlı başına bir sıkıntı var. Sınırlarımızda yaşananlar elbette bizi ekonomik sıkıntıya sokuyor. Hem ihracatta hem de ithalatta bir hayli etkileşim oldu. Üstüne üstlük salgının etkileri ile dükkânlarımız hareketsiz, sanayilerimiz etkisiz hale geldi. Esnafımız oturur pozisyon aldı.”

Buna karşın krizin en az zararla atlatılacağına ona inancını yitirmeyen Zere, “herkes işine bakmalı. Biz millet ve esnaf olarak daha fazla sıkıntıya düşmemek için işimizi takip etmek zorundayız.  Sanayi durursa ülke olarak sıkıntıya girer durumda daha fazla etkileniriz. Durmak yok elimizdeki imkânlar dahilinde üretmeye ve ihracata devam edeceğiz. NAZAN BEDİR / KARADENİZ EKONOMİ

 


Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?