Bölgesel Ordu Haberleri

“Marina maliyet gerektirir”
“Marina maliyet gerektirir”
Tamer Kıran, “Ordu’nun deniz turizmi potansiyeli var. Ancak bunun maliyetini de hesaba katmak gerekiyor.”

Deniz Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Ordu ve Giresun DTO temsilcileri ile buluştu. Üyelerle daha yakın olmak istediklerini belirten Başkan Kıran, “ Deniz Ticaret Odası olarak daha fazla sahada olmak istiyoruz. O nedenle buradayız. Üyelerimizin mesleklerini icra ederken karşılaştıkları sorunları yerinde dinleyerek çözüme kavuşturmak istiyoruz.  Aynı zamanda iletmek istediğimiz mesajları bu sayede yüz yüze aktarıyoruz.” dedi.

Ordu’nun yüzünün her zaman denize dönük olması gerektiğini vurgulayan Kıran, “ Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Hilmi Güler’in konteyner limanı ve marina projeleri var. Karadeniz Bölgesi marina açısından pek zengin bir bölge değil. Ordu’nun deniz turizmi potansiyeli var. Ancak bunun maliyetini de hesaba katmak gerekiyor. Eğer bu anlamda karşılanamayacak bir durum yoksa bu projeler hayata geçirilmelidir. Denizden, turizm, su sporları, hayvansal ve bitkisel gıdalarla yer altı kaynakları anlamında sağlayabileceğimiz ekonomik faydaları düşündüğümüzde çok geniş bir alanda yararlanabiliriz.” diye konuştu.

“Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi’ne alt yapı desteğimiz her zaman olacak”

Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi’ne alt yapı destekleri olacağını belirten Kıran, “DTO’nun genel sponsorluk ilkeleri arasında, araç,  gereç, ekipman eksiklerini tamamlamak ve eğitim yardımı yapmak var. Biz her zaman bütün denizcilik okullarımızın yanındayız onlara yardım edeceğiz. Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi’ne alt yapı desteğimiz her zaman olacak. Ama simülasyon hakkında bir talepleri olduğunu bilmiyordum.” şeklinde konuştu

 ‘Denizci ülke denizci millet’ olacağız.

DTO olarak üyeler ve devlet arasındaki sorunların çözümüne yönelik faaliyetlerde bulunduklarını söyleyen Başkan Kıran, “ Kıyı ekonomisinin barınma, bağlama yeri ve deniz turizmi olan yerlerde yolcu indirme, bindirme sorunu var. Bu maalesef en önemli konularımızdan bir tanesi balıkçılarımız da bu konulardan muzdaripler çözüm bulmak için gerekli mercilerle görüşmeleri gerçekleştiriyoruz. Bizim Deniz Ticaret Odası olarak her zaman söylediğimiz bir şey var. Denizci millet, denizci ülke olmak istiyoruz. Denize kıyısı olan bir ülke, denizin nimetlerinden daha fazla faydalanmalıdır. Bu bir kültürdür. Kültür tabi ki akşamdan sabaha olmaz. Belli bir zamanın geçmesi gerekir. Bu yönde çalışmalar ve yatırımlar yaparak ‘denizci ülke denizci millet’ olacağız.” ifadelerini kullandı. NAZAN BEDİR/ KARADENİZ EKONOMİ

 

 

 
17 Haziran 2019 Pazartesi 18:18:46 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,marina,maliyet,deniz,turizm


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

Hedef 65 milyar dolar turizm geliri

11. Kalkınma Planı çerçevesinde 2023 yılında turizm gelirinin 65 milyar dolar olması hedefleniyor. Plan çerçevesinde yat limanlarının yapılabilir bulunması halinde Kamu Özel İş Birliği Modeli (KÖİ) ile hayata geçirilmesi sağlanacak.

Haberin Devamını Oku

“Hızlı büyüme sağlayacak sektörler belirlendi”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “11. Kalkınma Planı ile ülkemize orta ve uzun vadede rekabet gücü kazandırarak daha hızlı bir büyümeye yöneltecek sektörleri belirledik”

Haberin Devamını Oku

Murzioğlu’ndan Ordu borsası ve sanayi odasına ziyaret

Salih Zeki Murzioğlu, Ordu’nun sosyo ekonomik durumu ile Ordu Ticaret Borsası çalışmaları ve projelerimiz hakkında bilgi aldı.

Haberin Devamını Oku

Fındık işçileri sigortalı oluyor

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, sigortalı olarak fındık toplamak isteyen işçilerin belediyeye müracaatta bulunabilecekleri bildirildi.

Haberin Devamını Oku

Karavan turizmi hayata geçiyor

Başkan Güler,‘’İlimiz kış turizmi, doğa turizmi ve eko turizmi anlamında en şanslı illerden birisi. Bu kapsamda çeşitli projeleri hayata geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz.’’

Haberin Devamını Oku

2 bin ton tritikale üretimi bekleniyor

‘’Tritikale ekimi yapılan toplam 5 bin dekar alandan ortalama 350-400 kilogram dane verimi olmak üzere 2 bin tona yakın ürün elde edilmesi bekleniyor’’

Haberin Devamını Oku

‘’Bölgemiz sahipsiz bırakılmamalı’’

Karataş,’’Altınordu ve Ünye ilçelerimize kamulaştırma bedeli olarak, kısmi manada kredi tahsisi gerçekleştirildi.’’

