“Klasik belediyecilik yapmıyoruz”

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Vizyonu Dünya Kenti Altınordu hedefi için klasik belediyecilik hizmetleriyle yetinmeden, verimlilik ve tasarruf ilkesiyle çalışmalara devam ediyoruz.”

 “Klasik belediyecilik yapmıyoruz”

Başkan’dan iddialı açıklamalar

Karadeniz Ekonomi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Gürsoy’u makamında ağırlayan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “marka şehir” yaratma aşkı ile yola koyulduklarını söyledi. Tören, göreve geldiği günden bu yana geçen süre ve Altınordu Belediyesi’nin gelecek vizyonu hakkında değerlendirmelerde bulundu. “Klasik belediyecilik anlayışının dışına çıkacağız ve şehre değer katacak çalışmalar gerçekleştireceğiz.” diyen Tören ilk 5 aylık başkanlık sürecini değerlendirerek göreve geldikleri günden bu yana benimsedikleri verimlilik ve tasarruf ilkesiyle hem sosyal hem ekonomik hem de şehir kimliği vizyonuyla çalışmalara devam ettiklerini vurguladı. Tören, “Hizmet siyaseti parolası ile devraldığımız görevle, hizmet bayrağını en iyi şekilde taşımaya devam ediyoruz. Klasik belediyeciliğin hizmetleriyle asla yetinmeden çalışmaya, şehrimize değer katmaya özen gösteriyoruz. ‘Vizyonu Dünya Kenti Altınordu’ hedefimiz doğrultusunda modern, çağdaş, akıllı ve marka bir şehir olmak için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz” dedi.

“Üreten bir şehir inşa edeceğiz”

Altınordu’yu birçok alanda üreten ve yaşayan bir şehir yapmak istediklerini ve göç olgusunu ortadan kaldırmak istediklerini belirten Başkan Tören, “Bizler göç olgusunu bu şehrin ajandasından çıkarmak, gençlerimizi göç etmekten kurtaracağız. Altınordu’muzu gençlerin güven merkezi, gençleri Altınordu’nun güvencesi yapacak işlere imza atacağız. Tarım, turizm, ticaret, teknoloji, tanıtım ve tarıma dayalı endüstrinin yanı sıra eğitim alanında yapacağımız çalışmalarla da kadınıyla, erkeğiyle, genciyle ve engellisiyle temiz, güvenli, huzurlu, üreten ve yaşayan bir şehir inşa edeceğiz. Bunu da terimizle, fikrimizle, birikimimizle ve birlikteliğimizle mazeretsiz hep birlikte başaracağız. Bu doğrultuda başlattığımız projelerimizle bunu başaracağız. Eğitimden sanata, alt yapıdan sportif faaliyetlere yapacağımız her çalışmayla Altınordu’yu güvenli ve huzurlu bir kent yaparak, cazibe ve çekim merkezi haline getireceğiz. Bunu da ortak akılla hep birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı. REŞAT GÜNGÖR / KARADENİZ EKONOMİ

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?