Belediye Samsun Haberleri

Konut alanları, ticaret alanı olarak kullanılacak
Konut alanları, ticaret alanı olarak kullanılacak
Terme Belediye sınırlarında konut alanı kullanımının düğün salonu olarak kullanılmak üzere ticaret alanı kullanımına dönüştürülmesine ilişkin nazım imar planı oy birliği ile kabul edildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi 2019 Yılı Kasım Ayı 25. Birleşim toplantısında gündemin 13. maddesinde yer alan, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nın 01.11.2019 tarih ve 45943 sayılı; Terme Belediye sınırlarında konut alanı kullanımının düğün salonu olarak kullanılmak üzere ticaret alanı kullanımına dönüştürülmesine ilişkin nazım imar planı değişikliği teklifi ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık Komisyonları raporu, oy birliği ile kabul edildi.

Bu konuyla ilgili acil önem arz ettiği noktasında bir görüş oldu ama bu plan çalışmasını bizzat ben de görmüştüm diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ‘’Oradaki düğün salonunun mevcut dokusu uygun düşmeyecek bir lokasyon. Alanda bir çalışma şeklinde gelirse belki uygun bir planlama yapılabilir. Terme’de düğün salonu ihtiyacı da bildiğim kadarıyla hat safhada. Bu konuda bize katkı sağlanması hususunda meclisimizi de bilgilendirmek isterim. Golf sahasının devir işlemleri gerçekleşti ve oranın belediyeye çok büyük bir maliyeti vardı. Ancak aynı belediye işletiyormuş gibisinden protokol imzaladık. Yani orayı belediye işletiyor gibi farz edebilirsiniz ama federasyon işletecek. Ciddi anlamda belediyemiz yıllık mali bir yükten bu şekilde kurtulmuş oldu. Federasyon ile görüşmelerimizde şuan ki kullanımdan daha yoğun bir kullanım trafiği turnuvalar ve benzeri şeylerle oraya ivme kazandıracağız. Şehrimize diğer anlamda da turizm olarak büyük bir katkı sağlayacağı şeklinde bir beklentimiz var” ifadelerini kullandı.

‘’Çatı suları büyük bir problem’’

Kasım Ayı Olağan Genel Kurulu’nda gerçekleşen Kurulda yer alan 11 maddenin tamamı oy birliği ile kabul edildi. Yağmur suyu alt yapısı ve yağmur sularının uzaklaştırılması konusu çok önemli özellikle Samsun çok daha önemli çünkü Samsun’un yapısını biliyoruz şeklinde konuşan Başkan Demir, ‘’ Özellikle Tekkeköy, farkındaysanız denize paralel bir sıra dağ düşünün onların sahile doğru geldiğini düşünün. Dolayısıyla yukarıdan aşağı yanan bir yağmur tüm Samsun’da özellikle de düz kesimde büyük bir baskı oluşturuyor. Bir de çok hızlı bir kentleşmeye tabi olmuş bir şehiriz. Özellikle Canik ve İlkadım’ın üst bölgeleri o günün imkanları ile alt yapı ve imar çalışması yapılmadan bir yapılaşma söz konusu ve Atakum’da yapılaşma planlanmasına rağmen şuanda orada bulunan evlerin yüzde 65’inin çatı suları kanalizasyona bağlı bu çok büyük bir problem. Çarşamba ilçemizin kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu şebekesinin gelişme alanlarını da mümkün mertebe ön görüyle planlayarak arıtma tesisi ile birlikte eş zamanlı olarak tamamlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

 
26 Kasım 2019 Salı 10:35:14 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,konut,ticaret,düğün salonu


Belediye'lerden Haberler
Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

‘’Kazan- kazan noktasında en önemli projelerden biri olacak’’

Hisarcıklıoğlı, ‘’Eğer Volkswagen Türkiye’ye yatırım yaparsa, hem Volkswagen, hem Almanya hem de Türkiye kazanacak. Kazan-kazan noktasında en önemli projelerinden birisi olacak.’’

Haberin Devamını Oku

ORBEL’den personele barışı sağlama zammı

ORBEL A.Ş. işletmelerinde görevli 63 personele “Çalışanlar Arasında Ücret Barışı Sağlama” prensibi gereği maaş zammı yapıldı.

Haberin Devamını Oku

Çikolata fabrikası üreticiyi destekleyecek

‘’Söğütlü’de hem istihdama katkı sağlayacak hem ilçe ekonomisine değer katacak hem de üreticimizi destekleyecek çikolata fabrikası için hazırlıklarımızda sona geldik. ‘’

Haberin Devamını Oku

Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri listesi açıklandı

"Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” listesi Wyndham Kalamış Otel’de gerçekleşen gala yemeğinde açıklandı.

Haberin Devamını Oku

‘’Türkiye'nin en uzun ve en iyi teleferiğini yapacağız’’

‘’Canik bölgesine Türkiye'nin en uzun ve en iyi teleferiğini yapacağız. Turist çekmek ve insanlarımızın kullanması için güzel bir hizmet olacak’’

Haberin Devamını Oku

Giresun ve Ordu havalimanını konuştu

Giresun TSO ve Ordu TSO son zamanlarda sıklıkla yaşanmaya başlayan Ordu – Giresun Havalimanı sefer iptalleri konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Haberin Devamını Oku

Böceklerle mücadele için altyapı kurulmalı

Tuncer,‘’Gürcistan üzerinden Türkiye’ye giren ve hızlı bir şekilde ilerleyen kahverengi kokarca için acilen altyapı kurulmalı’’

Haberin Devamını Oku

Kırsal Kalkınma yatırımları ikiye katladı

2018 yılında 38 milyon lira hibe veren Ordu TKDK 2019 yılında bunu iki katına çıkararak 57 proje için 67 milyon liralık bir hibe sağladı.

