Bölgesel Ordu Haberleri

Yaşam Koçu Mine Aydın’dan rota önerileri
Yaşam Koçu Mine Aydın’dan rota önerileri
Uluslararası Koçluk Federasyonu, profesyonel koçluğu, insanların hayatlarında, kariyerlerinde, işlerinde veya organizasyonlarında olağanüstü sonuçlar üretmelerine yardımcı olan sürekli profesyonel bir ilişki olarak tanımlıyor.

Hayattan daha fazla haz almak uğruna ortaya çıkan değişim enerjisinin anlamlandırılması, belli bir odağa yönlendirilmesi, anlaşılır ve net hale getirilip elle tutulur sonuçlara dönüştürülmesi için keşif gerektiren süreçte size ancak bir yol arkadaşınız farkındalığınızı hissettirebilir. O kişi sorumluluğunu bilen bir koç olmalıdır.

Önce farkındalığı hissedin

Uluslararası Koçluk Federasyonu, profesyonel koçluğu, insanların hayatlarında, kariyerlerinde, işlerinde veya organizasyonlarında olağanüstü sonuçlar üretmelerine yardımcı olan sürekli profesyonel bir ilişki olarak tanımlıyor. İşte bu profesyonellerden birisi de 4 yıldır Ordu’da “yaşam koçluğu” hizmeti veren Mine Aydın. Uzun yıllar bir kamu bankasında yöneticilik yapan ve bankacılığın kendine özgü dinamikleri içinde “stres yönetimi” üzerine eğitimler alan Aydın, emeklilik sonrasında da aldığı eğitimleri devam ettirerek Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun yetkilendirdiği kuruluştan aldığı sertifika ile neredeyse Doğu Karadeniz Bölgesi’nin tamamından danışanlarına “farkındalık” yaratıyor.

Gelişen teknoloji ile birlikte kolaylaşan hayatın samimiyeti ve paylaşımı baltaladığını ifade ederek söze başlayan Aydın’ın “hayata dair” o kadar anlatacakları vardı ki; söyledikleri bizim için güzel bir deneyim oldu adeta.

“Aslolan ne yaşarsak yaşayalım bunun geçip gideceğine olan inancımız değil midir bizi güçlü kılan ve hayata bağlayan? ” diye başlıyor sihirli cümleleri Mine hanımın. Ve ekliyor: “Hayat devam ederken bazen öyle şeyler olur ki, umut biter her şey biter. Sanki hiç geri dönüşü olmayacak bir daha asla hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dediğimiz olaylar yaşarız. Veya o kadar büyük hatalar yaparız ki… Bir daha… Bir daha… Tekrarlanır bu hatalar. Ve sonrasında keşkeler başlar. İşte bu durumda kimseyle yüzleşmek de istemez. Oysa hayatın küçük bir parçasına bakıp tamamı hakkında karar vermek olmaz. Karar, aklın durma halidir. Akıl insanı her zaman karara zorlar ve bu gezi asla sona ermez. Bir yol biterken diğeri başlayıverir. Bir hedefe ulaşırsınız ve daha yüksek bir hedefin hemen oracıkta olduğunu görürsünüz.”

İş tanımını danışanların öğrenmelerini yoğunlaştırıp, performans ve yaşam kalitelerini arttırmak olarak yorumlayan Mine Aydın, her seansta danışanla görüşmenin gündemini ortaklaşa belirleyip dinleme-gözlem ve sorularla katkıda bulunduğunu ve bu etkileşimle anlaşılırlık oluşturulup danışanın harekete geçmesinin sağlandığını ifade etti.

