Bölgesel Ordu Haberleri

Uluslararası Farmakoloji Kongresi Ordu'da gerçekleşecek
Uluslararası Farmakoloji Kongresi Ordu'da gerçekleşecek

Türk Farmakoloji Derneği tarafından her iki yılda bir farklı bir ilde gerçekleştirilen Uluslararası Farmakoloji Kongresi, 15-17 Mart tarihleri arasında Ordu’da gerçekleşecek

Son yıllarda yapılan tanıtımlar, Ordu Giresun Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte turizmden pay almaya başlayan Ordu dikkatleri üzerine çekiyor.

Radisson Blue Otel’de yapılacak uluslararası organizasyonla Ordu kongre turizmi için yeni bir adım atmış olacak.

Türk Farmakoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ersin Yarış,” Farmakoloji Eğitiminde Kuşaklararası Bilimsel Etkileşme Seminerleri (FEKBES)" adıyla 1993 yılından beri düzenlenen toplantıların yirmi sekizincisi, "Farmakoloji Eğitiminde Kuşaklararası Bilimsel Etkileşme Sempozyumu (FEKBES)" adıyla yakın zamanda kaybettiğimiz Doç. Dr. Mehmet Kurt ve Yrd. Doç. Dr. Latif Özbay anısına,  Ordu’da yapılacaktır.”dedi

Kongrenin programı şöyle;

15 MART 2019, Cuma

17:00 Açılış Prof. Dr. Ersin Yarış (TFD Yönetim Kurulu Başkanı)

Doç. Dr. Mehmet Kurt ve Yrd. Doç. Dr. Latif Özbay anısına

 “Mithridatis’in Antidotlarının Tarihsel Değeri” Dr. Öğretim Üyesi Fatma Şimşek, Akdeniz Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi

16 MART 2019, Cumartesi

09:00 Parasetamolün Antipiretik Etki Mekanizmasında Santral 5-HT7 Reseptörlerinin Muhtemel Rollerinin Farelerde Lps ile İndüklenmiş Hipertermi Modelinde İncelenmesi Duygu KÖSE Atatürk Üniversitesi, Tıp Fakültesi

09:45 Tartışma

10:00 Proton Pompası İnhibitörlerinin Nötrofil Lökositler ve Kemiklerin Mineral Yapıları Üzerine Etkilerinin Araştırılması Fikriye Yasemin ÖZATİK Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Tıp Fakültesi

10:45 Tartışma

16:00  Taurin'in İnsan Radiyal ve İnternal Meme Arter Kasılmaları Üzerine Etkileri: K+ Kanallarının Rolü Kemal Gökhan ULUSOY Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Gülhane Tıp Fakültesi

16:45 Tartışma

17:00 Euterpe Oleracea’nın ratlarda kolinerjik mekanizma modülasyonuyla nikotinik ve muskarinik reseptör cevap paradigmasında öğrenme ve belleği artırma etkileri Cafer YILDIRIM Osmangazi Üniversitesi, Tıp Fakültesi

17.45 Tartışma

18.00  Meslekte 40. yılını dolduran farmakologlara plaket sunumu

18:30 Prof. Dr. R. Kazım Türker Genç Farmakolog Teşvik Ödülü

18:45"Benim Afrikam" Fotoğraf Gösterisi Prof. Dr. Abdurrahman Aksoy, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Veteriner Fakültesi

17 MART 2019, Pazar09:00   Çift Yönlü Beyin Göçü Prof. Dr. Sena Sezen (Karadeniz Teknik Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi) Moderatör: Prof. Dr. Ersin Yarış

 14 Mart 2019 Perşembe 17:31:34 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,farmakoloji,kongre,ordu


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

TİM Ordu’da ihracatçılarla buluştu

TİM, ihracat ekosisteminin Türkiye’nin dört bir yanındaki tüm paydaşları ile buluşmaya devam ederken bu seferki durağı Ordu oldu.

Haberin Devamını Oku

Sanayi üretiminde dibi gördük

Sanayi üretiminin Mart ayında piyasa beklentisinden daha ılımlı yıllık düşüşler kaydetmesi ekonomistleri Nisan ayında da ılımlı toparlanmanın sürmesi beklentisine soktu.

Haberin Devamını Oku

Liselerde yeni sistem belli oldu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Lisede Ne Yaptık?/Ortaöğretim Tasarım Tanıtım Toplantısı"na katılarak yeni sistemin ayrıntılarını anlattı.

Haberin Devamını Oku

“Deniz turizmini arttıracağız”

Hilmi Güler “Tarım, hayvancılık ve ihracat açısından konteynır limanı son derece önemli bir proje. Dolayısıyla ilk etapta konteynır limanını hayata geçirmek istiyoruz.”

