Bölgesel Samsun Haberleri

İllerin entegre olabilmesi için Samsun- Sarp Demiryolu şart
İllerin entegre olabilmesi için Samsun- Sarp Demiryolu şart
Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Ordulu Ali İhsan Uygun, Karadeniz illerinin birbirine entegre olması için Samsun-Sarp Demiryolu Projesine destek sözü verdi.

Ak Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Ordulu Ali İhsan Uygun’u ziyaret ederek, Karadeniz illerinin birbirine entegre olması için Samsun-Sarp Demiryolu Projesi için destek sözü verdi. Karadeniz bölge illerinin çok arzu ettiği Samsun-Sarp Demiryolu Projesinin bölgemiz için önemli bir proje olduğunu belirten AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, ‘’Hemşerimiz olan Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’a hem hayırlı olsun, hem de Samsun-Sarp Demiryolu Projesi ile ilgili ziyarette bulunduk. Genel Müdürümüzden Samsun-Sarp Projesi ile ilgili talep ve isteklerimizin artık elzem olduğunu, projenin hayata geçirilmesi için kendilerinden destek istedik. Kendisi de proje için bize destek vereceğini söyledi. Projenin büyüklüğü karşısında hayretlerimizi gizleyemedik. Karadeniz sahil yolu gibi dev proje nasıl hayata geçirildi ise Samsun-Sarp Demiryolu Projesi’nin iktidarımız zamanında hayata geçirileceğine inancımız daha da arttı’’ diye konuştu.

‘’ Samsun-Sarp Demiryolu maliyetli bir yol’’

Samsun- Sarp Demiryolu projesine her geçen gün talep ve destekler artmakta iken Salvader Karadeniz illerini ve ilçelerini heyet olarak ziyaret edip, yardım istedi. Salvader başkanı D. Ali Toptan, ‘’Ziyaretlerimiz gösterdi ki bu çok önemli Proje için umutlarımız artarak çoğalmaktadır. Perşembenin gelişi çarşamba dan anlaşılmakta. Temel taşları bir bir yerine oturmaktadır. DDY Yolları Genel Müdürlüğü’ne Ordulu hemşerimiz, Genel Müdür Yardımcılığına ise Rizeli hemşerimizin atanmış olmaları, sağlam temel taşlarının yerli yerine oturtulması en önemli göstergedir. Böylesine değerli makamlara Karadenizli iki bürokrat hemşerimizin atanmış olması ve bu makamlara layık görülmelerine onay veren; onun öncesinde Karadenizli hemşerimiz ulaştırma ve alt yapı Bakanlığına atanmış olması, Samsun- Sarp Demiryolunun yapılacak olmasının en önemli habercisidir. Toplumun öncüleri olan STK’lardan ne kadar çoğulcu ve güçlü ses gelirse, siyasetçilerin işi o kadar kolaylaşır ve elleri güçlü olur. Tabii biliyoruz ki; Karadeniz Samsun-Sarp Demiryolu büyük bir projedir. Maliyet anlamında Karadeniz duble yoldan daha fazla maliyetlidir. Ancak hemen başlayıp bitecek bir proje değildir. En azından Karadeniz bölgemizde hızlı bir şekilde yapılaşmanın önüne geçilmiş olur. Bina sahipleriniz mağdur olmamaları, aynı zamanda Devlete kamulaştırmanın daha maliyetli olmasının da önüne geçilmiş olur. Ayrıca ülkemizin en büyük STK kuruluşu olan TOBB’un ‘’Bir Tren Rayı da bizden’’ kampanyasına sıcak bakar mı? Bilemiyoruz ama en azından ümit ediyoruz’’ diye konuştu…

 
28 Kasım 2019 Perşembe 10:14:46 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,samsun sarp demiryolu,entegre,proje


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

‘’Kazan- kazan noktasında en önemli projelerden biri olacak’’

Hisarcıklıoğlı, ‘’Eğer Volkswagen Türkiye’ye yatırım yaparsa, hem Volkswagen, hem Almanya hem de Türkiye kazanacak. Kazan-kazan noktasında en önemli projelerinden birisi olacak.’’

Haberin Devamını Oku

ORBEL’den personele barışı sağlama zammı

ORBEL A.Ş. işletmelerinde görevli 63 personele “Çalışanlar Arasında Ücret Barışı Sağlama” prensibi gereği maaş zammı yapıldı.

Haberin Devamını Oku

Çikolata fabrikası üreticiyi destekleyecek

‘’Söğütlü’de hem istihdama katkı sağlayacak hem ilçe ekonomisine değer katacak hem de üreticimizi destekleyecek çikolata fabrikası için hazırlıklarımızda sona geldik. ‘’

Haberin Devamını Oku

Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri listesi açıklandı

"Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” listesi Wyndham Kalamış Otel’de gerçekleşen gala yemeğinde açıklandı.

Haberin Devamını Oku

‘’Türkiye'nin en uzun ve en iyi teleferiğini yapacağız’’

‘’Canik bölgesine Türkiye'nin en uzun ve en iyi teleferiğini yapacağız. Turist çekmek ve insanlarımızın kullanması için güzel bir hizmet olacak’’

Haberin Devamını Oku

Giresun ve Ordu havalimanını konuştu

Giresun TSO ve Ordu TSO son zamanlarda sıklıkla yaşanmaya başlayan Ordu – Giresun Havalimanı sefer iptalleri konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Haberin Devamını Oku

Böceklerle mücadele için altyapı kurulmalı

Tuncer,‘’Gürcistan üzerinden Türkiye’ye giren ve hızlı bir şekilde ilerleyen kahverengi kokarca için acilen altyapı kurulmalı’’

Haberin Devamını Oku

Kırsal Kalkınma yatırımları ikiye katladı

2018 yılında 38 milyon lira hibe veren Ordu TKDK 2019 yılında bunu iki katına çıkararak 57 proje için 67 milyon liralık bir hibe sağladı.