Sohbetimizde, farkındalığı yüksek insanların tercih ettiği bir kurum olduklarının altını çizen Aydın, seanslara ilişkin de şu bilgileri verdi. “Karşımızdaki ne konuşmak isterse ne kadar anlatmak isterse dinliyoruz. Konsantrasyon sağlıyoruz. Dinliyoruz. Asla sorgulamak ve yargılamak yok. Ama ucu açık sorularla sorunun kaynağına inmeye çalışıyoruz. Toplam 7 saatte seansları tamamlayıp kişinin hayatının rotasını değiştirmeyi hedefliyoruz. Biliyoruz ki insanların kendileri ile yüzleşmesi gerekiyor. O nedenle, insanların hayatına bazen söylediğiniz tek bir kelime ile dokunuyorsunuz ki bu hem sizin hem de karşınızdaki için mutlulukların en büyüğü.” KARADENİZ EKONOMİ

 
16 Nisan 2019 Salı 09:26:29 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,yaşam koçu,mine aydın,koçluk,fedarasyon


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

TKGM Parsel Sorgulamada yeni özellik

Taşınmazın kat mülkiyetli mi kat irtifaklı mı olduğunu zemin tipi bölümü üzerinden sorgulanabiliyor.

Haberin Devamını Oku

Kredi limiti 100 milyon liraya düştü!

BDDK, yeni bir yönetmelikle 500 milyon lira limiti 100 milyon liraya düşürdü. Limit değişikliği, bankalara kredi aşamasında ayrıntılı finansal bilgi sunmakla yükümlü reel sektör firması kapsamını genişletecek.

Haberin Devamını Oku

‘’Giresun için çalışıyoruz”

Şenlikoğlu,‘’Şehir genelinde hizmet gitmeyen tek bir sokağımız kalmayacak. Giresun için çalışıyoruz”

Haberin Devamını Oku

“İhracat 300 bin tonu geçecek”

Türkiye'nin yeni ihracat sezonunda 300 bin tonun üzerinde iç fındık ihraç etmesini bekliyor.

Haberin Devamını Oku

Türk mobilya sektörü ABD’ye açıldı

2019 yılının ilk 7 ayında Türk mobilya sektörü ABD’ye 90 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi.

Haberin Devamını Oku

Üretim düşüyor, tüketim azalıyor

‘'2018'de kırmızı et üreticisinin maliyeti yüzde 30-35 arttı. Ancak perakende fiyatlar yalnızca yüzde 10 artabildi. Piyasa bu oranı kaldırmazsa da fiyatlar en az yüzde 5-10 artacaktır'’

Haberin Devamını Oku

136 bin kişi Samsun’dan uçtu

2019 yılı Temmuz ayı havalimanı istatistiklerine göre, Samsun-Çarşamba Havalimanı toplam 136 bin 968 yolcuya hizmet verdi.

Haberin Devamını Oku

Kamu işçisine yüzde 27,6’lık zam

Hükümet ile Türk-İş, 2019-2020 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyen 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi’nde yapılan anlaşmanın ardından 2 bin TL alan bir kamu işçisi yüzde 27,6 zam alacağı ortaya çıktı.

Haberin Devamını Oku

30 milyar dolarlık ithalatın önüne geçilecek

Yüksek katma değerli, orta-yüksek ve yüksek teknoloji ürünlerinin yerli imkan ve kabiliyetlerle üretilmesi ana amacıyla oluşturulan program ile 30 milyar dolarlık ithalatın önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Haberin Devamını Oku

Kuyumculuk sektöründe yeni rüzgar

Hopa ilçe merkezinde Celal Toker tarafından işletilecek olan ve zengin ürün çeşitliliği ile aranacak bir showroom mağazası olacak yeni işyerini açma çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor.

Haberin Devamını Oku

İşsizlik oranı yüzde 12,8 oldu

Türkiye'de işsizlik oranı mayısta geçen yılın aynı ayına göre 3,1 puan artışla yüzde 12,8 oldu. Bu dönemde işsiz sayısı 1 milyon 21 bin kişi artarak 4 milyon 157 bin kişi olarak kayıtlara geçti.

