Şirketlerden Haberler

Dimes başarısının sırrını açıkladı
Dimes başarısının sırrını açıkladı
Türkiye meyve suyu pazarında iki yıldır devam eden daralmaya rağmen 2019'u yüzde 6’lık bir büyüme ile kapatan Dimes’in Genel Müdürü Diren, başarılarının sırrı olarak “Sürdürülebilir ideallerin peşinden koşuyoruz. Vizyon ve misyonumuzu bu oluşturuyor" dedi.

Pek çok kurum, kuruluş ve organizasyon, ticari faaliyetlerinin ve ayak izlerinin dünya üzerindeki negatif etkilerini bertaraf etmek için ekonomik, sosyal ve çevre odaklı sürdürülebilirlik uygulamalarına odaklanıyor ve bu alanda önemli çalışmalara imza atıyor. 1950’li yıllarda, yurdun farklı noktalarında edindiği tecrübeler sonrasında, Tokat’ın meyvelerini üretici, kalkınma ve toplum beslenmesine değere dönüştermeyi hedefleyen idealist ziraatçinin girişimiyle hayata geçen, Türkiye’nin ilk yerli sermayeli meyve suyu Dimes de böyle bir kurum olma özelliği taşıyor. Dimes Genel Müdürü Ozan Diren şirket olarak sürdürülebilirlik kavramının tüm ilkelerini işin doğasında barındırdıklarını belirterek, “Kendisi de hayata her zaman başka bakan kurucumuz, dedem merhum Vasfi Diren'in doğa ve insan için iyisini yapma azmi, Dimes’i sürdürülebilirlik odaklı bir iş modeli kılmakla kalmıyor, en büyük rekabetçi avantajımızı da oluşturuyor. İçecek sektöründe inovasyon ortaya koymayı ve daha fazla fayda sunan, katma değerli yeni ürünler geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda ülkemizde yaygın şekilde ancak meyve suyu sektöründe bugüne dek çok fazla değerlendirilmeyen ürünleri de endüstriye kazandırmayı amaçlıyoruz. Bugün, Türkiye'de ve 100’ü aşkın ihracat pazarında rekabetçi bir şirket olan Dimes, Türkiye'nin lider üreticisi meyve suyu ve ülkemizin önde gelen içecek markası olmanın yanı sıra gerek kuruluş felsefesi, gerekse iyi tarım ve iyi endüstri üzerine kurulu iş modeli ile çevre ve topluma karşı sorumlu bir kurum kimliği taşıyor. Bu kimliğimiz, hayata bakışımızı, iş yapma şekillerimizi, üretimden pazarlamaya tüm iş kararlarımızı, tercihlerimizi ve ürünlerimizin karakterini doğrudan etkiliyor. Türk tarımına değer katmayı şiar edinmiş bir şirket olarak, katma değerli ürün geliştirmeye odaklanıyoruz. Tarım ürünlerini katma değerli ürünlere dönüştürmeye, içecek şirketi vizyonumuzla yeni lezzetleri ve alışılmış lezzetlerin yeni yorumlarını tüketicilere sunmaya önem veriyoruz.” dedi

2019’da büyümeyi sürdürdü

Türkiye meyve suyu pazarında iki yıldır devam eden daralmaya rağmen Dimes, 2018 yılında olduğu gibi 2019'da büyümesini sürdürdü ve yılı yüzde 6’lık bir büyüme ile kapattı. İnsanlığın geleceğini şekillendirecek temel yapı taşının, sürdürülebilir ve bir o kadar da kapsayıcı nitelikte, paylaşılan katma değer üretimi olacağını belirten Diren, sürdürülebilirlik odaklı iş modelinin geleceğine yönelik düşüncelerini şöyle ifade etti; “İnsanların temel arayışı, kendileri için olduğu kadar, içerisinde yaşadıkları toplum, üzerinde yaşadığımız dünya, yani insan ve doğa için daha fazla, daha kapsayıcı, daha katma değerli ve daha sürdürülebilir bir şekilde iyilik sunulabilmesi. Geleceğin yörüngesi, temel fonksiyonun ötesinde ek değer sunan ürünler ve hizmetler, bunların oluşumunu sağlayan değer zinciri ve toplum geneli üzerinde kapsayıcı etki yapan katma değer üretimi ve bunun sürdürülebilirliği üzerine şekillenecek. Bu da, hayata başka bakan, işinin yörüngesini, samimi bir yaklaşımla doğaya ve insana saygı, doğa ve insan için değer üretimi çevresine oturtan, tercih ve kararlarını bu yönde şekillendiren, sürdürülebilir iş modellerini daha da önemli ve değerli kılacak.”

