Bölgesel Ordu Haberleri

10 sektörden 234 kamu yatırımı
10 sektörden 234 kamu yatırımı
Seddar Yavuz, ‘’İlimizde 2019 yılı sonu itibariyle 10 sektörde toplam 234 kamu yatırım projesi bulunmaktadır. Bu projelerimizin 120 adedi devam eden projeler iken, 11’i ihale, 34 adedi ise proje aşamasındadır.

Sektörel gelişmeler ile yatırımları değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, bu hususlarda kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla yapılan toplantıda konuşan Ordu Valisi Seddar Yavuz, ‘’İlimizde 2019 yılı sonu itibariyle 10 sektörde toplam 234 kamu yatırım projesi bulunmaktadır. Bu projelerimizin 120 adedi devam eden projeler iken, 11’i ihale, 34 adedi ise proje aşamasındadır. 15 adet projenin ihalesi yapıldığı halde henüz yer teslimi yapılamamış olup, 12 adet projenin ise yer teslimi yapılmış ancak henüz yapımına başlanamamıştır. Yıl içerisinde 42 ayrı projede %100 fiziki gerçekleşme sağlanarak, yatırımlar tamamlanmıştır” dedi.

 

2019 Haziran ayı sonu itibariyle sektörlere göre gerçekleşen yatırımlar ise şöyledir;

 

Ulaştırma-Haberleşme sektöründe; tamamlanan 15, devam eden 37, ihale aşamasında 1 adet proje olmak üzere toplamda 53 adet proje bulunmaktadır. Bu projelerin toplam bedeli yaklaşık 5 Milyar 187 Milyon TL olup, bugüne kadar toplam 3 Milyar 70 Milyon TL harcama yapılarak %59,2 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Eğitim sektöründe; tamamlanan devam eden 12, ihalesi yapılan 1 ve proje aşamasında 4 adet olmak üzere toplamda 19 adet proje bulunmaktadır. Bu projelerin toplam bedeli 152 Milyon TL’dir. Toplamda 92 Milyon TL harcama gerçekleştirilerek %60,5 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır.Tarım sektöründe; tamamlanan 1,devam eden 21, ihale aşamasında 4,ihalesi yapılan 6 adet proje olmak üzere toplamda 32 adet proje bulunmaktadır. Projelerin toplam bedeli 253 Milyon TL olup bugüne kadar 71 Milyon TL harcanarak %28 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır.Sağlık sektöründe; devam eden 3, ihale aşamasında 5, ihalesi yapılan 5,yer teslimi yapılan 7 ve proje aşamasında 7 adet olmak üzere toplamda 27 adet proje bulunmaktadır. Projelerin toplam bedeli 77 Milyon TL olup 19,2 Milyon TL harcanarak % 25 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır.Turizm sektöründe; tamamlanan 2, devam eden 18, yer teslimi yapılan 1 ve proje aşamasında 3 adet proje olmak üzere toplamda 24 adet proje bulunmaktadır. Toplam proje bedeli 24,8 Milyon TL olan bu yatırımlarımıza bugüne kadar 7,5 Milyon TL harcanarak % 30,2 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Enerji sektöründe; 1 adet devam eden ve 4 adet proje aşamasında olmak üzere toplam 5 adet proje bulunmaktadır. Projelerin toplam bedeli 37,5 Milyon TL olup bu projelere toplamda 514 Bin 335 TL harcanarak % 1,37 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Konut sektöründe; tamamlanan 4, devam eden 4, proje aşamasında 1 adet olmak üzere toplam 9 adet proje bulunmaktadır. Toplam proje bedeli 2,28 Milyon TL olan bu projelere toplamda 1,6 Milyon TL harcanarak  % 70,2 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. İmalat sektöründe; 1 adet tamamlanan ve 1 adet devam eden olmak üzere 2 adet proje bulunmaktadır. Toplam bedeli 6,2 Milyon TL olan bu projeler için bugüne kadar 4,36 Milyon TL harcama yapılarak % 70,3 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Madencilik sektöründe; devam eden 1, adet ve proje aşamasında 1 adet olmak üzere 2 adet proje bulunmaktadır. Bu projelerin toplam bedeli 5 Milyon TL olup projeler için henüz harcama yapılmamıştır. Diğer Kamu Hizmetleri sektöründe; tamamlanan 17, devam eden 22, ihale aşamasında 1, ihalesi yapılan 3, proje aşamasında 14, yer teslimi yapılan 4 adet proje olmak üzere toplam 61 proje bulunmaktadır. Toplam proje bedeli 477,4 Milyon TL olan bu projelere toplamda 385,5 Milyon TL harcanarak % 80 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır.