Haberin Devamını Oku

Dil eğitimi hobileştirilerek verilmeli

Ordu TAD Dil Kursu kurucusu Çelebi, “İngilizce hobileştirilerek öğrenilmelidir. Bunun için öğrenmeye okul öncesi eğitimde oyunlar, şarkılar ve günlük eğlencelerle başlanmalıdır. Bu şekilde bir yaşam tarzına dönüşür ve öğrenme kolaylaşır.”

Haberin Devamını Oku

Terme, turizm merkezine dönüşecek

Demir, ‘’Samsun ile Ordu arasında olan Terme, sanayi, ticaret, kültür ve turizm merkezi haline dönüşecek.’’

Haberin Devamını Oku

Dulife Yatırım A.Ş. hayata geçirildi

Düzce MÜSİAD Yönetimi, ortak yatırımcılık kültürü, işlevsel ve kapsamı geniş yatırımlara ön ayak olmak üzere Dulife Yatırım’ı hayata geçirdi.

Haberin Devamını Oku

Sürdürülebilir balıkçılık ele alınacak

Karadeniz’de balıkçılığın sürdürülebilir hale gelmesi için toplantı yapılacak.

Haberin Devamını Oku

Hopaport’un ürün çeşitliliği artıyor

Hopaport’ta ürün çeşitliliğini artırma anlamında yapılan çalışmalar sonucunda limana ilk defa Şeker Pancarı Melas’ı getirildi.

Haberin Devamını Oku

‘’Ülke turizmine akıllı çözümler üreteceğiz’’

‘’EMITT 2020’de Turizm 4.0’ sloganını kapsamlı bir şekilde ele alarak Türkiye’nin marka algısını değerlendirme, ülke turizmine yol haritası oluşturma, güncel ve akıllı çözümler üretme konularını tartışacağız’’

Haberin Devamını Oku

İş dünyası 2020 yılını değerlendirdi

Ordu Rotary Kulübü son toplantısında Karadeniz’in önde gelen şirket patronları 2019 yılını değerlendirdi ve 2020 beklentilerini paylaştı.

Haberin Devamını Oku

Trabzon’dan 47 bin ton fındık ihraç edildi

Fındık ihracatının 3 aylık döneminde Trabzon'dan 329 milyon 635 bin 132 dolar karşılığında 47 bin 793 ton ürün ihraç edildi.

Haberin Devamını Oku

Sektörün gücü üreticiye bağlı

Çebi Fındık Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çebi, “Türk fındık sektörü üreticisinden,  ticaret gurubuna kadar büyük bir değişim içerisinde. Ülke olarak fındıkta kazanımlarımızı koruyup rekolte ve fiyatta istikrar sağlarsak hem üretici hem de sektör güçlü olur.”

Haberin Devamını Oku

ORBEL’den toplu etkinliklere kampanya

ORBEL işbirliği protokolü ile öğretmen, öğrenciler ve öğrencilerin velilerine yönelik olarak işletmelerin kullanım ücretlerine toplu olarak yapacakları etkinliklerde kampanya yapılacak.

Haberin Devamını Oku

64 üretici bilgilendirilecek

Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında gerçekleştirilecek uygulamalı eğitim çalışmasına öncelikli olarak, bu yıl 6 bin fidanı ücretsiz olarak dikimini yapacak 64 üretici katılacak.

Haberin Devamını Oku

Hedefimiz, dış ticaret fazlası veren Türkiye

Gülle, ‘’2019 yılında 85 bine ulaşan mal ihracatçımız ve 5 bin seviyesindeki hizmet ihracatçımız ile ticaret diplomasimiz sahada 90 bin nefere ulaştı’’

Haberin Devamını Oku

‘’Bu başarı Avrupa’da yok’’

Baş, ‘’Bizim beyannamelerimizin ve diğer belgelerimizin yüzde 99’u elektronik ortamda alınıyor, Avrupa da bu başarı yok’’

Haberin Devamını Oku

Yücel’e uluslararası bir görev daha

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Birleşmiş Milletler Danışma Kurulu üyesi oldu. Türk eğitim dünyasının duayen ismine yeni unvanı Cenevre’de düzenlenen bir konferansta verildi. Konferansta konuşan Yücel’in açıklamaları adeta ders niteliğindeydi.

Haberin Devamını Oku

 “Vatan için sorumluluktan kaçmayacağız”

Hayırseverlikleri ile anılan Ordu’nun gururları Onur ve İhsan Çetinceviz kardeşlerin, 81 ilde 81 anaokulu projesinin tüm fiziki altyapısını üstlendikleri Ankara ayağının, Barış Pınarı Harekatı’nın ilk şehidi adına yapılan anaokulu açıldı.

Haberin Devamını Oku

Gayrimenkul sektörü yükselişe geçti

Özelmacıklı, ‘’Son dönemde doların sabit seyri, enflasyonda yaşanan gerileme ve gelen faiz indirimleri ile gayrimenkul sektöründe ciddi bir talep artışı yaşanıyor.’’

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.