 
14 Ocak 2020 Salı 10:08:47 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,dimes,meyve suyu,büyüme


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

Rusya asfaltlarında Düzce bazaltı kullanacak

Düzce Belediyesi, kentteki ocaklardan çıkarılan, dayanıklılığı ve sert yapısı nedeniyle asfalt yol yapımında kullanılan bazalt isimli kayacı Rusya'ya ihraç edecek.

Haberin Devamını Oku

Tokat Yeşil Sanayi Sitesi yatırım programına alındı

Tokat Yeşil Sanayi Sitesinin 2020 yılı yatırım programına alınması ile ilgili basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Tokat Belediye Başkanı Eroğlu Yeni Nesil Sanayi Sitesi, Resmî Gazetede yayımlanarak 2020 yılı yatırım programına alındığını söyledi.

Haberin Devamını Oku

DOKAP ve Samsun İl Tarım’dan organik gübre dağıtımı

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve DOKAP ile birlikte yürütülmekte olan "Organik Havzalarda Organik üretimin geliştirilmesi" projesi kapsamında Çarşamba Şeker Fabrikası'nda üreticilere organik gübre dağıtımı gerçekleştirildi.

Haberin Devamını Oku

Müze kart fiyatı düştü

300'den fazla müze ve ören yerine bir yıl boyunca sınırsız giriş hakkı sağlayan MüzeKart, 1 Mart'tan itibaren 60 liradan satışa sunulacak.

Haberin Devamını Oku

Palamutun fiyatı 20 TL’ye düştü!

Denizlerde av sezonu devam ederken, bu yıl sınırlı miktarda avlanan palamut tezgahlarda artmasıyla fiyatı 20 TL'ye geriledi.

Haberin Devamını Oku

Bafra Belediyesi dışa bağımlılığı azaltıyor

Bafra Belediyesi, ilçe genelinde kullandığı park ve dolmuş duraklarında kullanılan oturma grupları, banklar, kamelyaları kendi bünyesinde üreterek dışa bağımlılığı azaltıyor.

Haberin Devamını Oku

Kahverengi kokarca için protokol imzalandı

Giresun Tarım İl Müdürü Dr. Muhammed Angın ve Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bölük Kahverengi Kokarca ile Feromon Tuzaklarının İzlenme ve Mücadele Amaçlı Temini ve Kullanılmasına ait Protokol imzaladı.

Haberin Devamını Oku

İhracatçılara yeni uygulama AloTİM

TİM’in yeni mobil uygulaması AloTİM ile ihracatçılar soru ve sorunlarına 7/24 cevap bulabilecek.

Haberin Devamını Oku

Akpunar, 6. kitabını okurları ile buluşturdu

Ordu Büyükşehir Kültür ve Sanat Galerisinde düzenlenen imza gününde okurları ile biraraya gelen Akpunar’a  kitapseverler büyük ilgi gösterdi.

Haberin Devamını Oku

4 bin kişiye istihdam sağlayacak proje

4 bin kişiye iş imkanı sağlayabileceği belirtilen "Ada'ya Teleferik ve Gemilerçekeği Yat Limanı" projesi Şenlikoğlu’na sunuldu.

Haberin Devamını Oku

‘’Profesyonel yarıcı şirketler oluşturulmalı’’

Şenlikoğlu, ‘’ Üretim şemasını biraz daha genişleterek fındıkla ilgili profesyonel yarıcı şirketleri oluşturulmalı. Böylece verim sorunu giderilerek üretimin artırılması sağlanmış olacak, bu durumda yeni iş kapıları açılmasının önünü açacaktır.’’