Haberin Devamını Oku

E-İpotek işlemi yaygınlaşıyor

E-ipotek uygulamasının kullanımı gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, bu yolla Nisan ayında 22 bin 461 adet ipotek işleminin tamamlandığını belirtti. 

Haberin Devamını Oku

İşsizlik oranı yüzde 13 yükseldi!

Türkiye'de işsizlik oranı, nisanda geçen yılın aynı ayına göre 3,4 puan artarak yüzde 13'e yükseldi. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 1 milyon 116 bin kişilik artışla 4 milyon 202 bin kişi olarak kayıtlara geçti.

Haberin Devamını Oku

Tokat’ın ekonomisi Erbaa’dan geçiyor

4 bin kişilik istihdamı ile dünya standartlarında üretim yapan firmaları bünyesinde barındıran Erbaa Organize Sanayi Bölgesi, her geçen gün adından daha fazla söz ettirirken tekstil sektöründen gıdaya ve orman ürünlerine dış pazarda çok önemli ağırlığa sahip.

Haberin Devamını Oku

Asma Fındık,‘Entegre olma yolunda ilerliyor’

Fındık sektöründe iç piyasaya hizmet veren Asma Fındık yeni açacağı fabrikasında entegre üzerine yoğunlaşıp uluslararası arenada da ilerlemeyi hedefliyor.

Haberin Devamını Oku

Rıhtım’da Olive’den yeni tatlar

Güraks tarafından 2017 yılında hizmete giren kompleks, sadece kent insanının değil şehir dışından gelen yerli ve yabancı binlerce konuğun uğrak mekanlarından birisi olarak ikinci yılını geride bırakırken yeniliklere açık işletmecilik anlayışı ile beğeni topluyor.

Haberin Devamını Oku

‘’Enerji verimliliği geleceğin yeni sektörü ve mesleği’’

‘’Enerji Verimliliği Müşavirliği mesleği sahaya çıkacak. 10 milyar dolarlık bir yatırım ile 2033 yılında 30 milyar dolarlık bir verimlilik, tasarruf söz konusu”

Haberin Devamını Oku

Kuyumcuya düğün dopingi

Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte kuyumculuk sektöründe hareketlenme kendini göstermeye başladı.

Haberin Devamını Oku

Şişecam Düzcam BIZNET 2019’a sponsor oldu

Şişecam Düzcam, ürün gamını Hindistan yerel pazarının talep ve ihtiyaçları doğrultusunda geliştirip çeşitlendirerek yenilikçi çözümler geliştirmeye devam ediyor.

Haberin Devamını Oku

 ‘’Demokrasinin, milletimizin ve devletimizin yanındayız.’’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 15 Temmuz darbe girişimi yıldönümü dolayısıyla 81 Oda-Borsa olarak ortak bir mesaj yayımladı.

Haberin Devamını Oku

Amasya’da işsizliği azaltacak proje

Amasya’nın sorunu için akil adamlara danışan, 2 bin 500 kişiye verdiği istihdam sözüyle yatırımcıları kente çağıran Başkan Sarı kentin dünü bugünü ve yarınına ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Haberin Devamını Oku

Çay önemli bir tanıtım aracı

‘’Çay önemli bir tanıtım aracı. Bölge için Çay Kanunu çok önemli.’’

Haberin Devamını Oku

5 yıldızlı otel projesi temeli atıldı

Çambaşı’na Ordulu işadamları tarafından yapılacak olan 5 yıldızlı otel projesinin inşaatına başlandı.

Haberin Devamını Oku

“Ordu’nun çöpüne talibiz”

Yaşanabilir bir çevre bilinciyle yola çıkan ve ayda 800 ton civarında çöpü kullanıma geri kazandıran Akdeniz Geri Dönüşüm Ordu’nun bütün ilçelerinde faaliyet göstermek istiyor.

Haberin Devamını Oku

Giresun’da makine sektörü kabına sığmıyor

Geçen yıla oranla yüzde 20 büyüyen Sarıgöl Konveyör Sistemleri, yeni açacağı fabrikasıyla birlikte mevcut istihdamına ek 70 kişiye daha iş imkanı sağlayacak.

Haberin Devamını Oku

Sanayicilerden çağrı,''TMO mağduriyet psikolojisi oluşturmasın''

TMO’nun geçen yıl kasım ayında alım yapması, ihtiyaç sahibi üreticilerin fındıklarını o zamana kadar elinden çıkarmış olması nedeniyle mağduriyet oluşturdu. Bu sezonda aynı durumun tekrar edilmesini istemeyen sektör temsilcileri TMO’nun yol haritasını bir an önce açıklamasını istiyor.

Haberin Devamını Oku

‘’Yatırımlar büyüme ve istihdam yaratma kapasitesini etkiliyor’’

‘’Yüzde 5 civarında bir büyüme yakalayabilirsek, potansiyel büyümemize ulaşırız ve istihdam yaratabiliriz.’’

Haberin Devamını Oku

Kobi’lere 12 milyar liralık kredi imkanı

Türkiye'deki KOBİ'lerin yüzde 15'ine, 96 bin KOBİ'mize 12 milyar lira kredi imkânı çıkardık. Düşük faizli KOBİ destek paketlerini başlattık.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.