Bölgesel Ordu Haberleri

Rıhtım’da Olive’den yeni tatlar
Rıhtım’da Olive’den yeni tatlar
Güraks tarafından 2017 yılında hizmete giren kompleks, sadece kent insanının değil şehir dışından gelen yerli ve yabancı binlerce konuğun uğrak mekanlarından birisi olarak ikinci yılını geride bırakırken yeniliklere açık işletmecilik anlayışı ile beğeni topluyor.

Dünya mutfağından yemek çeşitleri sunan Olive Restaurant teras alanında yer alan Nargile Cafe’nin yanı sıra düğün ve toplu yemek organizasyonları yapılan LimaniaEvent, Ordu pidesi çeşitlerini bulabileceğiniz Rıhtım Pide Salonu, deniz ürünlerinin servis edildiği Kıraça Balık Restaurant, semaverde çayı ve yeni nesil lokması ile meşhur Obur Fastfood, dondurma severler için Karadeniz’in ilk CarteD’orStudio mekânı olan dondurma standı ve çocuklar için oyun alanı ile Rıhtım’da keyifli anlar sunmaya devam ediyor.

 

İşletmenin Restoran Hizmetleri Genel Müdürü Doğancan Aksoy, Karadeniz Ekonomi Gazetesi’ne yaptığı açıklamada “başlangıçtan bugüne geliştirdikleri felsefelerinin rıhtımda bir yaşam alanı oluşturmak olduğunu” belirtirken yeniliğe açık uygulamalarını şu sözlerle dile getirdi: Ordu’da Dry-Aged dolabı kullanan ilk ve tek restoran olarak misafirlerimize özel bir lezzet deneyimi sunmaya çalışıyoruz. Özel bir dolap olan Dry-Aged dolabında 28 gün bekletilerek elde edilen etler misafirlerimiz tarafından da oldukça beğeniliyor. Bölgeden özenle seçilen hayvanlar, güvenli ve hijyen bir ortamda işlenerek kömür ızgarasında pişirilerek servis ediliyor. Artık sıradan et işleme yerine gerçekten teknik olarak da etin kalitesini arttıran, daha lezzetli ürünler çıkmasına sebep olan işler yapmaya çalışıyoruz. Müşterilerimizin farkımızı hissetmesi işimizi doğru yaptığımız göstermektedir” dedi.

 

 Orduluların Yeni Kahve Tadı

 

Sektördeki öncülük misyonunu canlı tutma iddiasında olduklarını vurgulayan Aksoy, işletmelerindeki bir başka yeniliği de şu sözlerle anlattı: “Dünya’nın çeşitli ülkelerinden ithal ettiğimiz kahve çekirdeklerini kendi formüllerimizle harmanlayıp kavuruyoruz. Elde ettiğimiz kahveleri öğüterek tüm kahve bazlı içeceklerimizde kullanıyoruz.Marka adını Derviş Ali Bey Kahveleri koyduk. Kendi formülümüz ve çekirdeklerimiz ile ürettiğimiz Derviş Ali Bey Türk Kahvelerini restoranımıza gelen misafirlerimiz paket olarak da satın alabiliyorlar. Artık Orduluların yeni bir kahvesi var.”

 

Yazı tatlıya bağlamak

 

Kahve çekirdeklerini Kolombiya, Guatemala, Brezilya, Endonezya ve Nikaragua’dan getiren Aksoy ve mutfak ekibi, yaz aylarını tatlıya bağlamak için de Gaziantep’i seçmiş. “Tatlı menümüz yeni yaz menüsü kapsamında genişletildi. Var olan tatlı menümüz çeşitlilik ve lezzet açısından diğer restoranlara göre zaten farklılık gösteriyordu. Ev yapımı olan tatlılarımız, kendi özel pastane alanımızda günlük, taze ve birinci sınıf kalite ürünler kullanılarak üretiliyor. Tatlı menümüzde sütlü ve Gaziantep’ten özel olarak gelen şerbetli tatlılarımızın da bulunuyor. Burada önemli olan misafirlerimizin damak tadını yakalamaktı. Havuç dilim baklava ve katmer özel olarak Gaziantep’ten geliyor.”

