Bölgesel Ordu Haberleri

Yaşam Koçu Mine Aydın’dan rota önerileri
Yaşam Koçu Mine Aydın’dan rota önerileri

Hayattan daha fazla haz almak uğruna ortaya çıkan değişim enerjisinin anlamlandırılması, belli bir odağa yönlendirilmesi, anlaşılır ve net hale getirilip elle tutulur sonuçlara dönüştürülmesi için keşif gerektiren süreçte size ancak bir yol arkadaşınız farkındalığınızı hissettirebilir. O kişi sorumluluğunu bilen bir koç olmalıdır.

Önce farkındalığı hissedin

Uluslararası Koçluk Federasyonu, profesyonel koçluğu, insanların hayatlarında, kariyerlerinde, işlerinde veya organizasyonlarında olağanüstü sonuçlar üretmelerine yardımcı olan sürekli profesyonel bir ilişki olarak tanımlıyor. İşte bu profesyonellerden birisi de 4 yıldır Ordu’da “yaşam koçluğu” hizmeti veren Mine Aydın. Uzun yıllar bir kamu bankasında yöneticilik yapan ve bankacılığın kendine özgü dinamikleri içinde “stres yönetimi” üzerine eğitimler alan Aydın, emeklilik sonrasında da aldığı eğitimleri devam ettirerek Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun yetkilendirdiği kuruluştan aldığı sertifika ile neredeyse Doğu Karadeniz Bölgesi’nin tamamından danışanlarına “farkındalık” yaratıyor.

Gelişen teknoloji ile birlikte kolaylaşan hayatın samimiyeti ve paylaşımı baltaladığını ifade ederek söze başlayan Aydın’ın “hayata dair” o kadar anlatacakları vardı ki; söyledikleri bizim için güzel bir deneyim oldu adeta.

“Aslolan ne yaşarsak yaşayalım bunun geçip gideceğine olan inancımız değil midir bizi güçlü kılan ve hayata bağlayan? ” diye başlıyor sihirli cümleleri Mine hanımın. Ve ekliyor: “Hayat devam ederken bazen öyle şeyler olur ki, umut biter her şey biter. Sanki hiç geri dönüşü olmayacak bir daha asla hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dediğimiz olaylar yaşarız. Veya o kadar büyük hatalar yaparız ki… Bir daha… Bir daha… Tekrarlanır bu hatalar. Ve sonrasında keşkeler başlar. İşte bu durumda kimseyle yüzleşmek de istemez. Oysa hayatın küçük bir parçasına bakıp tamamı hakkında karar vermek olmaz. Karar, aklın durma halidir. Akıl insanı her zaman karara zorlar ve bu gezi asla sona ermez. Bir yol biterken diğeri başlayıverir. Bir hedefe ulaşırsınız ve daha yüksek bir hedefin hemen oracıkta olduğunu görürsünüz.”

İş tanımını danışanların öğrenmelerini yoğunlaştırıp, performans ve yaşam kalitelerini arttırmak olarak yorumlayan Mine Aydın, her seansta danışanla görüşmenin gündemini ortaklaşa belirleyip dinleme-gözlem ve sorularla katkıda bulunduğunu ve bu etkileşimle anlaşılırlık oluşturulup danışanın harekete geçmesinin sağlandığını ifade etti.

Sohbetimizde, farkındalığı yüksek insanların tercih ettiği bir kurum olduklarının altını çizen Aydın, seanslara ilişkin de şu bilgileri verdi. “Karşımızdaki ne konuşmak isterse ne kadar anlatmak isterse dinliyoruz. Konsantrasyon sağlıyoruz. Dinliyoruz. Asla sorgulamak ve yargılamak yok. Ama ucu açık sorularla sorunun kaynağına inmeye çalışıyoruz. Toplam 7 saatte seansları tamamlayıp kişinin hayatının rotasını değiştirmeyi hedefliyoruz. Biliyoruz ki insanların kendileri ile yüzleşmesi gerekiyor. O nedenle, insanların hayatına bazen söylediğiniz tek bir kelime ile dokunuyorsunuz ki bu hem sizin hem de karşınızdaki için mutlulukların en büyüğü.” KARADENİZ EKONOMİ

 16 Nisan 2019 Salı 09:26:29 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,yaşam koçu,mine aydın,koçluk,fedarasyon


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

Vali Yavuz işadamlarına moral verdi

Vali Seddar Yavuz, Fatsa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işadamları ile iftar yemeği programında bir araya geldi

Haberin Devamını Oku

Sümela Manastırı turizme açılıyor

Türkiye'nin önemli tarihi ve turistik yerlerinden Sümela Manastırı, 4 yıl süren restorasyon çalışmalarının ardından 25 Mayıs Cumartesi günü açılacak.

Haberin Devamını Oku

''Tarımda ve fındıkta gelecek var''

Ferrero Fındık Türkiye Genel Müdürü Bamsı Akın, fındığı kullanan piyasaların ve Ferrero’nun konuya olan yaklaşımlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Haberin Devamını Oku

Fidan ihracat değeri 40 milyon dolar

FÜAB Başkanı Hurşit Nallı, ülkenin 10 yıl öncesine kadar fidan ithal ettiği Avrupa ülkelerine artık fidan ihraç eder duruma geldiğini belirtti.

Haberin Devamını Oku

Trabzon BBŞ solucan gübresi üretecek

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Park ve Bahçeler Dairesi bünyesinde solucan gübresi üretmeye hazırlanıyor.

Haberin Devamını Oku

22 üründe gümrük vergisini yarıya indirdi        

Türkiye, ABD'nin Türk çeliği ve alüminyum ürünlerine uyguladığı yüzde 50 ve yüzde 20 ek vergiyi yarıya indirmesinin ardından ABD menşeli 22 üründe gümrük vergisini yarıya indirdi.

