Bölgesel Ordu Haberleri

Rıhtım’da Olive’den yeni tatlar
Rıhtım’da Olive’den yeni tatlar
Güraks tarafından 2017 yılında hizmete giren kompleks, sadece kent insanının değil şehir dışından gelen yerli ve yabancı binlerce konuğun uğrak mekanlarından birisi olarak ikinci yılını geride bırakırken yeniliklere açık işletmecilik anlayışı ile beğeni topluyor.

Dünya mutfağından yemek çeşitleri sunan Olive Restaurant teras alanında yer alan Nargile Cafe’nin yanı sıra düğün ve toplu yemek organizasyonları yapılan LimaniaEvent, Ordu pidesi çeşitlerini bulabileceğiniz Rıhtım Pide Salonu, deniz ürünlerinin servis edildiği Kıraça Balık Restaurant, semaverde çayı ve yeni nesil lokması ile meşhur Obur Fastfood, dondurma severler için Karadeniz’in ilk CarteD’orStudio mekânı olan dondurma standı ve çocuklar için oyun alanı ile Rıhtım’da keyifli anlar sunmaya devam ediyor.

 

İşletmenin Restoran Hizmetleri Genel Müdürü Doğancan Aksoy, Karadeniz Ekonomi Gazetesi’ne yaptığı açıklamada “başlangıçtan bugüne geliştirdikleri felsefelerinin rıhtımda bir yaşam alanı oluşturmak olduğunu” belirtirken yeniliğe açık uygulamalarını şu sözlerle dile getirdi: Ordu’da Dry-Aged dolabı kullanan ilk ve tek restoran olarak misafirlerimize özel bir lezzet deneyimi sunmaya çalışıyoruz. Özel bir dolap olan Dry-Aged dolabında 28 gün bekletilerek elde edilen etler misafirlerimiz tarafından da oldukça beğeniliyor. Bölgeden özenle seçilen hayvanlar, güvenli ve hijyen bir ortamda işlenerek kömür ızgarasında pişirilerek servis ediliyor. Artık sıradan et işleme yerine gerçekten teknik olarak da etin kalitesini arttıran, daha lezzetli ürünler çıkmasına sebep olan işler yapmaya çalışıyoruz. Müşterilerimizin farkımızı hissetmesi işimizi doğru yaptığımız göstermektedir” dedi.

 

 Orduluların Yeni Kahve Tadı

 

Sektördeki öncülük misyonunu canlı tutma iddiasında olduklarını vurgulayan Aksoy, işletmelerindeki bir başka yeniliği de şu sözlerle anlattı: “Dünya’nın çeşitli ülkelerinden ithal ettiğimiz kahve çekirdeklerini kendi formüllerimizle harmanlayıp kavuruyoruz. Elde ettiğimiz kahveleri öğüterek tüm kahve bazlı içeceklerimizde kullanıyoruz.Marka adını Derviş Ali Bey Kahveleri koyduk. Kendi formülümüz ve çekirdeklerimiz ile ürettiğimiz Derviş Ali Bey Türk Kahvelerini restoranımıza gelen misafirlerimiz paket olarak da satın alabiliyorlar. Artık Orduluların yeni bir kahvesi var.”

 

Yazı tatlıya bağlamak

 

Kahve çekirdeklerini Kolombiya, Guatemala, Brezilya, Endonezya ve Nikaragua’dan getiren Aksoy ve mutfak ekibi, yaz aylarını tatlıya bağlamak için de Gaziantep’i seçmiş. “Tatlı menümüz yeni yaz menüsü kapsamında genişletildi. Var olan tatlı menümüz çeşitlilik ve lezzet açısından diğer restoranlara göre zaten farklılık gösteriyordu. Ev yapımı olan tatlılarımız, kendi özel pastane alanımızda günlük, taze ve birinci sınıf kalite ürünler kullanılarak üretiliyor. Tatlı menümüzde sütlü ve Gaziantep’ten özel olarak gelen şerbetli tatlılarımızın da bulunuyor. Burada önemli olan misafirlerimizin damak tadını yakalamaktı. Havuç dilim baklava ve katmer özel olarak Gaziantep’ten geliyor.”

