Bölgesel Ordu Haberleri

“Ordu’ya yeni hastane için çalışmaları hızlandırdık”
“Ordu’ya yeni hastane için çalışmaları hızlandırdık”
İl merkezinde bulunan sağlık tesislerinin fiziki yetersizliği bulunduğunu ifade eden Ordu Sağlık Müdürü Dr. Kasapoğlu hem fiziki yetersizlikleri gidermek hem de yeni hastane kazandırmak için çalışmaları hızlandırdıklarını belirtti.

Ordu’nun sağlık alanında ciddi gelişme gösterdiğini ama gelinen noktayı daha ileriye taşımak için ihtiyaçların tespiti ve bunlara yönelik planlamaların hayata geçirilmesi için Sağlık Bakanlığı’yla gerekli girişimleri yaparak çözüm odaklı çalışmalara devam edeceğini belirten Ordu Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu Ordu’da sağlık sektörünün durumu hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Ordu merkezde bulunan sağlık tesislerinin fiziki yetersizliği bulunduğunu ifade eden Kasapoğlu şöyle konuştu, “Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ordu Devlet Hastanesi ve Ordu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Gölköy Devlet Hastanesi hizmet binalarının yenilenerek kapasite artışı sağlanması gerekmektedir. Eğitim ve Araştırma Hastanemizin istenilen fiziksel şartlarda olmamasından dolayı akademik kadronun branşlar bazında arzu edilen sayıya ulaşamaması nedeniyle ileri düzey sağlık hizmetleri yetersiz kalmıştır. Fatsa ve Ünye devlet hastanelerinin hizmet verdiği alanlar genişlemesine rağmen, uzman hekim kadrosunun yetersizliğinden dolayı hizmet sunumunda çeşitli sıkıntılar yaşanmaktadır. Fiziki yetersizlikleri ve yapım tarihlerinin eski oluşundan kaynaklanan kısıtlamalar nedeniyle kapasite artışı sağlanamaması gibi nedenlerle ihtiyaç duyulan ileri tetkik ve tedavilerin yapıldığı özellikli hizmet birimlerinin oluşturulamaması, mevcut birimlerin ise ihtiyacı karşılayamaması, hastalarımızı il dışına gitmek zorunda bırakmaktadır.”

İl dışına hasta sevki yüzde 50 azaldı

Göreve geldiğinden bu yana geçen 2 ay gibi kısa bir süre içinde yaptığı hizmetlerle il dışına ambulansla yağılan sevklerde yüzde 50 azalma olduğunu belirten Kasapoğlu, “son 2 ay içerisinde Ordu İl Merkezi, Ünye ve Fatsa İlçelerinde 43 yataklı 4 adet 3. Basamak yoğun bakım ünitesi faaliyete geçirilmiş ve yoğun bakım ihtiyacı nedeniyle il dışına ambulansla yapılan sevklerde yüzde 50 azalma sağlanmıştır. Ayrıca il merkezimizin ihtiyacı olan yeni hastane ve yeni ADSM hizmet bina yatımlarının kazandırılması için çalışmaları hızlandırdık. İlimizin tek kalp merkezi bünyesinde barındıran Ordu Devlet Hastanesine ilave bir Koroner Yoğun Bakım Ünitesi açmak için yaptığımız çalışmanın sonuna geldik ve inşallah Ekim ayı başında hasta kabulüne başlayacağız. Akkuş ve Ulubey İlçe Devlet Hastanelerinin yeni bina inşaatları devam etmektedir. Bu inşaatların yapımları hızlıca tamamlanarak ve 2020 yılı başında hizmete açılması planlanmaktadır. Yine Mesudiye Entegre Hastanesi İlçe Devlet Hastanesi statüsüne geçirilmiş olup; bu doğrultuda yapılandırılması için çalışmalar devam etmektedir.Kanser hastalarımızın tanı ve tedavi sürecinde ihtiyaç duyulan önemli cihazları ilimize kazandırmak için bakanlığımız nezdinde gerekli çalışmaları yaptık. Bu hedefimizin gerçekleşmesi neticesinde onkoloji hastalarımızın il dışına sevkini engellemiş olacağız. Bünyesinde Palyatif Bakım Merkezi bulunmayan ilçelerimizde Palyatif Bakım Merkezi açılması için çalışma başlattık. İlimizde kapalı psikiyatri kliniği açılması için proje hazırlığı ve çalışmalar devam ediyor.Birinci basamak sağlık hizmetleri kapsamında halk eğitimlerinin sunulan sağlık hizmetlerinin halka anlatılmasını sağlayarak Aile Hekimliği sisteminden vatandaşımızın en iyi şekilde faydalanması ve yürütülen koruyucu hekimlik hizmetleri kapsamındaki tarama ve benzeri faaliyetler katılımının arttırılmasını hedefliyoruz. Evde sağlık hizmetleri birimlerimizi daha da güçlendirerek hizmet kapsamındaki hastalarımızın en iyi şekilde sağlık hizmetlerinden faydalanmasını sağlamak üzere planlamalarımızı yaptık. Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Üniversitesi, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Müdürlüğü vb. paydaşlarımızla kurumlarla ortak proje geliştirme için çalışmalar yapılmasını hedefliyoruz. Bu kapsamda müdürlüğümüz bünyesinde proje birimini oluşturduk, çalışmalarımız devam ediyor.” diye konuştu.  NAZANBEDİR/KARADENİZ EKONOMİ

