Bölgesel Trabzon Haberleri

Yapı sektörüne yatırım
Yapı sektörüne yatırım

Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Başkanı olarak tanıdığımız Sebahattin Arslantürk, fındığın yanı sıra şimdilerde yapı sektörüne yönelik yatırımları ile “dikkat” çekiyor.

ARSLANTÜRK’ün 50 milyon TL’lik projesi var

Trabzon’nun saygın firmalarından Arslantürk Tarım Ürünleri A.Ş, fındığın yanı sıra yapı sektöründe de faaliyet gösteriyor. İnşaat sektörünün içinden geçtiği kriz ortamına karşın sektöre yönelen firmanın sahibi Sebahattin Arslantürk, “Evet yapı sektöründe de varız. Aşağı yukarı üç yıldır bu sektörde girişimlerimiz var. Yeni bir yapı malzemesi üretimi plânlıyoruz. Nisan ayından itibaren piyasaya sürülecek. Onun dışında yapı kurulumuna yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bir ay içerisinde bitecek ve genel üretim için faaliyete geçeceğiz” diyor.

50 milyonluk yatırım

Yaklaşık 50 milyon lira değerindeki bu yatırımın zamanlamasına ilişkin de ezber dışı bir yaklaşım ortaya koyuyor Arslantürk. “Tabi yanlış zamanda yapılan bir yatırım olarak görülebilir ama inşaat sektörü geçmişe baktığınız zaman hep böyle krizler yaşamış ve atlatmıştır. Belki son yaşananlar genel krizin içinde olduğu için biraz daha ağır geçecek gibi duruyor. Krizlerin farklı fırsatlar yaratacağına inananlardanım. Kaldı ki ürettiğimiz malzeme her kesime hitap eden bir ürün olduğu için bizi çok da olumsuz etkilemeyecek. Ayrıca, ihracat ayağı olduğu için alt yapı pazarlarına girmiş olacağız.”

Uzun soluklu ve model olarak da birçok sektörde odaklanmayı amaç edindiklerini belirten Arslantürk, fındık sanayicisi ve ihracatçısı kimliğinin yanına yapı sektörü yatırımını da eklerken yatırımlarının karşılığını alacağından emin görünüyor. Gelelim yıllar boyunca yaptığı işe yani fındığa. Haklı olarak bu konuda da söyleyecekleri kayda alınmaya değer başarılı işadamının. 1950 yılında kurulan Arslantürk Tarım Ürünleri A.Ş. yıllar boyunca Trabzon’da ilk 3’te kendine yer bulan bir firmadan bahsediyoruz çünkü. Ayrıca yine uzun yıllar boyu ilk 500 listesine girmeyi hep başarmış.

Trabzon… Tarım.. Turizm.. Ticaret

Başarılı girişimcinin yaşadığı kent Trabzon’a ilişkin söyleyecekleri de olacaktı elbette. Bakın, Arslantürk Trabzon’a dair neler anlatıyor: “Genel olarak baktığımızda Trabzon, tarım, ticaret ve turizm ağırlıklı bir kent. Bundan sonraki dönemler için bizim öncelikli hedefimiz turizm olmalı diye düşünüyorum. Hatta turizm çeşitliliğini artırarak 12 ay turist çeken bir kent yapmalıyız Trabzon’u. Çünkü turizm en kolay gelir kaynağına ulaşabileceğimiz bir sektör. Sadece Zigana’ya bile son dönemde gösterilen ilgiyi maksimum şekilde değerlendirmemiz gerekiyor.”

YENİ YATIRIMIN ADI EPS BLOK

Başarılı işadamı Sebahattin Arslantürk, 50 milyon lira tutarındaki yeni yatırımı için Bayburt Organize Sanayi Bölgesi’ni seçmiş. Burada 60 dönümlük arazi üzerinde inşasına başlanan fabrikanın yakın zamanda faaliyete geçmesi bekleniyor.

Türkçe karşılığı yalıtımlı duvar malzemesi olan EPS Blok, yeni nesli teknolojik bir ürün. Isı yalıtımında mantolama gibi işlemlere ihtiyaç olmayan, kendinden yalıtımlı, hafif duvar elemanı olarak tanımlanıyor.

 05 Mart 2019 Salı 09:37:09 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,yapı,sektör,fındık,proje,kriz


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

TİM Ordu’da ihracatçılarla buluştu

TİM, ihracat ekosisteminin Türkiye’nin dört bir yanındaki tüm paydaşları ile buluşmaya devam ederken bu seferki durağı Ordu oldu.

Haberin Devamını Oku

Sanayi üretiminde dibi gördük

Sanayi üretiminin Mart ayında piyasa beklentisinden daha ılımlı yıllık düşüşler kaydetmesi ekonomistleri Nisan ayında da ılımlı toparlanmanın sürmesi beklentisine soktu.

Haberin Devamını Oku

Liselerde yeni sistem belli oldu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Lisede Ne Yaptık?/Ortaöğretim Tasarım Tanıtım Toplantısı"na katılarak yeni sistemin ayrıntılarını anlattı.