 

İki metrelik pide

 

Karadeniz Bölgesi aynı zamanda değişik pide seçenekleri ile bilinir. Her ilin hatta hemen her ilçenin kendine özgü değişik damak tatlarına hitap eden pideleri vardır. Rıhtım Olive’de bir başka yenilik de bu doyumsuz lezzet üstüne. Karadeniz sahilinde yapılmış olan en uzun pide olma özelliğini taşıyan iki metre uzunluğundaki müthiş bir başka lezzetin ipuçlarını veriyor başarılı işletmeci. Ve ekliyor; “hem Ordu Pidesi’nin hem de Ordu’nun tanıtımına ciddi bir katkı sunma düşüncesi ile yola çıktık. İki metre uzunluğundaki ince, gevrek, çıtır çıtır Ordu Pidesi ile bu yöresel lezzetimizin tüm Türkiye’de ve dünyada tanıtımına bir katkı sunmayı canı gönülden istiyoruz.Gondol pide adını verdiğimiz, metrelik pidelerimizin uzunluğu misafirlerimizin kişi sayısına göre belirlenip, hazırlanacak. Gondol Pide ile özellikle pazar günleri uzun kahvaltı sofralarına yakışır uzunlukta pideler yapmayı hedefliyoruz.”

 

Aksoy’un anlattığı gibi birbirinden özel damak tadını yakalayabileceğiniz olağanüstü güzellikteki yaşam alanında hep lezzetten bahsettik ama burası aynı zamanda yaşamın tam da ortasında bir yer. Kim bilir belki de hayatınızın en güzel “evet”ini burada söyleyeceksiniz. Zira, nikah ve düğün gibi özel günleriniz için aynı kompleks içinde yer alan Limania’da eşsiz hizmetler sizi bekliyor. REŞAT GÜNGÖR / KARADENİZ EKONOMİ

 
16 Temmuz 2019 Salı 09:20:36 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,rıhtım,olive,pide


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

‘’Kazan- kazan noktasında en önemli projelerden biri olacak’’

Hisarcıklıoğlı, ‘’Eğer Volkswagen Türkiye’ye yatırım yaparsa, hem Volkswagen, hem Almanya hem de Türkiye kazanacak. Kazan-kazan noktasında en önemli projelerinden birisi olacak.’’

Haberin Devamını Oku

ORBEL’den personele barışı sağlama zammı

ORBEL A.Ş. işletmelerinde görevli 63 personele “Çalışanlar Arasında Ücret Barışı Sağlama” prensibi gereği maaş zammı yapıldı.

Haberin Devamını Oku

Çikolata fabrikası üreticiyi destekleyecek

‘’Söğütlü’de hem istihdama katkı sağlayacak hem ilçe ekonomisine değer katacak hem de üreticimizi destekleyecek çikolata fabrikası için hazırlıklarımızda sona geldik. ‘’

Haberin Devamını Oku

Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri listesi açıklandı

"Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” listesi Wyndham Kalamış Otel’de gerçekleşen gala yemeğinde açıklandı.

Haberin Devamını Oku

‘’Türkiye'nin en uzun ve en iyi teleferiğini yapacağız’’

‘’Canik bölgesine Türkiye'nin en uzun ve en iyi teleferiğini yapacağız. Turist çekmek ve insanlarımızın kullanması için güzel bir hizmet olacak’’

Haberin Devamını Oku

Giresun ve Ordu havalimanını konuştu

Giresun TSO ve Ordu TSO son zamanlarda sıklıkla yaşanmaya başlayan Ordu – Giresun Havalimanı sefer iptalleri konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Haberin Devamını Oku

Böceklerle mücadele için altyapı kurulmalı

Tuncer,‘’Gürcistan üzerinden Türkiye’ye giren ve hızlı bir şekilde ilerleyen kahverengi kokarca için acilen altyapı kurulmalı’’

Haberin Devamını Oku

Kırsal Kalkınma yatırımları ikiye katladı

2018 yılında 38 milyon lira hibe veren Ordu TKDK 2019 yılında bunu iki katına çıkararak 57 proje için 67 milyon liralık bir hibe sağladı.

Haberin Devamını Oku

Dil eğitimi hobileştirilerek verilmeli

Ordu TAD Dil Kursu kurucusu Çelebi, “İngilizce hobileştirilerek öğrenilmelidir. Bunun için öğrenmeye okul öncesi eğitimde oyunlar, şarkılar ve günlük eğlencelerle başlanmalıdır. Bu şekilde bir yaşam tarzına dönüşür ve öğrenme kolaylaşır.”

Haberin Devamını Oku

Terme, turizm merkezine dönüşecek

Demir, ‘’Samsun ile Ordu arasında olan Terme, sanayi, ticaret, kültür ve turizm merkezi haline dönüşecek.’’

