Bölgesel Giresun Haberleri

Uluslararası markaların üretim üssü
Uluslararası markaların üretim üssü
1000 kişiye yakın istihdamı ile Giresun ekonomisine önemli katkılar sunan GİYSUN ve GİTEKS Tekstil, global markalar Damat Tween,  D’S Damat, TWN olmak üzere birçok ünlü markanın ana üreticisi konumuna geldi.

GİYSUN ve GİTEKS Tekstil

Konfeksiyon ve hazır giyim sektöründe uzun yıllara dayanan deneyimi ile Orka Group’ unda aralarında bulunduğu kurucu ortakların,2004 yılında üretim hizmetlerinin tamamını Giresun’ da devam ettirmek amacıyla başladığı yatırımların meyveleri toplanmaya başlandı. Dokuma kumaştan hazır giyim imalatında sektörün önde gelen firması olan Giteks Konfeksiyon A.Ş, Türkiye’nin en hızla gelişen, inovatif, yüksek üretkenliğe ve kaliteye sahip, bay-bayan hazır giyim üretim merkezine dönüşmüş olup başta Orka Holding’in global markaları Damat Tween,  D’S Damat, TWN olmak üzere birçok ünlü markanın ana üreticisi konumuna geldi. Bu başarıda büyük paya sahip olan çalışanlar da grup yönetimi tarafından motivasyon etkinliği ile ödüllendirildi.

Kısa sürede uluslararası bir kimliğe büründük

Etkinlikte konuşan Giysun ve Giteks Tekstil Genel Müdürü Merdan Yüce, “2004 yılında başlayan serüven tüm heyecanımız ve kararlılığımızla devam etmektedir. Şirketimiz büyüyen yapısı ve iş hacmi ile gerek Giresun’da gerekse bölgemizde bir istikrar abidesi olmuştur. Bugün burada hep birlikte olmaktan büyük keyif alıyorum. Artık bizlerin de gururla anlatacağı başarı öykülerimiz var. Kısa bir zaman dilimine sığan başarımızda kendi markasına üretim yapan şirket profilinden çıkıp tüm dünyaya üretim yapan uluslararası bir kimliğe büründük. Bizler yöneticiler olarak size liderlik ettik sizler de bize güç vererek başarıya hep birlikte ulaştık” diye konuştu.

Her yıl yeni yatırım ve kapasite hedefleri

2004 yılında ilk olarak günde bin 500 adet ürün kapasitesiyle gömlek fabrikası yatırımını tamamlayan işletme bir yıl sonra kapasitesini artırarak günlük 2 bin 500 adet gömlek üretimine başladı. Bir yıl sonra yeni yatırımlarla ürün gamını artıran firma günde 350 adet takım elbise ve 300 adetpantolon üretim kapasitesine ulaştı. 2008 yılında üretim kapasite artışı yeni yatırımlarla günde 650 adet takım elbise ve 500 adet pantolon üretilebilecek kapasite oluşturuldu.

550 kişiye istihdam

İstihdam sayısının 550 kişiye ulaştığı şirket, 2014 yılında ikinci fabrika yatırımı tamamladı. Bugün bin kişiye yaklaşan deneyimli personeli, 700 adet son teknoloji ile donatılan makineleri ile 20 bin metrekarelik alanda günde 4 bin adet gömlek, bin adet ceket, 850 adet pantolon, 200 adet yelek üretim hacmine sahip uluslararası standartlarda faaliyet gösteren bir firma haline gelmiştir.Giteks Konfeksiyon A.Ş, müşterilerinin talepleriyle birlikte en az o kadar önemli olan tasarım, teknik çözümler, geniş ürün ve kumaş koleksiyonu hizmetleriyle yüksek müşteri memnuniyetini yakalamıştır. Orka Holding (Damat-Tween/D’S Damat ve TWN) danışmanlığında ve ünlü tasarımcılar eşliğinde, alanında uzman, yaratıcı, yeniliklere ve gelişime açık, iç ve dış piyasalardaki müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı çözüm üretebilme kabiliyetine sahip yapısı ile dikkat çekmektedir. REŞAT GÜNGÖR / KARADENİZ EKONOMİ
05 Ağustos 2019 Pazartesi 16:32:35 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,giysun,giteks,tekstil,üretim


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

“TMO’nun amacı kar etmek değil”

TMO Genel Müdürü Güldal, “TMO’nun görevi kendi görev alanındaki ürünlerin üretimi aşamasında üreticiyi, tüketimi aşamasında da tüketiciyi kollamak. Ülke menfaati için zarar etmemiz gerekiyorsa zararda edebiliriz.”

Haberin Devamını Oku

Su ürünleri av sezonu başlıyor

1 Eylül’den itibaren başlayacak olan avcılık sezonunda su ürünleri kontrol görevlilerince karaya çıkış noktaları, balıkçı barınakları ve perakende satış noktalarında denetimler artırılacaktır.

Haberin Devamını Oku

“Şehirden göç edilmesini engelleyecek projelere imza atacağız”

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, göreve geldiği günden bu yana geçen süre ve Altınordu Belediyesi’nin gelecek vizyonu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Haberin Devamını Oku

OTSO istihdam için iş birliği imzaladı

OTSO, Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İş Birliği Protokolü (MEGİP) imzaladı.

Haberin Devamını Oku

Kavak OSB’ye büyük yatırım

Türkiye’nin en büyük süt ürünleri imalatçılarından Kaanlar Gıda yatırım için Samsun Kavak OSB’yi tercih etti.

