Samsun’da istihdam artışı başladı

 Samsun’da istihdam artışı başladı

Demir, ‘’Yeniden bir istihdam artışı başladı. Sanayi yatırımları noktasında önümüzdeki 3 – 4 yıl çok verimli geçecek. Bununla ilgili çalışmaları bir taraftan yaparken yeni OSB’yi kuruyoruz.’’

Orta Karadeniz Basım ve Ambalaj Sanayicileri Derneği yöneticileri ile buluşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, matbaacılar sitesinin kurulması ile ilgili çalışma yapılacağı müjdesini verdi. Önümüzdeki yılların Samsun için sanayi anlamında çok verimli geçeceğine de işaret eden Başkan Demir, ‘’Yaklaşık 20 yıla yakındır da size hizmet için çalışıyorum. Elimizden geleni yapıyoruz. Matbaacılık sektörü çok geniş bir alana yayılıyor. Sizin temsil ettiğiniz sektörün her sektörle bir ilişkisi var. Sağlık alanından tutun kamu yönetimine kadar çok önemli bir alan. Buradaki camia Samsun’un ticari, ekonomik ve iktisadi hayatını en iyi izleyen camiadır. Çok zor da bir alan. Teknolojinin hızlı gelişiminden en fazla etkilenen sektörsünüz. Bir kooperatif gibi yapı kurun. Alan tespit noktasında çalışmaları yapalım. Biz belediye olarak size elimizden gelen her türlü katkıyı sağlayacağız. Bir ihtiyaç belirlemesi yapın. Bu alanda Samsun Türkiye’nin çok önemli bir merkezi olmak zorunda. Bir arada olmak, kümelenmek şehir için avantajdır. Kendi alanınızdaki karşılıklı yapacak olduğunuz iş birliğinde de maliyetinizi ciddi anlamda düşürür. Böyle bir merkez olduğu Türkiye’de bilinip, hedeflerimizi gerçekleştirerek hep birlikte Samsun’u arzulanan noktaya ulaştıracağız’’ ifadelerini kullandı.

‘’Yeniden istihdam artışı başladı’’

Hedeflerimizi büyük ölçüde gerçekleştirerek bir çığırı da birlikte açacağız diyen Demir, ‘’ Yeniden bir istihdam artışı başladı. Sanayi yatırımları noktasında da önümüzdeki 3 – 4 yıl çok verimli geçecek. Bununla ilgili çalışmaları bir taraftan yapıyoruz. Yeni OSB’yi kuruyoruz. Yazıyı bakanlığa gönderdik. Yakında tüzel kişiliği oluşacak. Hemen arkasından arazi meselesinin halledilmesi, planlama, alt yapı derken hemen tahsise başlayacağız. Havza Bekdiğin’de şu anda 9 tane fabrika inşaat halinde. Bir tanesi hizmete girdi. Önümüzdeki yıl sonunda 4 – 5 tane daha çalışmaya başlar” şeklinde konuştu.


Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?