 
30 Eylül 2019 Pazartesi 17:17:18 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,hastane,sağlık,tesis


Bölgesel Haberler
Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

Elektrik dağıtım şirketi arızayı karşılayacak

Şahin, ‘’ Elektrik dağıtım şirketi elektronik cihazlarda herhangi bir arızaya sebep olacak bir voltaj düşüklüğü veya yüksekliği olmuşsa bunun bedelini ödemek zorundadır’’

Haberin Devamını Oku

‘’Toprak numunelerinizi analiz ettirin’’

Trabzon’da Toprak Analiz Laboratuvarında, toprak numuneleri analiz edilerek ve çiftçilere gübre tavsiyesinde bulunuluyor.

Haberin Devamını Oku

Ara tatil turizmcilerin yüzünü güldürdü

2019 -2020 eğitim öğretim yılından itibaren uygulamaya konulan okullarda iki olan tatil sayısının dörde yükselmesi, öğrencilerin olduğu kadar turizmcilerin de yüzünü güldürdü.

Haberin Devamını Oku

Dokuz ayda 44 milyon liralık kredi kullanıldı

Ordu’da ocak-eylül döneminde 44 milyon liralık kredi kullanıldı. Eski borçlarla beraber bu rakam 100 milyonu buluyor.

Haberin Devamını Oku

600 bin kişinin enerji ihtiyacı karşılanabilecek

Artvin'den Edirne'ye 13 metre platform genişliğinde beton yol yapılmasını sağlayacak kapasiteye sahip olan Yusufeli Barajı projesinde, üretilen enerji sayesinde yaklaşık 600 bin kişinin enerji ihtiyacı karşılanabilecek.

Haberin Devamını Oku

‘’Dünyada güç girişimcilikte ve yenilikte’’

Hisarcıklıoğlu, ‘’Ülkelerin gelişimi için en önemli rolü girişimciler oynuyor. En zengin 20 ülkenin aynı zamanda dünyanın en girişimci 20 ülkesi. İşsizliğin çözümünün girişimciliği artırmaktan geçiyor.’’

Haberin Devamını Oku

Karadeniz denizden faydalanamıyor

Trio Deniz YKB Bekiroğlu, “Ege ve Akdeniz’de görmeye alıştığımız yat turizminin Karadeniz’de de olması için kamunun bir altyapı yatırımı yapması gerekiyor. Ayrıca sadece yat değil balıkçılık ve yelken de eksiklikler var.”

Haberin Devamını Oku

Hopaport bölgenin ekonomisini canlandıracak

Özer, ‘’Şartlar uygun hale geldiğinde bu projelerden birkaçını hayata geçirdiğimizde ülkemiz, bölgemiz, Artvin’imiz ve Hopa’mız ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağımıza inanıyoruz.’’

Haberin Devamını Oku

Müteahhit bağımsız birimleri satabilecek

Özelmacıklı, ‘’Eğer müteahhit idareden inşaatın tamamlandığına dair yazı alırsa, veya yapı kullanma izin belgesi sunarsa payına düşen bağımsız birimlerin tamamını satabilecek’’

Haberin Devamını Oku

Bölgenin yatırım potansiyeli Ordu’da ele alındı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOKA) 120. Yönetim Kurulu Toplantısı Ordu Valisi Seddar Yavuz’un ev sahipliğinde Ordu’da gerçekleştirildi.

Haberin Devamını Oku

Esnaf kriz dinlemiyor!

Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Akyürek Ordu’da bu yılın 9 aylık döneminde bin 771 yeni iş yeri açılırken bin 207 esnafında kepenk indirdiğini söyledi.