 

İki metrelik pide

 

Karadeniz Bölgesi aynı zamanda değişik pide seçenekleri ile bilinir. Her ilin hatta hemen her ilçenin kendine özgü değişik damak tatlarına hitap eden pideleri vardır. Rıhtım Olive’de bir başka yenilik de bu doyumsuz lezzet üstüne. Karadeniz sahilinde yapılmış olan en uzun pide olma özelliğini taşıyan iki metre uzunluğundaki müthiş bir başka lezzetin ipuçlarını veriyor başarılı işletmeci. Ve ekliyor; “hem Ordu Pidesi’nin hem de Ordu’nun tanıtımına ciddi bir katkı sunma düşüncesi ile yola çıktık. İki metre uzunluğundaki ince, gevrek, çıtır çıtır Ordu Pidesi ile bu yöresel lezzetimizin tüm Türkiye’de ve dünyada tanıtımına bir katkı sunmayı canı gönülden istiyoruz.Gondol pide adını verdiğimiz, metrelik pidelerimizin uzunluğu misafirlerimizin kişi sayısına göre belirlenip, hazırlanacak. Gondol Pide ile özellikle pazar günleri uzun kahvaltı sofralarına yakışır uzunlukta pideler yapmayı hedefliyoruz.”

 

Aksoy’un anlattığı gibi birbirinden özel damak tadını yakalayabileceğiniz olağanüstü güzellikteki yaşam alanında hep lezzetten bahsettik ama burası aynı zamanda yaşamın tam da ortasında bir yer. Kim bilir belki de hayatınızın en güzel “evet”ini burada söyleyeceksiniz. Zira, nikah ve düğün gibi özel günleriniz için aynı kompleks içinde yer alan Limania’da eşsiz hizmetler sizi bekliyor. REŞAT GÜNGÖR / KARADENİZ EKONOMİ

 
16 Temmuz 2019 Salı 09:20:36 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,rıhtım,olive,pide


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

TKGM Parsel Sorgulamada yeni özellik

Taşınmazın kat mülkiyetli mi kat irtifaklı mı olduğunu zemin tipi bölümü üzerinden sorgulanabiliyor.

Haberin Devamını Oku

Kredi limiti 100 milyon liraya düştü!

BDDK, yeni bir yönetmelikle 500 milyon lira limiti 100 milyon liraya düşürdü. Limit değişikliği, bankalara kredi aşamasında ayrıntılı finansal bilgi sunmakla yükümlü reel sektör firması kapsamını genişletecek.

Haberin Devamını Oku

‘’Giresun için çalışıyoruz”

Şenlikoğlu,‘’Şehir genelinde hizmet gitmeyen tek bir sokağımız kalmayacak. Giresun için çalışıyoruz”

Haberin Devamını Oku

“İhracat 300 bin tonu geçecek”

Türkiye'nin yeni ihracat sezonunda 300 bin tonun üzerinde iç fındık ihraç etmesini bekliyor.

Haberin Devamını Oku

Türk mobilya sektörü ABD’ye açıldı

2019 yılının ilk 7 ayında Türk mobilya sektörü ABD’ye 90 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi.

Haberin Devamını Oku

Üretim düşüyor, tüketim azalıyor

‘'2018'de kırmızı et üreticisinin maliyeti yüzde 30-35 arttı. Ancak perakende fiyatlar yalnızca yüzde 10 artabildi. Piyasa bu oranı kaldırmazsa da fiyatlar en az yüzde 5-10 artacaktır'’

Haberin Devamını Oku

136 bin kişi Samsun’dan uçtu

2019 yılı Temmuz ayı havalimanı istatistiklerine göre, Samsun-Çarşamba Havalimanı toplam 136 bin 968 yolcuya hizmet verdi.

Haberin Devamını Oku

Kamu işçisine yüzde 27,6’lık zam

Hükümet ile Türk-İş, 2019-2020 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyen 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi’nde yapılan anlaşmanın ardından 2 bin TL alan bir kamu işçisi yüzde 27,6 zam alacağı ortaya çıktı.

Haberin Devamını Oku

30 milyar dolarlık ithalatın önüne geçilecek

Yüksek katma değerli, orta-yüksek ve yüksek teknoloji ürünlerinin yerli imkan ve kabiliyetlerle üretilmesi ana amacıyla oluşturulan program ile 30 milyar dolarlık ithalatın önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Haberin Devamını Oku

Kuyumculuk sektöründe yeni rüzgar

Hopa ilçe merkezinde Celal Toker tarafından işletilecek olan ve zengin ürün çeşitliliği ile aranacak bir showroom mağazası olacak yeni işyerini açma çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor.