Haberin Devamını Oku

Dulife Yatırım A.Ş. hayata geçirildi

Düzce MÜSİAD Yönetimi, ortak yatırımcılık kültürü, işlevsel ve kapsamı geniş yatırımlara ön ayak olmak üzere Dulife Yatırım’ı hayata geçirdi.

Haberin Devamını Oku

Sürdürülebilir balıkçılık ele alınacak

Karadeniz’de balıkçılığın sürdürülebilir hale gelmesi için toplantı yapılacak.

Haberin Devamını Oku

Hopaport’un ürün çeşitliliği artıyor

Hopaport’ta ürün çeşitliliğini artırma anlamında yapılan çalışmalar sonucunda limana ilk defa Şeker Pancarı Melas’ı getirildi.

Haberin Devamını Oku

‘’Ülke turizmine akıllı çözümler üreteceğiz’’

‘’EMITT 2020’de Turizm 4.0’ sloganını kapsamlı bir şekilde ele alarak Türkiye’nin marka algısını değerlendirme, ülke turizmine yol haritası oluşturma, güncel ve akıllı çözümler üretme konularını tartışacağız’’

Haberin Devamını Oku

İş dünyası 2020 yılını değerlendirdi

Ordu Rotary Kulübü son toplantısında Karadeniz’in önde gelen şirket patronları 2019 yılını değerlendirdi ve 2020 beklentilerini paylaştı.

Haberin Devamını Oku

Trabzon’dan 47 bin ton fındık ihraç edildi

Fındık ihracatının 3 aylık döneminde Trabzon'dan 329 milyon 635 bin 132 dolar karşılığında 47 bin 793 ton ürün ihraç edildi.

Haberin Devamını Oku

Sektörün gücü üreticiye bağlı

Çebi Fındık Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çebi, “Türk fındık sektörü üreticisinden,  ticaret gurubuna kadar büyük bir değişim içerisinde. Ülke olarak fındıkta kazanımlarımızı koruyup rekolte ve fiyatta istikrar sağlarsak hem üretici hem de sektör güçlü olur.”

Haberin Devamını Oku

ORBEL’den toplu etkinliklere kampanya

ORBEL işbirliği protokolü ile öğretmen, öğrenciler ve öğrencilerin velilerine yönelik olarak işletmelerin kullanım ücretlerine toplu olarak yapacakları etkinliklerde kampanya yapılacak.

Haberin Devamını Oku

64 üretici bilgilendirilecek

Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında gerçekleştirilecek uygulamalı eğitim çalışmasına öncelikli olarak, bu yıl 6 bin fidanı ücretsiz olarak dikimini yapacak 64 üretici katılacak.

Haberin Devamını Oku

Hedefimiz, dış ticaret fazlası veren Türkiye

Gülle, ‘’2019 yılında 85 bine ulaşan mal ihracatçımız ve 5 bin seviyesindeki hizmet ihracatçımız ile ticaret diplomasimiz sahada 90 bin nefere ulaştı’’

Haberin Devamını Oku

‘’Bu başarı Avrupa’da yok’’

Baş, ‘’Bizim beyannamelerimizin ve diğer belgelerimizin yüzde 99’u elektronik ortamda alınıyor, Avrupa da bu başarı yok’’

Haberin Devamını Oku

Yücel’e uluslararası bir görev daha

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Birleşmiş Milletler Danışma Kurulu üyesi oldu. Türk eğitim dünyasının duayen ismine yeni unvanı Cenevre’de düzenlenen bir konferansta verildi. Konferansta konuşan Yücel’in açıklamaları adeta ders niteliğindeydi.

Haberin Devamını Oku

 “Vatan için sorumluluktan kaçmayacağız”

Hayırseverlikleri ile anılan Ordu’nun gururları Onur ve İhsan Çetinceviz kardeşlerin, 81 ilde 81 anaokulu projesinin tüm fiziki altyapısını üstlendikleri Ankara ayağının, Barış Pınarı Harekatı’nın ilk şehidi adına yapılan anaokulu açıldı.

Haberin Devamını Oku

Gayrimenkul sektörü yükselişe geçti

Özelmacıklı, ‘’Son dönemde doların sabit seyri, enflasyonda yaşanan gerileme ve gelen faiz indirimleri ile gayrimenkul sektöründe ciddi bir talep artışı yaşanıyor.’’

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.