Haberin Devamını Oku

‘’Dayanıksız konutlar yenilenmeli’’

''Bugün Türkiye’de depreme dayanıksız olan 6,7 milyondan fazla konut bulunmaktadır. Bütün bu veriler göstermektedir ki depreme dayanıksız yapıların acil olarak yenilenmesi gerekmektedir.''

Haberin Devamını Oku

Mesele ve problem sosyolojik

‘’Meselenin bahçelerin yeni dikilmesi, bahçelerin genç olması, farklı çeşitlerin denenmemesi ile bir ilgisinin olmadığı açıkça ortada. Meseleyi tam da burada tespit etmek gerekirse, mesele ve problem sosyolojik.’’

Haberin Devamını Oku

Artvin’de ihracat oranı yüzde 24,2 düştü

Artvin’de yüzde 24,2 oranında azalarak 20,5 milyon dolara düştü. Aynı dönemde Türkiye’de ihracat yüzde 1,9 oranında artarken, ithalat ise yüzde 19,8 oranında düştü.

Haberin Devamını Oku

Tarıma dayalı yüzde 50 hibe desteği

Tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla tarıma dayalı ekonomik yatırımlara % 50 hibe desteği verilmektedir.

Haberin Devamını Oku

Devletten iş kuracaklara prim desteği

8 yaş ve üzeri kadınları istihdam eden işverenlere 24 ila 54 ay, 18-29 yaş arası erkekleri istihdam eden işverenlere 12 ila 54 ay boyunca prim desteği veriliyor. Bu destek, İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılanıyor.

Haberin Devamını Oku

‘’İnşaat sektöründe darboğaz devam ediyor’’

Işık, ‘’Önceki yılın aynı dönemine göre Güven Endeksi’ndeki görece yüksek düşüş, inşaat sektörünün hâlihazırda yaşadığı darboğaz devam ediyor. Geride bıraktığımız temmuz ayındaki faiz indirimi sonrasında konut satışlarında ve inşaat sektöründe hareketlilik yaşanacaktır.’’

Haberin Devamını Oku

“Böyle giderse Çin fındık alımlarını azaltacak”

Karimex CEO’su Albayrak Çin’in fındık kalitesinden mutsuz olduğunu bu şekilde mal gelmeye devam ederse fındık alımlarını azaltacaklarını söyledi.

Haberin Devamını Oku

Turizmin 500 alt sektörle etkileşimi var

Turizm deyip geçmeyin. Sektörün neredeyse 500 alt sektörle doğrudan ve dolaylı bağlantısı var. Etkileşim halinde olunan sektörler ciddi yatırım ve beklentileri ile turizme hayat veriyor.

Haberin Devamını Oku

Trabzon ekonomisine değer katanlar ödüllendirildi

Trabzon Ticaret Borsası (TTB) tarafından Trabzon’a Değer Katanlar Novotel’de düzenlenen törenle gümüş telkareden imal edilmiş fındık çotanağı plaketi ile ödüllendirildiler.

Haberin Devamını Oku

‘’Yeni ihracat pazarları yakalanacak’’

Tekstil sektöründeki mevcut makine kapasitesinin daha verimli kullanılması amacıyla atılan adımda sektörde halihazırda atıl durumda bulunan makinelerin işlerlik kazanması amacıyla Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar’da değişikliğe gidildi.

Haberin Devamını Oku

Üç  sektörün talebi 'Köklü çözümler istiyoruz'

Devletin sağladığı teşvik ve vergi indirimleri otomotiv, beyaz eşya ve inşaat sektörlerde hareketlenme yaşatsa da sektör temsilcileri kısa vadeli değil de köklü çözümlerin getirilmesinden yana.

Haberin Devamını Oku

Başkan Yılmaz’dan Ordululara bayram mesajı

Kurban Bayramı münasebetiyle 9 Ağustos Cuma günü Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın makamında bayramlaşma töreni gerçekleştirildi.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.