Haberin Devamını Oku

Kalkınma hamlesi ‘Konteyner Limanı’

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Konteyner Limanı ile Karadeniz-Akdeniz Yolu sayesinde Ünye’nin gelecekte kalkınma hamlesi yaşayacağını söyledi.

Haberin Devamını Oku

Ferrero sektörde yatırım yapmaya devam edecek

Türk fındığının en önemli alıcılarından Ferrero, sektörde değer zincirini daha mükemmel hale getirmeyi hedeflediğini ve bunun için de yatırım yapmaya devam edeceğini bildirdi.

Haberin Devamını Oku

Atık çamurlar yakıt olarak kullanılıyor

Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Fatih Yıldız, 22 adet atık su tesisinden çıkartılan 24 bin ton atık çamurun yüzde 90’ının çimento fabrikalarında yakıt olarak kullanıldığını söyledi. 

Haberin Devamını Oku

Çam balı üretimi desteklenmeli

Vitamin ve mineraller açısından çok zengin olan ve Türkiye’nin üretiminde dünya lideri olduğu çam balının daha fazla ihraç edilebilmesi için üretimin desteklenmesi talep edildi.

Haberin Devamını Oku

‘Karadeniz Ekonomi’ TİM Toplantısında

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından ‘Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye’ hedefi doğrultusunda düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanındaki paydaşların bir araya geldiği toplantının üçüncü durağı Ordu oldu.

Haberin Devamını Oku

Yeşilay’dan Ordu’ya ödül

​​​​​​​Yeşilay tarafından her yıl düzenli olarak yapılan Sağlıklı Nesil Sağlıklı Yetenek Yarışması yapıldı.

Haberin Devamını Oku

Hanehalkı azalıyor

Gayrimenkul edinimlerinde kuşaklar arası yaşanan farklılıklar hem üreticileri hem de pazarlama faaliyetlerinde bulunan emlak işletmelerini yeni arayışlara yönlendiriyor.

Haberin Devamını Oku

Ordu BŞB Aybastı için seferber oldu

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Aybastı ilçesinde meydana gelen heyelan afetinden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda sıkı bir çalışma sürdürüyor.

Haberin Devamını Oku

İşverenin ücretsiz çalışan eşi sigortalı sayılmayacak

Eşlerine ait iş yerinde kendilerini sigortalı göstererek prim günlerini doldurmak suretiyle emeklilik bekleyen ev hanımlarına kötü haber Yargıtay'dan geldi.

Haberin Devamını Oku

Arılar için 758 bin 303 Euro bütçe

Karadeniz havzasında sınır ötesi işbirliği programı kapsamında ajanslarının da proje ortağı olarak yer aldığı Karadeniz Havzasında Arıcılık ve Arıcılığa Bağlantılı Sektörlerde Ticaret ve Modernizasyonun Artırılması Projesi uygulanmaya başladı.

Haberin Devamını Oku

‘40 gözeler’ 250 bin ziyaretçi bekliyor

40 ayrı kaynağın birleşmesi sonucu oluşan 25 metre yükseklikten dökülen Tomara Şelalesi Tabiat Parkı yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi görüyor

Haberin Devamını Oku

Serbest çalışanların oranı yüzde 32

Dünyadaki çeşitli ülkelerdeki serbest meslek sahiplerinin toplam çalışan nüfusundaki payı belli olurken, Türkiye’de bu oranın yüzde 32 olduğu saptandı.

Haberin Devamını Oku

“Dövizden piyasa çok etkilenecek”

Dövizin piyasaya olan etkilerini değerlendiren Osman Kalafat, “Dövizden piyasa çok etkilenecek, sebze meyvenin dışında süt ürünlerine yüzde 20-25 gibi yeni bir zam geldi ve 15-20 gün sonra tekrar yüzde 10’luk bir zam daha bekleniyor.” dedi.

Haberin Devamını Oku

“2018’de başlayan kriz etkisini 2019’da hissettirdi”

Ordu Müteahhitler Derneği Başkanı Fatih Titiz, Kriz 2018’in ortalarında başladı.Ülkenin en fazla ihtiyacı olan inşaat sektörünü ise çok fazla etkiledi.” İfadelerini kullandı.

Haberin Devamını Oku

İhracat 3 kat arttı!

Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Murat Gürsoy, 10 bin tonluk üretimden 2 bin ton ihracat rakamına ulaşan asma yaprağını ve ilçe ekonomisini, Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ETSO) Gökalp Coşkun’a sordu.

Haberin Devamını Oku

GRÜ Rektörü;''Ortak girişim konusunda kapılarımız her zaman açık''

iresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun'un, Giresun’da üniversiteli olmak ve akademik hayatla ilgili görüşlerine ve özellikle girişimcilik hakkındaki uzman tavsiyelerine kulak verin deriz.

Haberin Devamını Oku

“Bildiğiniz tulumbaları unutun”

10’uncu yılını dolduran, Türkiye genelinde 18 ilde 50 mağazası ve yurtdışında 4  şubesi ile 200 kişiye istihdam sağlayan Osmanlı Tulumbacısı,  Ordu’da hizmet vermeye başladı.

Haberin Devamını Oku

Lezzeti Bafra’da saklı

Bafra Pidesi ile meşhur Niyazi Kesim’de, manda da Bafralı, peynir de. Odun fırınından çıktıktan sonra kenarlarına elle sürülen tereyağı da Bafralı olunca, ortaya muhteşem bir lezzet çıkıyor. İşte o doyumsuz tat şimdi Samsun Batı Park’ta.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.