Bölgesel Ordu Haberleri

Ordu medyası Tören’in yanında
Ordu medyası Tören’in yanında
Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen ve yönetimi, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’i ziyaret etti.

Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen ve yönetimi, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’i ziyaret etti.

 

Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, ziyaret dolayısıyla Cemiyet Başkanı Erdoğan Erişen ve yönetimi ile cemiyet üyesi gazetecilere teşekkür etti.

 

‘’ÜRETEN, ÇALIŞAN, KOŞAN BİR ŞEHİR’’

 

Altınordu’ya hizmet etme sorumluluğu ve heyecanı içerisinde olduğunu aktaran Başkan Tören, “19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti’ne nazik ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ediyorum. 31 Mart seçimlerinde halkımızın teveccühü ile Altınordu’muzun üçüncü Belediye Başkanı olarak şehrimize hizmet etme imkanı bulmuş olmanın sorumluluğu ve heyecanı içerisindeyim. İnşallah şehrimizi hem kalkınan hem gelişen hem de büyüyen ve aynı zamanda yaşanılabilir şehirleri arasında hak ettiği yeri alması konusunda hem devlet tecrübemizi ve daha önemlisi ortak aklı ve şehir aklını da içine alacak şekildeki sorumluluğumuz bu şehre hizmet etmekteki ana bilincimiz olacak. Medya ve medya sektöründe; yasama, yürütme ve yargıdan sonra halkın haber alma hakkını sağlayan, tarafsız, ilkeli bir şekilde son derece önemli bir görevi ifa eden ve Ordu’da da nitelikli işler yapmış olan tüm cemiyet ve derneklerimize teşekkür ediyorum. Kampanya sürecinde ifade ettiğimiz gibi, vizyonu bir dünya kenti ama kendisi butik, son derece çağdaş, ileri demokrasisiyle sadece bölgesine değil ulusalda da örnek olmuş, yaşam standartları, şehir konforu, kültür-sanat, tarih, spor başta olmak üzere tüm alanlarda dengeli büyüme konusunda ivme yakalamış, insanına ve ülkesine katma değer üreten bir şehir vizyonuna ulaştırmak adına bizler, ekibimizle, bürokrasimizle, insanımızla tek yürek olup bu şehri üreten, çalışan ve koşan bir şehir haline getirmenin sorumluluğu içerisinde hareket edeceğiz” dedi.  

 

ERİŞEN: “ORDU MEDYASI OLARAK YANINIZDAYIZ’’

 

Ziyarette konuşan Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in Altınordu’ya güzel hizmetler yapacağına inandıklarını belirtti. Ordu medyası olarak her zaman Başkan Tören’in yanında olacaklarını ve üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getireceklerini vurgulayan Erişen, “Büyükşehir Ordu’muzun göz bebeği Altınordu’muza Belediye Başkanı seçilmenizden dolayı sizlerle gurur duyuyoruz. İnşallah geçmiş tecrübelerinizi kentimize yansıtarak güzel hizmetler yapacağınıza inanıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi Ordu medyası olarak bundan sonra da sizlerin ve kurumunuzun yanında olmaya ve üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğumuzu bilmenizi istiyoruz” diye konuştu.

Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti üyeleri, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in ardından Altınordu Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Ahmet Akyurt ve İsa Hitaloğlu’na da hayırlı olsun dileklerinde bulundu. 

 
18 Nisan 2019 Perşembe 16:52:04 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,aşkın tören,medya,gazeteciler


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

289 milyon TL’lik IPARD II projesi desteklendi

IPARD II Programının ilk 4 çağrı dönemi boyunca hayvancılık, gıda işleme, paketleme de depolama ile kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi sektörlerinde toplam tutarı 289 milyon TL olan 980 adet proje desteklenmiştir.

Haberin Devamını Oku

Hopaport’a 5 yıllık izin

ISPS Kod kapsamında 2019 yılı Ağustos ayından geçerli olmak üzere Hopaport’a 5 yıllık izin belgesi verildi.

Haberin Devamını Oku

TMO ilk fındık alımını gerçekleştirdi

TMO'nun, Lisanslı Depo Tesislerindeki ilk fındık alımı törenini gerçekleşti.

Haberin Devamını Oku

5’nci Samsun Tarım Fuarı ülke ekonomisine katkı sunacak

Bu yıl beşincisini gerçekleştirilecek olan Samsun Tarım Fuarı ülkeler arasında ticari bir köprü oluşturarak ülke ekonomisine önemli katkı sunacak.

Haberin Devamını Oku

Karadeniz Bölgesi’nde sabun ağacı verimi

Türkiye'de yetiştirmek adına geçen yıl Hindistan ve Çin'den 104 kilogram sabun ağacı tohumu getirtildi.

Haberin Devamını Oku

Ekonomik değeri yüksek ‘mor patates’

Bolu’da çiftçilere örnek olması amacıyla ekonomik değeri yüksek 'mor patates' ekimi yapıldı. İçindeki pigmentler sayesinde mor rengi alan patatesler ilk kez topraktan çıkarıldı.