 
12 Temmuz 2019 Cuma 16:29:31 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,yatırım,proje,kamu


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

‘’Kazan- kazan noktasında en önemli projelerden biri olacak’’

Hisarcıklıoğlı, ‘’Eğer Volkswagen Türkiye’ye yatırım yaparsa, hem Volkswagen, hem Almanya hem de Türkiye kazanacak. Kazan-kazan noktasında en önemli projelerinden birisi olacak.’’

Haberin Devamını Oku

ORBEL’den personele barışı sağlama zammı

ORBEL A.Ş. işletmelerinde görevli 63 personele “Çalışanlar Arasında Ücret Barışı Sağlama” prensibi gereği maaş zammı yapıldı.

Haberin Devamını Oku

Çikolata fabrikası üreticiyi destekleyecek

‘’Söğütlü’de hem istihdama katkı sağlayacak hem ilçe ekonomisine değer katacak hem de üreticimizi destekleyecek çikolata fabrikası için hazırlıklarımızda sona geldik. ‘’

Haberin Devamını Oku

Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri listesi açıklandı

"Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” listesi Wyndham Kalamış Otel’de gerçekleşen gala yemeğinde açıklandı.

Haberin Devamını Oku

‘’Türkiye'nin en uzun ve en iyi teleferiğini yapacağız’’

‘’Canik bölgesine Türkiye'nin en uzun ve en iyi teleferiğini yapacağız. Turist çekmek ve insanlarımızın kullanması için güzel bir hizmet olacak’’

Haberin Devamını Oku

Giresun ve Ordu havalimanını konuştu

Giresun TSO ve Ordu TSO son zamanlarda sıklıkla yaşanmaya başlayan Ordu – Giresun Havalimanı sefer iptalleri konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Haberin Devamını Oku

Böceklerle mücadele için altyapı kurulmalı

Tuncer,‘’Gürcistan üzerinden Türkiye’ye giren ve hızlı bir şekilde ilerleyen kahverengi kokarca için acilen altyapı kurulmalı’’

Haberin Devamını Oku

Kırsal Kalkınma yatırımları ikiye katladı

2018 yılında 38 milyon lira hibe veren Ordu TKDK 2019 yılında bunu iki katına çıkararak 57 proje için 67 milyon liralık bir hibe sağladı.

Haberin Devamını Oku

Dil eğitimi hobileştirilerek verilmeli

Ordu TAD Dil Kursu kurucusu Çelebi, “İngilizce hobileştirilerek öğrenilmelidir. Bunun için öğrenmeye okul öncesi eğitimde oyunlar, şarkılar ve günlük eğlencelerle başlanmalıdır. Bu şekilde bir yaşam tarzına dönüşür ve öğrenme kolaylaşır.”

Haberin Devamını Oku

Terme, turizm merkezine dönüşecek

Demir, ‘’Samsun ile Ordu arasında olan Terme, sanayi, ticaret, kültür ve turizm merkezi haline dönüşecek.’’

Haberin Devamını Oku

Dulife Yatırım A.Ş. hayata geçirildi

Düzce MÜSİAD Yönetimi, ortak yatırımcılık kültürü, işlevsel ve kapsamı geniş yatırımlara ön ayak olmak üzere Dulife Yatırım’ı hayata geçirdi.