Haberin Devamını Oku

“75 milyar dolar hedefini etkilemeyecek”

İsmail Gülle, “Genelleştirilmiş Tercihler Sistemin’den çıkmamız durumunda, 1484 ürün kodunda, sıfır olan vergi oranının artacağına şahit olacağız.”

Haberin Devamını Oku

Gümüşhane TSO ‘dan bayram mesajı

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, Milli Mücadelemizin 100. yılı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Haberin Devamını Oku

“Kuru çaya da zam yapılsın”

Sebahattin Arslantürk,“Devletin ÇAYKUR eliyle kontrol ettiği piyasada yaklaşık 2 yıldan beri kuru çay fiyatları değiştirilmedi. Bu durum hem ÇAYKUR, hem de özel sektörün ciddi anlamda zarar etmesine neden olmuştur.”

Haberin Devamını Oku

Kaliteli, adil, kolay erişilebilir bir sistem

Ünal Kaya, “ Yeni kurulan sistemler ile vatandaşımızın hizmetleri daha güvenli ve kolay almaları sağlanarak işlemler basitleştirildi. Bürokrasi ve kırtasiyecilik azaltıldı.”

Haberin Devamını Oku

En hızlı büyüyen şirketler Samsun’da açıklanacak

19 Mayıs Pazar günü Samsun’da isimleri açıklanacak olan en hızlı büyüyen 100 şirketin plaket alacağı törene, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da katılacak.

Haberin Devamını Oku

Yabancılara konut satışı azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Trabzon’da 2019 yılının ilk 4 ayında yabancılara 255 konut satışı gerçekleştirildi.

Haberin Devamını Oku

Giresun’a 400 milyon TL Bütçe

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu,  IPARD II Programı Altıncı Başvuru Çağrı Dönemi kapsamında yatırımcılara yaklaşık 400 Milyon TL destek bütçesi ayrıldı.

Haberin Devamını Oku

“Ülkemizin bütünlüğüne vurulmak istenen bir darbedir”

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu 18 Mayıs 2019 tarihinde Ankara’da yapılmasının planlanlanan Pontus Soykırımı 100.Yılı Belgeseli ve Konferansı hakkında açıklama yaptı.

Haberin Devamını Oku

Mağduriyetler giderilecek

Bakan Kurum, “Afete maruz alanla alakalı tespitlerin yapılmasına müteakip, vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek şekilde konutların inşasına en kısa sürede girmiş olacağız.

Haberin Devamını Oku

İnşaat Sektöründe toparlanma zaman alacak

​​​​​​​​​​​​​​Selçuk Uçar, “Geride bıraktığımız yılın son çeyreğinde %8,7 gibi ciddi bir oranda daralan inşaat sektörü 2009 küresel krizinden sonraki en kötü performansını sergilemektedir.”

Haberin Devamını Oku

Ordu SMMMO’da yeni dönem

Ordu SMMM Odası’nın genel kurul kongre seçimleri neticesinde yönetim, denetleme ve disiplin kurulu asil üyeliklerine seçilen toplam 13 isim mazbatasını aldı.

Haberin Devamını Oku

Yaş çay alım fiyatı 2,90 TL

2019 yılı için yaş çay alım fiyatı 2,90 TL olarak tespit edildi.

Haberin Devamını Oku

Merkez Bankası enflasyonu yükseltti

Merkez Bankası yıl sonu dolar tahminini 6,20'den 6,43'e, enflasyon beklentisini ise yüzde 16,23'ten yüzde 16,68'e çıkardı.

Haberin Devamını Oku

Samsun’da verim artışı, Türkiye ortalamasının 3 katı

Bamsı Akın, “Samsun, Türkiye’nin en bilinçli çiftçi profiline sahip illerinden birisi.Model bahçelerdeki uygulamalarımızla daha şimdiden Türkiye ortalamasının 3 katına ulaşmış bulunuyoruz.”

Haberin Devamını Oku

Parsel sorguda 2018 satışları

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması ekranındaki Analiz menüsüne 2018 yılı verileri kullanıma açıldı.

Haberin Devamını Oku

Turizmde hareketlilik başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan tatil düzenlemesi, turizm sektöründe sevinçle karşılandı.

Haberin Devamını Oku

NC-CNC Tezgah İşçiliği Sınavı yapıldı

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından organize edilen TOBB Meybem tarafından gerçekleştirilen Mesleki Yeterlilik Belge sınavları sürüyor.

Haberin Devamını Oku

‘’Verim ve kaliteyi artıracağız’’

Giresun Valisi Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Fındıkta Verim ve Kaliteyi Artırma Eğitim ve Uygulama Projesi” başlatıldı.

Haberin Devamını Oku

Turizm dijitalleşmeli

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından hazırlanan

Haberin Devamını Oku

Şubat ayında işsizlik arttı!

Şubat ayı dönemi işsizlik rakamı belli oldu.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.