Haberin Devamını Oku

Dil eğitimi hobileştirilerek verilmeli

Ordu TAD Dil Kursu kurucusu Çelebi, “İngilizce hobileştirilerek öğrenilmelidir. Bunun için öğrenmeye okul öncesi eğitimde oyunlar, şarkılar ve günlük eğlencelerle başlanmalıdır. Bu şekilde bir yaşam tarzına dönüşür ve öğrenme kolaylaşır.”

Haberin Devamını Oku

Terme, turizm merkezine dönüşecek

Demir, ‘’Samsun ile Ordu arasında olan Terme, sanayi, ticaret, kültür ve turizm merkezi haline dönüşecek.’’

Haberin Devamını Oku

Dulife Yatırım A.Ş. hayata geçirildi

Düzce MÜSİAD Yönetimi, ortak yatırımcılık kültürü, işlevsel ve kapsamı geniş yatırımlara ön ayak olmak üzere Dulife Yatırım’ı hayata geçirdi.

Haberin Devamını Oku

Sürdürülebilir balıkçılık ele alınacak

Karadeniz’de balıkçılığın sürdürülebilir hale gelmesi için toplantı yapılacak.

Haberin Devamını Oku

Hopaport’un ürün çeşitliliği artıyor

Hopaport’ta ürün çeşitliliğini artırma anlamında yapılan çalışmalar sonucunda limana ilk defa Şeker Pancarı Melas’ı getirildi.

Haberin Devamını Oku

‘’Ülke turizmine akıllı çözümler üreteceğiz’’

‘’EMITT 2020’de Turizm 4.0’ sloganını kapsamlı bir şekilde ele alarak Türkiye’nin marka algısını değerlendirme, ülke turizmine yol haritası oluşturma, güncel ve akıllı çözümler üretme konularını tartışacağız’’

Haberin Devamını Oku

İş dünyası 2020 yılını değerlendirdi

Ordu Rotary Kulübü son toplantısında Karadeniz’in önde gelen şirket patronları 2019 yılını değerlendirdi ve 2020 beklentilerini paylaştı.

Haberin Devamını Oku

Trabzon’dan 47 bin ton fındık ihraç edildi

Fındık ihracatının 3 aylık döneminde Trabzon'dan 329 milyon 635 bin 132 dolar karşılığında 47 bin 793 ton ürün ihraç edildi.

Haberin Devamını Oku

Sektörün gücü üreticiye bağlı

Çebi Fındık Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çebi, “Türk fındık sektörü üreticisinden,  ticaret gurubuna kadar büyük bir değişim içerisinde. Ülke olarak fındıkta kazanımlarımızı koruyup rekolte ve fiyatta istikrar sağlarsak hem üretici hem de sektör güçlü olur.”

Haberin Devamını Oku

ORBEL’den toplu etkinliklere kampanya

ORBEL işbirliği protokolü ile öğretmen, öğrenciler ve öğrencilerin velilerine yönelik olarak işletmelerin kullanım ücretlerine toplu olarak yapacakları etkinliklerde kampanya yapılacak.

Haberin Devamını Oku

64 üretici bilgilendirilecek

Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında gerçekleştirilecek uygulamalı eğitim çalışmasına öncelikli olarak, bu yıl 6 bin fidanı ücretsiz olarak dikimini yapacak 64 üretici katılacak.

Haberin Devamını Oku

Hedefimiz, dış ticaret fazlası veren Türkiye

Gülle, ‘’2019 yılında 85 bine ulaşan mal ihracatçımız ve 5 bin seviyesindeki hizmet ihracatçımız ile ticaret diplomasimiz sahada 90 bin nefere ulaştı’’

Haberin Devamını Oku

‘’Bu başarı Avrupa’da yok’’

Baş, ‘’Bizim beyannamelerimizin ve diğer belgelerimizin yüzde 99’u elektronik ortamda alınıyor, Avrupa da bu başarı yok’’

Haberin Devamını Oku

Yücel’e uluslararası bir görev daha

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Birleşmiş Milletler Danışma Kurulu üyesi oldu. Türk eğitim dünyasının duayen ismine yeni unvanı Cenevre’de düzenlenen bir konferansta verildi. Konferansta konuşan Yücel’in açıklamaları adeta ders niteliğindeydi.

Haberin Devamını Oku

 “Vatan için sorumluluktan kaçmayacağız”

Hayırseverlikleri ile anılan Ordu’nun gururları Onur ve İhsan Çetinceviz kardeşlerin, 81 ilde 81 anaokulu projesinin tüm fiziki altyapısını üstlendikleri Ankara ayağının, Barış Pınarı Harekatı’nın ilk şehidi adına yapılan anaokulu açıldı.

Haberin Devamını Oku

Gayrimenkul sektörü yükselişe geçti

Özelmacıklı, ‘’Son dönemde doların sabit seyri, enflasyonda yaşanan gerileme ve gelen faiz indirimleri ile gayrimenkul sektöründe ciddi bir talep artışı yaşanıyor.’’

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.