Kapat

Giresun’a 500 Milyon TL değerinde iki büyük proje

Şenlikoğlu seçim sürecinde vaat ettiği projeler için 500 Milyon TL değerinde iki büyük proje için önemli mesafe kat ettiklerini ve yakın süre içerisinde çalışmaların başlayacağını söyledi.

 Giresun’a 500 Milyon TL değerinde iki büyük proje

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, seçim sürecinde vaat ettiği büyük projeler için atılan adımları anlattı. 500 Milyon TL değerinde iki büyük proje için önemli mesafe kat ettiklerini ve yakın süre içerisinde çalışmaların başlayacağını söyledi. Sık Sık şehir girişinin ve trafiğinin rahatlaması adına düzenlemeler yapılacağını dile getiren Başkan Şenlikoğlu, şehir içi servisçilerine ve balıkçılara hem müjde verdi, hem de sorunlarını dinledi. Keşap Durağı ile Bulancak durağı arasına yapılması planlanan “BAT-ÇIK” ve Aksu mevkii çöp alanında yapılması düşünülen “PARK 42 ve PARK 47 Projesi” için Ankara’ya gittiğimizde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme gerçekleştirip, şehrimizin sorunlarını kendilerine anlattık. Cumhurbaşkanımıza ve Bakanlarımıza öncelikle teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız projelerin Giresun’a kazandırılması konusunda tam destek veriyorlar. Öncelik olarak yapmayı düşündüğümüz iki proje var. Bunlardan biri trafik sorununu düzene sokacak ve şehrimizin girişine güzellik katacak Bat-Çık projemiz. İkincisi ise Aksu mevkiinde çöp alanında yapmayı düşündüğümüz “Park 42 ve 47” projemiz. Bu iki projenin yaklaşık maliyeti 500 Milyon TL’yi buluyor. Finansmanını bakanlığımızın üstleneceği bu projeler için en kısa sürede start vereceğiz. Giresun artık yatırımlarla konuşulacak’’ dedi.

‘’Görüşmeler yapılıyor’’

Başkan Şenlikoğlu, “Seçimden önce ne vaat ettiysek hepsinin arkasındayız. Ne söz verdiysek hepsini gerçekleştireceğiz. Projelerimiz yavaş yavaş ortaya çıkınca insanlar bizim ne söylediğimizi daha net anlayacaklar. Giresun’un kaderini değiştirmekte kararlıyız. Proje adına önemli görüşmeler yapıyoruz. Öncelikle alanda zemin çalışmaları adına tahkimat yapılacak. Aksu Mahallemizdeki çöp sorununu tarihe gömüp, vatandaşlarımız için yeni bir yaşam alanı oluşturacağız. Tabi oldukça maliyetli projelerden bahsediyoruz. Ancak Giresun’un gelişmesi ilerlemesi adına gereken neyse yapacağız” şeklinde konuştu.

 

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?