Haberin Devamını Oku

“Deniz turizmini arttıracağız”

Hilmi Güler “Tarım, hayvancılık ve ihracat açısından konteynır limanı son derece önemli bir proje. Dolayısıyla ilk etapta konteynır limanını hayata geçirmek istiyoruz.”

Haberin Devamını Oku

“75 milyar dolar hedefini etkilemeyecek”

İsmail Gülle, “Genelleştirilmiş Tercihler Sistemin’den çıkmamız durumunda, 1484 ürün kodunda, sıfır olan vergi oranının artacağına şahit olacağız.”

Haberin Devamını Oku

Gümüşhane TSO ‘dan bayram mesajı

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, Milli Mücadelemizin 100. yılı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Haberin Devamını Oku

“Kuru çaya da zam yapılsın”

Sebahattin Arslantürk,“Devletin ÇAYKUR eliyle kontrol ettiği piyasada yaklaşık 2 yıldan beri kuru çay fiyatları değiştirilmedi. Bu durum hem ÇAYKUR, hem de özel sektörün ciddi anlamda zarar etmesine neden olmuştur.”

Haberin Devamını Oku

Kaliteli, adil, kolay erişilebilir bir sistem

Ünal Kaya, “ Yeni kurulan sistemler ile vatandaşımızın hizmetleri daha güvenli ve kolay almaları sağlanarak işlemler basitleştirildi. Bürokrasi ve kırtasiyecilik azaltıldı.”

Haberin Devamını Oku

En hızlı büyüyen şirketler Samsun’da açıklanacak

19 Mayıs Pazar günü Samsun’da isimleri açıklanacak olan en hızlı büyüyen 100 şirketin plaket alacağı törene, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da katılacak.

Haberin Devamını Oku

Yabancılara konut satışı azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Trabzon’da 2019 yılının ilk 4 ayında yabancılara 255 konut satışı gerçekleştirildi.

Haberin Devamını Oku

Giresun’a 400 milyon TL Bütçe

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu,  IPARD II Programı Altıncı Başvuru Çağrı Dönemi kapsamında yatırımcılara yaklaşık 400 Milyon TL destek bütçesi ayrıldı.

Haberin Devamını Oku

“Ülkemizin bütünlüğüne vurulmak istenen bir darbedir”

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu 18 Mayıs 2019 tarihinde Ankara’da yapılmasının planlanlanan Pontus Soykırımı 100.Yılı Belgeseli ve Konferansı hakkında açıklama yaptı.

Haberin Devamını Oku

Mağduriyetler giderilecek

Bakan Kurum, “Afete maruz alanla alakalı tespitlerin yapılmasına müteakip, vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek şekilde konutların inşasına en kısa sürede girmiş olacağız.

Haberin Devamını Oku

İnşaat Sektöründe toparlanma zaman alacak

​​​​​​​​​​​​​​Selçuk Uçar, “Geride bıraktığımız yılın son çeyreğinde %8,7 gibi ciddi bir oranda daralan inşaat sektörü 2009 küresel krizinden sonraki en kötü performansını sergilemektedir.”

Haberin Devamını Oku

Ordu SMMMO’da yeni dönem

Ordu SMMM Odası’nın genel kurul kongre seçimleri neticesinde yönetim, denetleme ve disiplin kurulu asil üyeliklerine seçilen toplam 13 isim mazbatasını aldı.

Haberin Devamını Oku

Yaş çay alım fiyatı 2,90 TL

2019 yılı için yaş çay alım fiyatı 2,90 TL olarak tespit edildi.

Haberin Devamını Oku

Merkez Bankası enflasyonu yükseltti

Merkez Bankası yıl sonu dolar tahminini 6,20'den 6,43'e, enflasyon beklentisini ise yüzde 16,23'ten yüzde 16,68'e çıkardı.

Haberin Devamını Oku

Samsun’da verim artışı, Türkiye ortalamasının 3 katı

Bamsı Akın, “Samsun, Türkiye’nin en bilinçli çiftçi profiline sahip illerinden birisi.Model bahçelerdeki uygulamalarımızla daha şimdiden Türkiye ortalamasının 3 katına ulaşmış bulunuyoruz.”

Haberin Devamını Oku

Parsel sorguda 2018 satışları

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması ekranındaki Analiz menüsüne 2018 yılı verileri kullanıma açıldı.

Haberin Devamını Oku

Turizmde hareketlilik başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan tatil düzenlemesi, turizm sektöründe sevinçle karşılandı.

Haberin Devamını Oku

NC-CNC Tezgah İşçiliği Sınavı yapıldı

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından organize edilen TOBB Meybem tarafından gerçekleştirilen Mesleki Yeterlilik Belge sınavları sürüyor.

Haberin Devamını Oku

‘’Verim ve kaliteyi artıracağız’’

Giresun Valisi Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Fındıkta Verim ve Kaliteyi Artırma Eğitim ve Uygulama Projesi” başlatıldı.

Haberin Devamını Oku

Turizm dijitalleşmeli

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından hazırlanan

Haberin Devamını Oku

Şubat ayında işsizlik arttı!

Şubat ayı dönemi işsizlik rakamı belli oldu.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.