Bölgesel Samsun Haberleri

Samsun 4.Mobilya ve Dekorasyon Fuarı
Samsun 4.Mobilya ve Dekorasyon Fuarı

Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirilen fuar; ülke ekonomisine olumlu katkılar sağlayan mobilya ve dekorasyon sektörünün 2019 trendleri ile buluşma noktası oldu.

Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi, 4. Mobilya ve Dekorasyon Fuarı'na ev sahipliği yaptı. Pek çok üretici firmanın ürünlerini sergilediği fuarın ilk gününe Samsun Valisi Osman Kaymak'ın padişah cübbesi giyerek tahta oturması damga vurgu.

TÜYAP, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun Mobilyacı İşadamları Derneği ile KOSGEB'in destek verdiği fuar yoğun ilgi gördü.  Açılış gününün sürprizi Samsun Valisi Osman Kaymak'ın padişah cübbesi giyip kavuk takarak tahta çıkması oldu. Vali Kaymak, fuara ilişkin beklentierini şu sözlerle özetledi: "Samsun'un daha çok üreten ve ihraç eden bir kent olması için uğraş veriyoruz. Samsun bir fuar kentidir. Fuarlar da sektörün tanıtımı, ticaretin gelişimi ve kültürel etkinlikler için oldukça etkin bir yöntemdir. Mobilyacılık sektörü Samsun'da eskiden daha yoğundu. Öncü özelliğini İnegöl'e kaptıran Samsunlu mobilya üreticileri geriye dönüş sinyalini bu tür fuarlarla verecektir." Fuarın açılış konuşmasını gerçekleştiren Tüyap Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz ise ortak hedef vurgusu yaptı.Alagöz, "Samsun'da hatırı sayılır bir seviyeye gelmiş olan mobilya endüstrisini ülke çapında bir marka haline getirmeliyiz. Daha sonraki hedef ise uluslararası arenada tanınırlık olmalı. Her geçen yıl artarak devam eden katılım ve ziyaretçı sayımızı önümüzdeki yıl itibariyle yabancı ziyaretçi sayısındaki artışla perçinlemek istiyoruz" dedi.

Markalar.....

4. Tüyap Mobilya ve Dekorasyon Fuarı'nda yer alan firmalardan Eker Kanepe, ürünleri ile farkını ortaya koydu. Samsun Mobilyacı İşadamları Derneği (MOBİD) Başkanı ve Eker Kanepe Yönetim Kurulu Başkanı   Bahattin Eker, Samsun'un mobilyacılık geçmişine vurgu yaptı. Eker, "Türkiye'de mobilya üretiminin yoğunlaştığı iller sıralamasında 2000'li yıllara kadar ilk 10'daydık.  Geçen yıllarda 33. sıraya kadar geriledik. 2010 yılı ile yeni bir çıkış yakaladık ve şu anda ilk 16 içindeyiz. Tüyap Mobilya Fuarı, bölgenin tek fuarı olma özelliğini taşıyor.  Bu anlamda Samsun mobilyacılığının ülke ve dünya pazarlarına açılmasında itici güç özelliği vardır. Ayrıca, hükümetin yerel yönetimler yasası ile sektörü heyecanlandıran hamleler yapması ile Samsun'da sektörün yukarı yönde ivme kazanacağına inanıyorum" dedi.13 Mart 2019 Çarşamba 12:25:08 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,samsun,mobilya,fuar


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

Dijital dünyanın ortak dili kodlama

Türkiye Vodafone Vakfı ile Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ilimizde hayata geçirilen ve 7-14 yaş arası çocukları kapsayan "Yarını Kodlayanlar” adlı projenin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Haberin Devamını Oku

Emekli maaşı asgari ücretle eşitlenecek

Son çıkan yasa ile en düşük maaşı bin liraya yükseltilen emekliler bu sınırın asgari ücret ile eşitlenmesini talep ediyor. Talep kabul görürse en düşük maaş 2.020 TL olacak

Haberin Devamını Oku

Erzurum yüksek teknolojide ileride

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ihracat ekosisteminin Türkiye’nin dört bir yanındaki tüm paydaşları ile buluşmaya devam ediyor.

Haberin Devamını Oku

ODÜ 13 yaşında!

17 Mart 2006 yılında 4 bin 400 öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan Ordu Üniversitesi nitelikli büyümesini sürdürüyor.

Haberin Devamını Oku

Turizm merkezleri birbirine bağlanacak

DOKAP Başkanı Yusuf Mengi, yaptığı açıklamada, Yeşil Yol'un Türkiye Turizm Stratejisi 2023 vizyonundan hareketle Karadeniz Bölgesi'nin yaylalarını ve turizm merkezlerini birbirleriyle üst kottan bağlantısını sağlayacak bir proje olduğunu söyledi.

