Bölgesel Giresun Haberleri

Uluslararası markaların üretim üssü
Uluslararası markaların üretim üssü
1000 kişiye yakın istihdamı ile Giresun ekonomisine önemli katkılar sunan GİYSUN ve GİTEKS Tekstil, global markalar Damat Tween,  D’S Damat, TWN olmak üzere birçok ünlü markanın ana üreticisi konumuna geldi.

GİYSUN ve GİTEKS Tekstil

Konfeksiyon ve hazır giyim sektöründe uzun yıllara dayanan deneyimi ile Orka Group’ unda aralarında bulunduğu kurucu ortakların,2004 yılında üretim hizmetlerinin tamamını Giresun’ da devam ettirmek amacıyla başladığı yatırımların meyveleri toplanmaya başlandı. Dokuma kumaştan hazır giyim imalatında sektörün önde gelen firması olan Giteks Konfeksiyon A.Ş, Türkiye’nin en hızla gelişen, inovatif, yüksek üretkenliğe ve kaliteye sahip, bay-bayan hazır giyim üretim merkezine dönüşmüş olup başta Orka Holding’in global markaları Damat Tween,  D’S Damat, TWN olmak üzere birçok ünlü markanın ana üreticisi konumuna geldi. Bu başarıda büyük paya sahip olan çalışanlar da grup yönetimi tarafından motivasyon etkinliği ile ödüllendirildi.

Kısa sürede uluslararası bir kimliğe büründük

Etkinlikte konuşan Giysun ve Giteks Tekstil Genel Müdürü Merdan Yüce, “2004 yılında başlayan serüven tüm heyecanımız ve kararlılığımızla devam etmektedir. Şirketimiz büyüyen yapısı ve iş hacmi ile gerek Giresun’da gerekse bölgemizde bir istikrar abidesi olmuştur. Bugün burada hep birlikte olmaktan büyük keyif alıyorum. Artık bizlerin de gururla anlatacağı başarı öykülerimiz var. Kısa bir zaman dilimine sığan başarımızda kendi markasına üretim yapan şirket profilinden çıkıp tüm dünyaya üretim yapan uluslararası bir kimliğe büründük. Bizler yöneticiler olarak size liderlik ettik sizler de bize güç vererek başarıya hep birlikte ulaştık” diye konuştu.

Her yıl yeni yatırım ve kapasite hedefleri

2004 yılında ilk olarak günde bin 500 adet ürün kapasitesiyle gömlek fabrikası yatırımını tamamlayan işletme bir yıl sonra kapasitesini artırarak günlük 2 bin 500 adet gömlek üretimine başladı. Bir yıl sonra yeni yatırımlarla ürün gamını artıran firma günde 350 adet takım elbise ve 300 adetpantolon üretim kapasitesine ulaştı. 2008 yılında üretim kapasite artışı yeni yatırımlarla günde 650 adet takım elbise ve 500 adet pantolon üretilebilecek kapasite oluşturuldu.

550 kişiye istihdam

İstihdam sayısının 550 kişiye ulaştığı şirket, 2014 yılında ikinci fabrika yatırımı tamamladı. Bugün bin kişiye yaklaşan deneyimli personeli, 700 adet son teknoloji ile donatılan makineleri ile 20 bin metrekarelik alanda günde 4 bin adet gömlek, bin adet ceket, 850 adet pantolon, 200 adet yelek üretim hacmine sahip uluslararası standartlarda faaliyet gösteren bir firma haline gelmiştir.Giteks Konfeksiyon A.Ş, müşterilerinin talepleriyle birlikte en az o kadar önemli olan tasarım, teknik çözümler, geniş ürün ve kumaş koleksiyonu hizmetleriyle yüksek müşteri memnuniyetini yakalamıştır. Orka Holding (Damat-Tween/D’S Damat ve TWN) danışmanlığında ve ünlü tasarımcılar eşliğinde, alanında uzman, yaratıcı, yeniliklere ve gelişime açık, iç ve dış piyasalardaki müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı çözüm üretebilme kabiliyetine sahip yapısı ile dikkat çekmektedir. REŞAT GÜNGÖR / KARADENİZ EKONOMİ
05 Ağustos 2019 Pazartesi 16:32:35 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,giysun,giteks,tekstil,üretim


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

Giresun ihracatını yüzde 57 artırdı

Giresun, Türkiye genelinde 81 il arasında 233,4 milyon dolarlık rakam ile ihracatını yüzde 57 oranında en fazla artıran 4’üncü il oldu.

Haberin Devamını Oku

TÜGİS 59 yaşında!

Türkiye Gıda Sanayii İşverenleri Sendikası(TÜGİS) 2020 yılında 59. yaşını kutluyor.

Haberin Devamını Oku

Ordu BŞB, Elazığ için seferber oldu

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen deprem için destek kampanyası başlatarak bölgeye yardım tırı gönderdi.

Haberin Devamını Oku

Turkey değil ‘Türkiye’

TİM Başkanı Gülle,” Cumhurbaşkanımızın özellikle dikkati çektiği Made in Turkey yerine Türkiye kullanılması ile ilgili süreci ihracatçı ailesi olarak destekliyoruz. bundan sonra sattığımız her üründe Turkey yerine 'Türkiye'yi kullanacağız."

Haberin Devamını Oku

Kahverengi kokarca için yol ve yöntem belirlenecek

Kahverengi Kokarca- Türkiye ve Akdeniz Ülkeleri Tarımında Potansiyel Tehlike" konulu toplantı yapılacak.