Haberin Devamını Oku

Kırsal kalkınmada yatırımlar 57 milyona ulaştı

Yılmaz, ‘’Kırsal kalkınma yatırımlarından bugüne kadar ilimize kazandırılan proje sayısı 93'e, toplam yatırım tutarı ise 56.802.520,00 TL’ye ulaştı.’’

Haberin Devamını Oku

TMO fiyatları artırdı

TMO'nun sitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre levant kalite fındığın kilosu 20,5 TL'den, Giresun kalite fındığın kilosu 21 TL'den ve sivri kalite fındığın kilosu ise 20 TL'den satılacak.

Haberin Devamını Oku

Şirketler nitelikli işgücü arıyor

Teşvikler ve dijitalleşmenin etkisiyle ihracata yönelen şirketler, nitelikli işgücü istihdamı için yoğun arayış içerisine girdi.

Haberin Devamını Oku

Öğrencilere staj ve iş imkanı sağlanacak

MÜSİAD ve UDEF, nitelikli öğrenci yetiştirilmesi ve istihdam gibi alanları da içeren protokolle, yabancı uyruklu öğrencilerin, yurt içi ve yurt dışındaki MÜSİAD üyesi şirketlerde staj ve iş imkânları sağlanacak.

Haberin Devamını Oku

DOKA’dan Karadeniz turizmine 20 milyon lira destek

DOKA Genel Sekteri Adıyaman,  bölgenin tarihi ve kültürel varlıklarını korumak, yöresel zenginliklerine sahip çıkmak ve doğal güzelliklerini ortaya çıkarmak amacıyla hazırlanacak projelere toplamda 20 milyon lira destek sağlayacaklarını açıkladı.

Haberin Devamını Oku

Stok azlığı ‘ikinci el’ talebini artırdı

Bir yıldır devletin uyguladığı ambargo nedeniyle sıfır araçların piyasaya sayılı olarak getirildiğinin altını çizen Yüksel, “Stok azlığı ikinci el araca olan talebi artırdı. Ancak 1 ay içinde piyasaya giren sıfır araçlarla birlikte ikinci el fiyatları sabitlenebilir” dedi

Haberin Devamını Oku

Başkan Tepe 16 milyon liralık projeden endişeli

Gülyalı’da 16 milyon lira harcanarak yapılan ve yakın zamanda faaliyete başlaması planlanan Çikolata Park için endişeleri olduğunu dile getiren Başkan Tepe, “Kilogramı 200 liraya çikolata satmak gerçekçi değil. Ayrıca dünyaca ünlü markalarımızın olmadığı yerde çikolatayı pazarlamamız çok zor.”

Haberin Devamını Oku

Fuarda son gün 23 Şubat!

15 Şubat Cumartesi günü kapılarını açan Tüyap Kitap Fuarı, 23 Şubat Pazar akşamına kadar TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde kitapseverleri bekliyor.

Haberin Devamını Oku

Artvin Çoruh Üniversitesi tıbbi ve aromatik bitkiler alanında ihtisaslaşıyor

Artvin Çoruh Üniversitesi YÖK tarafından ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi’ kapsamında ‘Tıbbi-Aromatik Bitkiler’ alanında ihtisaslaşma programına seçildi.

Haberin Devamını Oku

Kuzey Kafkas Tekstil’den 800 kişilik istihdam sözü

Fatsa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısı, Vali Seddar Yavuz’un başkanlığında yapıldı.

Haberin Devamını Oku

Samsun’da yeni OSB’ler için çalışmalar sürüyor

Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır ilçelerde yeni Organize Sanayi Bölgeleri (OSB)  kurulması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Haberin Devamını Oku

TMO’dan ilk tahsis 20 bin ton

TMO kabuklu fındık satış esaslarını açıkladı. Buna göre ilk etapta 20 bin ton fındık tahsis edilecek ve satışlar kilogram başı Levant kalite 20,50 TL, Giresun kalite 21,00 TL, Sivri kalite 20,00 TL olarak gerçekleşecek.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.