Haberin Devamını Oku

İstihdam seferberliği üretimi artıracak

Düzce Ticaret Borsası (DTB) Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Karslıoğlu, istihdam seferberliği ile yatırım, üretim ve istihdamın arttırılmasının hedeflendiğini ifade etti.

Haberin Devamını Oku

Konut satışlarında yüzde 18 düşüş

Konut satışları Şubat'ta, Ocak ayına göre hafif artsa da 2018'in aynı ayına göre yüzde 18 düşüş gösterdi.

Haberin Devamını Oku

Çay yolu, Avrupa pazarına açılacak

 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Avrupa Birliği destekli Çay Yolu (Teaway) Projesi'nin tanıtım etkinliği TTSO Trabzon AB Bilgi Merkezi'nin organizasyonuyla gerçekleştirildi.

Haberin Devamını Oku

Sanata altyapı desteği sunulmalı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu,“Şehri yönetenler, siyasiler de yapacakları yatırımlarla sanata gerekli altyapı desteğini sunmalıdır” dedi.

Haberin Devamını Oku

Samsun 4.Mobilya ve Dekorasyon Fuarı

Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi, 4. Mobilya ve Dekorasyon Fuarı'na ev sahipliği yaptı.

Haberin Devamını Oku

İsmail Okutgen:''Samsiad'ın hedefi çok ortaklı projeler''

Samsun’un, bölgenin ve ülke ekonomisinde yarattıkları katma değer ve istihdamla önde gelen şirketlerini bünyesinde toplayan SAMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve OKUTGEN Otomotiv’in Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Okutgen oldu.

Haberin Devamını Oku

Asansörcüler TÜYAP’ta buluşacak

Ordu Perşembe ilçesinde faaliyet gösteren TPM Rulman, alanında dünyanın üç büyüğünden biri olan fuarda Ordu’yu temsil edecek.

Haberin Devamını Oku

Yeni dönemde yeni sayfa

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, projelerini açıkladı.

Haberin Devamını Oku

 Samsunport YK Başkanı Avcı;''Kriz döneminde de yatırım yapılır ''

Bölgenin en büyük lojistik işletmelerinden olan Samsunport Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı, ekonomik kriz dönemlerinde bilinenin aksine yatırım yapmanın daha avantajlı olduğunu savundu

Haberin Devamını Oku

Başkan Şahin'den görkemli projeler

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, projelerini görkemli bir program ile tanıttı.

Haberin Devamını Oku

İŞKUR yerleştirme oranında yüzde 10 artış

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk,küreselleşen ekonomide belirlenen ekonomik hedeflere ulaşmak için seferberlik ruhu içerisinde çalışılması gerektiğini vurguladı.

Haberin Devamını Oku

Ordu denizle barışacak

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hilmi Güler, turizme yönelik çok önemli projelerinin olduğunu belirterek, "Ordu’yu denizle barıştıracağız" dedi.

Haberin Devamını Oku

İşsizlik oranında artış

Türkiye'de işsizlik oranı, Aralık 2018'de bir önceki yılın aynı ayına göre 3,1 puan artarak yüzde 13,5'e yükseldi. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 1 milyon 11 bin kişilik artışla 4 milyon 302 bin kişi olarak kayıtlara geçti.

Haberin Devamını Oku

Alan bazlı destek doğru ama miktarı az

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Edip Sevinç, fındık üreticilerine 2009 yılından bu yana alan bazlı gelir desteği ödemesi yapıldığını anımsattı.

Haberin Devamını Oku

GRÜ'de turizm sektörü buluştu

Giresun Üniversitesi Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencileri kariyer günleri etkinliğinde turizm sektörü temsilcileri ile buluştu.

Haberin Devamını Oku

Fındık üreticilerine müjde

Fındık üreticilerine destek ödemeleri başlıyor. 120 bin fındık üreticisine destek ödemesi yapılacak.

Haberin Devamını Oku

Hem maaşa hem ikramiyeye zam

On binlerce memur 3600 ek gösterge için gün sayıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Seçimlerden sonra ilk işimiz" diyerek ek gösterge müjdesini duyurdu. 3600 ek gösterge ile hem maaşlar hem ikramiyelere zam gelecek.

Haberin Devamını Oku

Uluslararası Farmakoloji Kongresi Ordu'da gerçekleşecek

Türk Farmakoloji Derneği tarafından her iki yılda bir farklı bir ilde gerçekleştirilen Uluslararası Farmakoloji Kongresi, 15-17 Mart tarihleri arasında Ordu’da gerçekleşecek

Haberin Devamını Oku

Gürgentepe Hilmi Güler'i karşıladı

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Gürgentepe ilçesinde coşkuyla karşılandı.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.