Haberin Devamını Oku

Türk tarımı için Hollanda çok iyi örnek

Sarı, ‘’Türk tarımının istenilen düzeye gelmesi için Hollanda’da yapılanlar çok iyi örnek’’

Haberin Devamını Oku

‘’İstihdam çoğaldıkça Samsun kazanacak’’

Demir, ‘’Havza Bekdiğin’de 10 bin dönümlük çalışmayı başlatıyoruz. Üretim ve istihdam çoğaldıkça Samsun kazanacak’’

Haberin Devamını Oku

Borsalar lisanslı depoculuk için bir araya geldi

Lisanslı depoculuk ve ürün borsacılığı ile ilgili Erzincan Ticaret Borsası ile Trabzon Ticaret Borsası başkan ve yönetim kurulu üyeleri bir araya geldiler.

Haberin Devamını Oku

Samsun ve Irak ticarette işbirliği yapacak

Samsun’da yatırım fırsatlarını yerinde görmek ve işbirliğini geliştirmek için Iraklı kadın milletvekilleri, Samsun TSO Başkanı Murzioğlu’nu ziyaret etti.

Haberin Devamını Oku

2019’da hamsi ihracatından 9 milyon gelir sağlandı

DKİB verilerine göre hamsi dış satımından 2019'da 9 milyon 711 bin 116 dolar gelir sağlandı.

Haberin Devamını Oku

Hedef üretimde 150 bin tonu aşmak

Demir, ‘’Kanaatimiz odur ki üretimde 150 bin tonu aşmanın bu hedefe çok ciddi katkı sağlayacağına inanıyoruz.’’

Haberin Devamını Oku

‘’Barınak eko-turizm amaçlı hale gelecek’’

Ordu BB Başkanı Güler, yeni bir çalışmayla Perşembe’de balıkçı barınağının marina tarzı bir düzenleme ile hem su ürünleri hem de eko-turizm amaçlı bir hale getireceklerini kaydetti.

Haberin Devamını Oku

2020 pasaport tutarına yüzde 22 zam

Pasaport, tutarına 2020 yılı için yüzde 22,58 oranında zam yapıldı.

Haberin Devamını Oku

‘’5 yılda 60 milyonluk tasarruf etmiş olduk’’

Tören, ‘’Yapılan tüm bu çalışmaların sonucunda yapılan işin maliyeti yüzde 50 düştü. Yılda 12 milyon, 5 yılda ise 60 milyonluk bir tasarrufu benim şehrimin insanın vergilerinden tasarruf etmiş olduk’’

Haberin Devamını Oku

Bürokratlar ‘Giresun Buluşması’nda toplanacak

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından planlanan Giresun Buluşması etkinliği 29 Ocak 2020 tarihinde Ankara’da yer alan Latanya Otel’de gerçekleştirilecek.

Haberin Devamını Oku

Bal üretimi Ordu ekonomisine 300 Milyon TL katkı sağlıyor

Yılmaz, ‘’Ordulu arıcılarımız sadece bal üretimiyle Ordu ekonomisine yılda yaklaşık 250-300 Milyon TL civarında katkı sağlamaktadır.’’

Haberin Devamını Oku

Tapu işlemlerinde yüzde 16 artış

Tapu dairelerinde yapılan toplam işlem sayısı bir önceki yıla göre yüzde 16 arttı.

Haberin Devamını Oku

Muratlı Barajından milli ekonomiye 86 Milyon TL katkı

Muratlı Barajında 2019 yılında 371.548.380 kWh enerji üretilmiş olup, milli ekonomiye 85.546.127 TL katkı sağlandı.

Haberin Devamını Oku

Giresun’un ekonomik parametreleri

Giresun’un ekonomisine genel bakış

Haberin Devamını Oku

‘’Sanayicilere eşit ve adil ölçüde satışlar yapılmalı’’

Aydın, ‘’TMO’dan ranta değil,  şantiyedeki ürüne katma değer yaratacak sanayicilere eşit ve adil ölçüde satışlar yapılmasını bekliyoruz.’’

Haberin Devamını Oku

Ordu OSB’ye 1000 yeni istihdam

Ordu OSB’ye bu yıl Türkiye’nin en büyük ilk 500’ünde yer alan bir tekstil firması yatırım gerçekleştirecek. Bu yatırım ile mevcut istihdam sayısı 5 bine çıkacak.

Haberin Devamını Oku

Firmaları bankaların eline düşürmeyin

Bu yılın üretim, istihdam ve ihracat yılı olması gerektiğine dikkat çeken Düzce TB Başkanı Karslıoğlu, geçtiğimiz son 2 yılda finansman koşullarının zorlaştığını belirterek “firmaları bankaların eline düşürüp, yüksek faize mahkum etmeyin” dedi

Haberin Devamını Oku

‘’Dünya pazarında prestijimize güç katacağız’’

Balcı, ‘’İMOB’da Türk mobilyasının kalitesini, işçiliğini, tasarım gücünü yansıtarak üye markalarımızla birlikte dünya pazarında prestijimize daha da güç katmayı hedefliyoruz’’

Haberin Devamını Oku

Daralan iç pazara ihracat dopingi!

Seramik sektörünün önemli firmalarından Turan Seramik’in Yönetim Kurulu Başkanı Çakmak, 2019 yılında iç pazarda yaşanan yüzde 30 daralmaya rağmen ihracatlarını yarı yarıya artırdıklarını belirti.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.