Haberin Devamını Oku

Sürdürülebilir balıkçılık ele alınacak

Karadeniz’de balıkçılığın sürdürülebilir hale gelmesi için toplantı yapılacak.

Haberin Devamını Oku

Hopaport’un ürün çeşitliliği artıyor

Hopaport’ta ürün çeşitliliğini artırma anlamında yapılan çalışmalar sonucunda limana ilk defa Şeker Pancarı Melas’ı getirildi.

Haberin Devamını Oku

‘’Ülke turizmine akıllı çözümler üreteceğiz’’

‘’EMITT 2020’de Turizm 4.0’ sloganını kapsamlı bir şekilde ele alarak Türkiye’nin marka algısını değerlendirme, ülke turizmine yol haritası oluşturma, güncel ve akıllı çözümler üretme konularını tartışacağız’’

Haberin Devamını Oku

İş dünyası 2020 yılını değerlendirdi

Ordu Rotary Kulübü son toplantısında Karadeniz’in önde gelen şirket patronları 2019 yılını değerlendirdi ve 2020 beklentilerini paylaştı.

Haberin Devamını Oku

Trabzon’dan 47 bin ton fındık ihraç edildi

Fındık ihracatının 3 aylık döneminde Trabzon'dan 329 milyon 635 bin 132 dolar karşılığında 47 bin 793 ton ürün ihraç edildi.

Haberin Devamını Oku

Sektörün gücü üreticiye bağlı

Çebi Fındık Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çebi, “Türk fındık sektörü üreticisinden,  ticaret gurubuna kadar büyük bir değişim içerisinde. Ülke olarak fındıkta kazanımlarımızı koruyup rekolte ve fiyatta istikrar sağlarsak hem üretici hem de sektör güçlü olur.”

Haberin Devamını Oku

ORBEL’den toplu etkinliklere kampanya

ORBEL işbirliği protokolü ile öğretmen, öğrenciler ve öğrencilerin velilerine yönelik olarak işletmelerin kullanım ücretlerine toplu olarak yapacakları etkinliklerde kampanya yapılacak.

Haberin Devamını Oku

64 üretici bilgilendirilecek

Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında gerçekleştirilecek uygulamalı eğitim çalışmasına öncelikli olarak, bu yıl 6 bin fidanı ücretsiz olarak dikimini yapacak 64 üretici katılacak.

Haberin Devamını Oku

Hedefimiz, dış ticaret fazlası veren Türkiye

Gülle, ‘’2019 yılında 85 bine ulaşan mal ihracatçımız ve 5 bin seviyesindeki hizmet ihracatçımız ile ticaret diplomasimiz sahada 90 bin nefere ulaştı’’

Haberin Devamını Oku

‘’Bu başarı Avrupa’da yok’’

Baş, ‘’Bizim beyannamelerimizin ve diğer belgelerimizin yüzde 99’u elektronik ortamda alınıyor, Avrupa da bu başarı yok’’

Haberin Devamını Oku

Yücel’e uluslararası bir görev daha

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Birleşmiş Milletler Danışma Kurulu üyesi oldu. Türk eğitim dünyasının duayen ismine yeni unvanı Cenevre’de düzenlenen bir konferansta verildi. Konferansta konuşan Yücel’in açıklamaları adeta ders niteliğindeydi.

Haberin Devamını Oku

 “Vatan için sorumluluktan kaçmayacağız”

Hayırseverlikleri ile anılan Ordu’nun gururları Onur ve İhsan Çetinceviz kardeşlerin, 81 ilde 81 anaokulu projesinin tüm fiziki altyapısını üstlendikleri Ankara ayağının, Barış Pınarı Harekatı’nın ilk şehidi adına yapılan anaokulu açıldı.

Haberin Devamını Oku

Gayrimenkul sektörü yükselişe geçti

Özelmacıklı, ‘’Son dönemde doların sabit seyri, enflasyonda yaşanan gerileme ve gelen faiz indirimleri ile gayrimenkul sektöründe ciddi bir talep artışı yaşanıyor.’’

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.