Haberin Devamını Oku

İşsizlik oranı yüzde 12,8 oldu

Türkiye'de işsizlik oranı mayısta geçen yılın aynı ayına göre 3,1 puan artışla yüzde 12,8 oldu. Bu dönemde işsiz sayısı 1 milyon 21 bin kişi artarak 4 milyon 157 bin kişi olarak kayıtlara geçti.

Haberin Devamını Oku

‘’Dayanıksız konutlar yenilenmeli’’

''Bugün Türkiye’de depreme dayanıksız olan 6,7 milyondan fazla konut bulunmaktadır. Bütün bu veriler göstermektedir ki depreme dayanıksız yapıların acil olarak yenilenmesi gerekmektedir.''

Haberin Devamını Oku

Mesele ve problem sosyolojik

‘’Meselenin bahçelerin yeni dikilmesi, bahçelerin genç olması, farklı çeşitlerin denenmemesi ile bir ilgisinin olmadığı açıkça ortada. Meseleyi tam da burada tespit etmek gerekirse, mesele ve problem sosyolojik.’’

Haberin Devamını Oku

Artvin’de ihracat oranı yüzde 24,2 düştü

Artvin’de yüzde 24,2 oranında azalarak 20,5 milyon dolara düştü. Aynı dönemde Türkiye’de ihracat yüzde 1,9 oranında artarken, ithalat ise yüzde 19,8 oranında düştü.

Haberin Devamını Oku

Tarıma dayalı yüzde 50 hibe desteği

Tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla tarıma dayalı ekonomik yatırımlara % 50 hibe desteği verilmektedir.

Haberin Devamını Oku

Devletten iş kuracaklara prim desteği

8 yaş ve üzeri kadınları istihdam eden işverenlere 24 ila 54 ay, 18-29 yaş arası erkekleri istihdam eden işverenlere 12 ila 54 ay boyunca prim desteği veriliyor. Bu destek, İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılanıyor.

Haberin Devamını Oku

‘’İnşaat sektöründe darboğaz devam ediyor’’

Işık, ‘’Önceki yılın aynı dönemine göre Güven Endeksi’ndeki görece yüksek düşüş, inşaat sektörünün hâlihazırda yaşadığı darboğaz devam ediyor. Geride bıraktığımız temmuz ayındaki faiz indirimi sonrasında konut satışlarında ve inşaat sektöründe hareketlilik yaşanacaktır.’’

Haberin Devamını Oku

“Böyle giderse Çin fındık alımlarını azaltacak”

Karimex CEO’su Albayrak Çin’in fındık kalitesinden mutsuz olduğunu bu şekilde mal gelmeye devam ederse fındık alımlarını azaltacaklarını söyledi.

Haberin Devamını Oku

Turizmin 500 alt sektörle etkileşimi var

Turizm deyip geçmeyin. Sektörün neredeyse 500 alt sektörle doğrudan ve dolaylı bağlantısı var. Etkileşim halinde olunan sektörler ciddi yatırım ve beklentileri ile turizme hayat veriyor.

Haberin Devamını Oku

Trabzon ekonomisine değer katanlar ödüllendirildi

Trabzon Ticaret Borsası (TTB) tarafından Trabzon’a Değer Katanlar Novotel’de düzenlenen törenle gümüş telkareden imal edilmiş fındık çotanağı plaketi ile ödüllendirildiler.

Haberin Devamını Oku

‘’Yeni ihracat pazarları yakalanacak’’

Tekstil sektöründeki mevcut makine kapasitesinin daha verimli kullanılması amacıyla atılan adımda sektörde halihazırda atıl durumda bulunan makinelerin işlerlik kazanması amacıyla Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar’da değişikliğe gidildi.

Haberin Devamını Oku

Üç  sektörün talebi 'Köklü çözümler istiyoruz'

Devletin sağladığı teşvik ve vergi indirimleri otomotiv, beyaz eşya ve inşaat sektörlerde hareketlenme yaşatsa da sektör temsilcileri kısa vadeli değil de köklü çözümlerin getirilmesinden yana.

Haberin Devamını Oku

Başkan Yılmaz’dan Ordululara bayram mesajı

Kurban Bayramı münasebetiyle 9 Ağustos Cuma günü Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın makamında bayramlaşma töreni gerçekleştirildi.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.