Bölgesel Samsun Haberleri

Samsun 4.Mobilya ve Dekorasyon Fuarı
Samsun 4.Mobilya ve Dekorasyon Fuarı

Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirilen fuar; ülke ekonomisine olumlu katkılar sağlayan mobilya ve dekorasyon sektörünün 2019 trendleri ile buluşma noktası oldu.

Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi, 4. Mobilya ve Dekorasyon Fuarı'na ev sahipliği yaptı. Pek çok üretici firmanın ürünlerini sergilediği fuarın ilk gününe Samsun Valisi Osman Kaymak'ın padişah cübbesi giyerek tahta oturması damga vurgu.

TÜYAP, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun Mobilyacı İşadamları Derneği ile KOSGEB'in destek verdiği fuar yoğun ilgi gördü.  Açılış gününün sürprizi Samsun Valisi Osman Kaymak'ın padişah cübbesi giyip kavuk takarak tahta çıkması oldu. Vali Kaymak, fuara ilişkin beklentierini şu sözlerle özetledi: "Samsun'un daha çok üreten ve ihraç eden bir kent olması için uğraş veriyoruz. Samsun bir fuar kentidir. Fuarlar da sektörün tanıtımı, ticaretin gelişimi ve kültürel etkinlikler için oldukça etkin bir yöntemdir. Mobilyacılık sektörü Samsun'da eskiden daha yoğundu. Öncü özelliğini İnegöl'e kaptıran Samsunlu mobilya üreticileri geriye dönüş sinyalini bu tür fuarlarla verecektir." Fuarın açılış konuşmasını gerçekleştiren Tüyap Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz ise ortak hedef vurgusu yaptı.Alagöz, "Samsun'da hatırı sayılır bir seviyeye gelmiş olan mobilya endüstrisini ülke çapında bir marka haline getirmeliyiz. Daha sonraki hedef ise uluslararası arenada tanınırlık olmalı. Her geçen yıl artarak devam eden katılım ve ziyaretçı sayımızı önümüzdeki yıl itibariyle yabancı ziyaretçi sayısındaki artışla perçinlemek istiyoruz" dedi.

Markalar.....

4. Tüyap Mobilya ve Dekorasyon Fuarı'nda yer alan firmalardan Eker Kanepe, ürünleri ile farkını ortaya koydu. Samsun Mobilyacı İşadamları Derneği (MOBİD) Başkanı ve Eker Kanepe Yönetim Kurulu Başkanı   Bahattin Eker, Samsun'un mobilyacılık geçmişine vurgu yaptı. Eker, "Türkiye'de mobilya üretiminin yoğunlaştığı iller sıralamasında 2000'li yıllara kadar ilk 10'daydık.  Geçen yıllarda 33. sıraya kadar geriledik. 2010 yılı ile yeni bir çıkış yakaladık ve şu anda ilk 16 içindeyiz. Tüyap Mobilya Fuarı, bölgenin tek fuarı olma özelliğini taşıyor.  Bu anlamda Samsun mobilyacılığının ülke ve dünya pazarlarına açılmasında itici güç özelliği vardır. Ayrıca, hükümetin yerel yönetimler yasası ile sektörü heyecanlandıran hamleler yapması ile Samsun'da sektörün yukarı yönde ivme kazanacağına inanıyorum" dedi.13 Mart 2019 Çarşamba 12:25:08 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,samsun,mobilya,fuar


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

TİM Ordu’da ihracatçılarla buluştu

TİM, ihracat ekosisteminin Türkiye’nin dört bir yanındaki tüm paydaşları ile buluşmaya devam ederken bu seferki durağı Ordu oldu.

Haberin Devamını Oku

Sanayi üretiminde dibi gördük

Sanayi üretiminin Mart ayında piyasa beklentisinden daha ılımlı yıllık düşüşler kaydetmesi ekonomistleri Nisan ayında da ılımlı toparlanmanın sürmesi beklentisine soktu.

Haberin Devamını Oku

Liselerde yeni sistem belli oldu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Lisede Ne Yaptık?/Ortaöğretim Tasarım Tanıtım Toplantısı"na katılarak yeni sistemin ayrıntılarını anlattı.

Haberin Devamını Oku

“Deniz turizmini arttıracağız”

Hilmi Güler “Tarım, hayvancılık ve ihracat açısından konteynır limanı son derece önemli bir proje. Dolayısıyla ilk etapta konteynır limanını hayata geçirmek istiyoruz.”

Haberin Devamını Oku

“75 milyar dolar hedefini etkilemeyecek”

İsmail Gülle, “Genelleştirilmiş Tercihler Sistemin’den çıkmamız durumunda, 1484 ürün kodunda, sıfır olan vergi oranının artacağına şahit olacağız.”