Haberin Devamını Oku

İkinci altı ayda yüzde 4’lük artış sağlanacak

‘’Son 10 yılda sözleşme imzalanan yıllarda ilk altı ay için verilen en yüksek değer oldu. İkinci altı ayda da yüzde 4'lük bir artış sağlayacağız"

Haberin Devamını Oku

Samsun ekonomisi gastronomi turizminden geçecek

Kavak Belediyesi, yeni bir yiyecek ve içecek deneyimi yaşamak isteyenler için gözünü gastronomi turizmine çevirdi.

Haberin Devamını Oku

Trabzon’da 534, Samsun’da 448 konut yabancılara satıldı

Yabancıya konut satışı tüm hızıyla sürerken, Ocak-Temmuz döneminde 24 bin 144 adede ulaştı. Trabzon'da 534, Samsun'da 448 adet konut yabancılara satıldı.

Haberin Devamını Oku

ODÜ’de devir teslim töreni gerçekleşti

Ordu Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Ali Akdoğan, gerçekleştirilen devir teslim töreninde rektörlük görevini Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’tan devraldı.

Haberin Devamını Oku

Yabancı yatırımcı güven ortamımızı sorguluyor

Turan Seramik Yönetim Kurulu Üyesi Çakmak, “Türkiye’de merkez bankasının bağımsızlığı bir miktar zedelendi. Merkez bankası başkanı süresi dolmadan görevden alındı. Bu durumda yabancı yatırımcılar işlerin devlet isteğinde gitmediği zaman ona hemen müdahale edildiğini düşünüyor ve bu onların yatırım yapmasını engelliyor.”

Haberin Devamını Oku

Çal Mağarasını 87 bin turist ziyaret etti

Trabzon Düzköy ilçesine bağlı Çal Mahallesi’nde, denizden bin 50 metre yükseklikte bulunan Çal Mağarasını bu yılın 7 aylık döneminde toplam 87 bin 618 yabancı turist ziyaret etti.

Haberin Devamını Oku

Eski yıl mahsulü ürünlerin alımı yapılmayacak

Üreticilerin, ürünlerini kurutarak, sağlıklı olarak korunabilecekleri jüt çuvallar içerisinde alım noktalarına getirmeleri gerekiyor. Eski yıl mahsulü ürünlerin alımı ise yapılmayacak.

Haberin Devamını Oku

Dünyanın tatları Bistro Zerdeçal’da buluştu

Asırlar boyunca insanlığa kazandırdığı şifa ve yemeklere kattığı lezzetin yanında farklı kültürleri buluşturmak gibi bir özelliği de sahip olan zerdeçal, Ordu’da isminin hakkını veren bir mekânla bütünleşti.

Haberin Devamını Oku

‘’Fiyatın 25 kuruş üzerindeki rakamdan fındık alacağız’’

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, birliğe bağlı 50 kooperatifin tamamında ekiplerin oluşturulduğunu ve ürün kabulüne başladıklarını söyledi.

Haberin Devamını Oku

“Büyük isimlerden beklentiler de büyük olur”

Kendisini bir Ordu sevdalısı olarak tanımlayan Yücel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M. Hilmi Güler’i doğru projeler ve yönlendirmelerle karar alınması koşuluyla kent için büyük bir şans olarak görüyor.

Haberin Devamını Oku

Her buluşmada bir proje desteklenecek

Perşembe Lisesi mezunları artık her buluşmada Perşembe’nin bir projesine destek verme kararı aldı.

Haberin Devamını Oku

GTB lisanslı depoları TMO kullanımına açıyor

TMO 21 Ağustos’tan itibaren Giresun Ticaret Borsası’nın lisanslı deposunda fındık alımına başlayacak.

Haberin Devamını Oku

Amasya’da açılacak firma 350 kişiye istihdam sağlayacak

Amasya Belediye Başkanı Sarı, “Söz verdiğimiz gibi işsizliğe paydos, işsizliğe son demek için önemli adımlar atmaya başladık”

Haberin Devamını Oku

Kastamonu Belediyesi’nden kadın üreticilere destek

Kastamonu'da ev kadınları evde ürettikleri ürünleri, belediyenin Sarı Konak Kadın Kooperatifi’ne kiraladığı tarihi konakta satışa sunuyor.

Haberin Devamını Oku

 Fındık -40 dereceye dayanabilecek

Altaş Yağ Sanayi’nin fabrika sahası içerisindeki tarım alanlarına diktiği  Çin’den getirdiği -40 derece soğuğa dayanan fındık fidanları tuttu.

Haberin Devamını Oku

Aflatoksin oluşumunu önleyecek hususlar

Fındıkta aflatoksin oluşmasının önüne geçilebilmesi için hasat ve harmanda dikkat edilecek hususlar açıklandı.

Haberin Devamını Oku

‘’Üreticilerimiz aceleci davranmamalı’’

‘’TMO tarafından çiftçilere 19 Ağustos'tan itibaren alımlar için randevu verilecek, 21 Ağustos'ta da ürün kabulüne başlanacak.’’

Haberin Devamını Oku

Giresun’da ulaşıma 38 milyon harcandı

2019 yılında Giresun’a 51 milyon 367 bin 510 TL ödenek geldiği ve yapılması hedeflenen toplam 659 projenin 202’sinin bitirildiği, 355’inin devam ettiği, 69’unun ihale aşamasında olduğu 32’sine ise henüz başlanılmadığı, 3’ünün de iptal edildiği belirtildi.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.