Haberin Devamını Oku

Türkiye Müteahhitlik listesinde yerini korudu

Uluslararası müteahhitlik pazarının durgun seyrettiği 2018 yılında Türkiye performansını koruyarak sıralamada yine ikinci sırada yer aldı.

Haberin Devamını Oku

Samsun hasatta 4 milyon 415 bin TL kazanç sağladı

Samsun’da buğday hasadında il ekonomisine yaklaşık 4 milyon 415 bin TL kazanç sağlandı.

Haberin Devamını Oku

Cumhurbaşkanı Trabzon’a geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haftasonu Trabzon’a geliyor.

Haberin Devamını Oku

289 milyon TL’lik IPARD II projesi desteklendi

IPARD II Programının ilk 4 çağrı dönemi boyunca hayvancılık, gıda işleme, paketleme de depolama ile kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi sektörlerinde toplam tutarı 289 milyon TL olan 980 adet proje desteklenmiştir.

Haberin Devamını Oku

Hopaport’a 5 yıllık izin

ISPS Kod kapsamında 2019 yılı Ağustos ayından geçerli olmak üzere Hopaport’a 5 yıllık izin belgesi verildi.

Haberin Devamını Oku

TMO ilk fındık alımını gerçekleştirdi

TMO'nun, Lisanslı Depo Tesislerindeki ilk fındık alımı törenini gerçekleşti.

Haberin Devamını Oku

5’nci Samsun Tarım Fuarı ülke ekonomisine katkı sunacak

Bu yıl beşincisini gerçekleştirilecek olan Samsun Tarım Fuarı ülkeler arasında ticari bir köprü oluşturarak ülke ekonomisine önemli katkı sunacak.

Haberin Devamını Oku

Karadeniz Bölgesi’nde sabun ağacı verimi

Türkiye'de yetiştirmek adına geçen yıl Hindistan ve Çin'den 104 kilogram sabun ağacı tohumu getirtildi.

Haberin Devamını Oku

Ekonomik değeri yüksek ‘mor patates’

Bolu’da çiftçilere örnek olması amacıyla ekonomik değeri yüksek 'mor patates' ekimi yapıldı. İçindeki pigmentler sayesinde mor rengi alan patatesler ilk kez topraktan çıkarıldı.

Haberin Devamını Oku

İkinci altı ayda yüzde 4’lük artış sağlanacak

‘’Son 10 yılda sözleşme imzalanan yıllarda ilk altı ay için verilen en yüksek değer oldu. İkinci altı ayda da yüzde 4'lük bir artış sağlayacağız"

Haberin Devamını Oku

Samsun ekonomisi gastronomi turizminden geçecek

Kavak Belediyesi, yeni bir yiyecek ve içecek deneyimi yaşamak isteyenler için gözünü gastronomi turizmine çevirdi.

Haberin Devamını Oku

Trabzon’da 534, Samsun’da 448 konut yabancılara satıldı

Yabancıya konut satışı tüm hızıyla sürerken, Ocak-Temmuz döneminde 24 bin 144 adede ulaştı. Trabzon'da 534, Samsun'da 448 adet konut yabancılara satıldı.

Haberin Devamını Oku

ODÜ’de devir teslim töreni gerçekleşti

Ordu Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Ali Akdoğan, gerçekleştirilen devir teslim töreninde rektörlük görevini Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’tan devraldı.

Haberin Devamını Oku

Yabancı yatırımcı güven ortamımızı sorguluyor

Turan Seramik Yönetim Kurulu Üyesi Çakmak, “Türkiye’de merkez bankasının bağımsızlığı bir miktar zedelendi. Merkez bankası başkanı süresi dolmadan görevden alındı. Bu durumda yabancı yatırımcılar işlerin devlet isteğinde gitmediği zaman ona hemen müdahale edildiğini düşünüyor ve bu onların yatırım yapmasını engelliyor.”

Haberin Devamını Oku

Çal Mağarasını 87 bin turist ziyaret etti

Trabzon Düzköy ilçesine bağlı Çal Mahallesi’nde, denizden bin 50 metre yükseklikte bulunan Çal Mağarasını bu yılın 7 aylık döneminde toplam 87 bin 618 yabancı turist ziyaret etti.

Haberin Devamını Oku

Eski yıl mahsulü ürünlerin alımı yapılmayacak

Üreticilerin, ürünlerini kurutarak, sağlıklı olarak korunabilecekleri jüt çuvallar içerisinde alım noktalarına getirmeleri gerekiyor. Eski yıl mahsulü ürünlerin alımı ise yapılmayacak.

Haberin Devamını Oku

Dünyanın tatları Bistro Zerdeçal’da buluştu

Asırlar boyunca insanlığa kazandırdığı şifa ve yemeklere kattığı lezzetin yanında farklı kültürleri buluşturmak gibi bir özelliği de sahip olan zerdeçal, Ordu’da isminin hakkını veren bir mekânla bütünleşti.

Haberin Devamını Oku

‘’Fiyatın 25 kuruş üzerindeki rakamdan fındık alacağız’’

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, birliğe bağlı 50 kooperatifin tamamında ekiplerin oluşturulduğunu ve ürün kabulüne başladıklarını söyledi.

Haberin Devamını Oku

“Büyük isimlerden beklentiler de büyük olur”

Kendisini bir Ordu sevdalısı olarak tanımlayan Yücel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M. Hilmi Güler’i doğru projeler ve yönlendirmelerle karar alınması koşuluyla kent için büyük bir şans olarak görüyor.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.