Haberin Devamını Oku

Gümüşhane TSO ‘dan bayram mesajı

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, Milli Mücadelemizin 100. yılı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Haberin Devamını Oku

“Kuru çaya da zam yapılsın”

Sebahattin Arslantürk,“Devletin ÇAYKUR eliyle kontrol ettiği piyasada yaklaşık 2 yıldan beri kuru çay fiyatları değiştirilmedi. Bu durum hem ÇAYKUR, hem de özel sektörün ciddi anlamda zarar etmesine neden olmuştur.”

Haberin Devamını Oku

Kaliteli, adil, kolay erişilebilir bir sistem

Ünal Kaya, “ Yeni kurulan sistemler ile vatandaşımızın hizmetleri daha güvenli ve kolay almaları sağlanarak işlemler basitleştirildi. Bürokrasi ve kırtasiyecilik azaltıldı.”

Haberin Devamını Oku

En hızlı büyüyen şirketler Samsun’da açıklanacak

19 Mayıs Pazar günü Samsun’da isimleri açıklanacak olan en hızlı büyüyen 100 şirketin plaket alacağı törene, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da katılacak.

Haberin Devamını Oku

Yabancılara konut satışı azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Trabzon’da 2019 yılının ilk 4 ayında yabancılara 255 konut satışı gerçekleştirildi.

Haberin Devamını Oku

Giresun’a 400 milyon TL Bütçe

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu,  IPARD II Programı Altıncı Başvuru Çağrı Dönemi kapsamında yatırımcılara yaklaşık 400 Milyon TL destek bütçesi ayrıldı.

Haberin Devamını Oku

“Ülkemizin bütünlüğüne vurulmak istenen bir darbedir”

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu 18 Mayıs 2019 tarihinde Ankara’da yapılmasının planlanlanan Pontus Soykırımı 100.Yılı Belgeseli ve Konferansı hakkında açıklama yaptı.

Haberin Devamını Oku

Mağduriyetler giderilecek

Bakan Kurum, “Afete maruz alanla alakalı tespitlerin yapılmasına müteakip, vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek şekilde konutların inşasına en kısa sürede girmiş olacağız.

Haberin Devamını Oku

İnşaat Sektöründe toparlanma zaman alacak

​​​​​​​​​​​​​​Selçuk Uçar, “Geride bıraktığımız yılın son çeyreğinde %8,7 gibi ciddi bir oranda daralan inşaat sektörü 2009 küresel krizinden sonraki en kötü performansını sergilemektedir.”

Haberin Devamını Oku

Ordu SMMMO’da yeni dönem

Ordu SMMM Odası’nın genel kurul kongre seçimleri neticesinde yönetim, denetleme ve disiplin kurulu asil üyeliklerine seçilen toplam 13 isim mazbatasını aldı.

Haberin Devamını Oku

Yaş çay alım fiyatı 2,90 TL

2019 yılı için yaş çay alım fiyatı 2,90 TL olarak tespit edildi.

Haberin Devamını Oku

Merkez Bankası enflasyonu yükseltti

Merkez Bankası yıl sonu dolar tahminini 6,20'den 6,43'e, enflasyon beklentisini ise yüzde 16,23'ten yüzde 16,68'e çıkardı.

Haberin Devamını Oku

Samsun’da verim artışı, Türkiye ortalamasının 3 katı

Bamsı Akın, “Samsun, Türkiye’nin en bilinçli çiftçi profiline sahip illerinden birisi.Model bahçelerdeki uygulamalarımızla daha şimdiden Türkiye ortalamasının 3 katına ulaşmış bulunuyoruz.”

Haberin Devamını Oku

Parsel sorguda 2018 satışları

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması ekranındaki Analiz menüsüne 2018 yılı verileri kullanıma açıldı.

Haberin Devamını Oku

Turizmde hareketlilik başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan tatil düzenlemesi, turizm sektöründe sevinçle karşılandı.

Haberin Devamını Oku

NC-CNC Tezgah İşçiliği Sınavı yapıldı

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından organize edilen TOBB Meybem tarafından gerçekleştirilen Mesleki Yeterlilik Belge sınavları sürüyor.

Haberin Devamını Oku

‘’Verim ve kaliteyi artıracağız’’

Giresun Valisi Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Fındıkta Verim ve Kaliteyi Artırma Eğitim ve Uygulama Projesi” başlatıldı.

Haberin Devamını Oku

Turizm dijitalleşmeli

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından hazırlanan

Haberin Devamını Oku

Şubat ayında işsizlik arttı!

Şubat ayı dönemi işsizlik rakamı belli oldu.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.