Haberin Devamını Oku

‘’Çözüm noktasında çalışmalar yapılacak’’

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Düzceli iş adamlarının sorunlarını dinleyerek çözüm noktasında gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.

Haberin Devamını Oku

OTSO’da “Geçmişten Geleceğe Gıda Mühendisliği”semineri

Ordu Gıda Mühendisleri Odası gıda ile alakalı ürünlerin tüketiciye güvenli bir şekilde ulaştırılması ve yeni ürünlerin gelişimini desteklemek amacıyla seminer düzenledi.

Haberin Devamını Oku

‘’Türkiye 100’’ başvuruları başladı

Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini belirlemek amacıyla düzenlenen, “Türkiye 100” programı için başvurular başladı.

Haberin Devamını Oku

‘’100 Milyon dolarlık ihracat potansiyelimiz var’’

Akçay, ‘’Bugün Gümüşhane’de yıllık 100 Milyon dolarlık önemli bir ihracat potansiyelimiz var. Kısa ve orta vadede bunun katları olabilecek ihracatımızın en önemli ve tek alternatifi de demir yolu ağı ve ulaşımıdır’’

Haberin Devamını Oku

Ekonomide 2019: “Ayakta kalma dönemi”

İNOKSAN Ordu ve Giresun Şubesi YKB Köseoğlu, “Türkiye’de belli bir dönem yatırım ve harcama çok fazla yapıldı. Bugün ülke olarak onun bedelini ödüyoruz. Şu an Türkiye’de para kazanma değil ayakta kalma devrini yaşıyoruz.”

Haberin Devamını Oku

Üretimde müşteri ihtiyaçları ön planda tutuluyor

Olam Progıda Türkiye başkanı Özongun,” Fabrikamızda üretilen tüm fındık mamulleri, müşterilerimizle karşılıklı görüşmeler sonucunda, müşterilerimizin kendilerine has ihtiyaçlarına ve ürün spesifikasyonlarına uygun olacak şekilde, özenle üretilmektedir.

Haberin Devamını Oku

Ordu Günleri İstanbul dışına da taşınmalı

OTSO başkanı Şahin, Ordu ilinin tanıtımı için büyük bir fırsat olan Tanıtım Günleri’nin İstanbul dışına da taşınması gerektiğini söyledi. Şahin, getirdiği bu öneriyle özellikle Karadeniz-Akdeniz Otoyolu’nun daha fazla işlerlik kazanacağına inanıyor.

Haberin Devamını Oku

Kamuda maaş savurganlığı yapılıyor

Selçuk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şanlıtürk, “Ülkelerin ekonomik gücü çalışanların gücü ile eşdeğerdir. Ekonomide yapısal sorunların aşılması, devletin ve belediyenin istihdam kapısı olmaktan çıkarılması gerekiyor.”

Haberin Devamını Oku

Ordu tanıtıldı

4 gün süren ‘’Ordu Tanıtım Günleri’’, İstanbul’da yaşayan Orduluların yanı sıra farklı illerden binlerce vatandaşa ev sahipliği yaptı.

Haberin Devamını Oku

Başkan Bölük, “Talihsiz bir açıklama olmuş”

Giresun TB Başkanı Bölük, “Fındığın yüzde 80'e yakını yurt dışına ihraç edilen bir ürün olup tamamı kayıt altına alınmaktadır. Karan'ın Ziraat Odası Başkanı olarak Fındık konusunu bilmemenizi, fındık ticareti konusunu bilmemenizi anlayışla karşılıyorum ama en azından fındık ticareti konusunda ve borsa kayıtları hususunda bilgi sahibi olabilirdi.”

Haberin Devamını Oku

Karaibrahimoğlu Makine Türkiye’de tek olan ürününü tanıttı

ISK SODEX 2019 Fuarına katılan Karaibrahimoğlu Makine her türlü biyokütlepeleti yakabilen Türkiye’deki tek brülör olan BurnerPowerBiyokütlePeletBrülörü’nü tanıttı.

Haberin Devamını Oku

Yazılım geleceğin mesleği olacak

Ordu Uğur Anadolu Lisesi 11 ayrı yazılım dilini kullanabilen öğrencisi Lütfü Emre Uzunlar’ı lise eğitimini tamamlaması için Kanada’ya gönderiyor.

Haberin Devamını Oku

Sigorta ve emeklilik şirketlerinin aktif büyüklüğü 200 milyar TL

Benli, ‘’Türkiye’de bugün 62 adet sigorta ve emeklilik şirketi faaliyet gösteriyor. Bu şirketlerin toplam aktif büyüklüğü 200 milyar TL’ye ulaştı.’’

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.