Bölgesel Trabzon Haberleri

Yapı sektörüne yatırım
Yapı sektörüne yatırım

Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Başkanı olarak tanıdığımız Sebahattin Arslantürk, fındığın yanı sıra şimdilerde yapı sektörüne yönelik yatırımları ile “dikkat” çekiyor.

ARSLANTÜRK’ün 50 milyon TL’lik projesi var

Trabzon’nun saygın firmalarından Arslantürk Tarım Ürünleri A.Ş, fındığın yanı sıra yapı sektöründe de faaliyet gösteriyor. İnşaat sektörünün içinden geçtiği kriz ortamına karşın sektöre yönelen firmanın sahibi Sebahattin Arslantürk, “Evet yapı sektöründe de varız. Aşağı yukarı üç yıldır bu sektörde girişimlerimiz var. Yeni bir yapı malzemesi üretimi plânlıyoruz. Nisan ayından itibaren piyasaya sürülecek. Onun dışında yapı kurulumuna yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bir ay içerisinde bitecek ve genel üretim için faaliyete geçeceğiz” diyor.

50 milyonluk yatırım

Yaklaşık 50 milyon lira değerindeki bu yatırımın zamanlamasına ilişkin de ezber dışı bir yaklaşım ortaya koyuyor Arslantürk. “Tabi yanlış zamanda yapılan bir yatırım olarak görülebilir ama inşaat sektörü geçmişe baktığınız zaman hep böyle krizler yaşamış ve atlatmıştır. Belki son yaşananlar genel krizin içinde olduğu için biraz daha ağır geçecek gibi duruyor. Krizlerin farklı fırsatlar yaratacağına inananlardanım. Kaldı ki ürettiğimiz malzeme her kesime hitap eden bir ürün olduğu için bizi çok da olumsuz etkilemeyecek. Ayrıca, ihracat ayağı olduğu için alt yapı pazarlarına girmiş olacağız.”

Uzun soluklu ve model olarak da birçok sektörde odaklanmayı amaç edindiklerini belirten Arslantürk, fındık sanayicisi ve ihracatçısı kimliğinin yanına yapı sektörü yatırımını da eklerken yatırımlarının karşılığını alacağından emin görünüyor. Gelelim yıllar boyunca yaptığı işe yani fındığa. Haklı olarak bu konuda da söyleyecekleri kayda alınmaya değer başarılı işadamının. 1950 yılında kurulan Arslantürk Tarım Ürünleri A.Ş. yıllar boyunca Trabzon’da ilk 3’te kendine yer bulan bir firmadan bahsediyoruz çünkü. Ayrıca yine uzun yıllar boyu ilk 500 listesine girmeyi hep başarmış.

Trabzon… Tarım.. Turizm.. Ticaret

Başarılı girişimcinin yaşadığı kent Trabzon’a ilişkin söyleyecekleri de olacaktı elbette. Bakın, Arslantürk Trabzon’a dair neler anlatıyor: “Genel olarak baktığımızda Trabzon, tarım, ticaret ve turizm ağırlıklı bir kent. Bundan sonraki dönemler için bizim öncelikli hedefimiz turizm olmalı diye düşünüyorum. Hatta turizm çeşitliliğini artırarak 12 ay turist çeken bir kent yapmalıyız Trabzon’u. Çünkü turizm en kolay gelir kaynağına ulaşabileceğimiz bir sektör. Sadece Zigana’ya bile son dönemde gösterilen ilgiyi maksimum şekilde değerlendirmemiz gerekiyor.”

YENİ YATIRIMIN ADI EPS BLOK

Başarılı işadamı Sebahattin Arslantürk, 50 milyon lira tutarındaki yeni yatırımı için Bayburt Organize Sanayi Bölgesi’ni seçmiş. Burada 60 dönümlük arazi üzerinde inşasına başlanan fabrikanın yakın zamanda faaliyete geçmesi bekleniyor.

Türkçe karşılığı yalıtımlı duvar malzemesi olan EPS Blok, yeni nesli teknolojik bir ürün. Isı yalıtımında mantolama gibi işlemlere ihtiyaç olmayan, kendinden yalıtımlı, hafif duvar elemanı olarak tanımlanıyor.

 05 Mart 2019 Salı 09:37:09 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,yapı,sektör,fındık,proje,kriz


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

Dijital dünyanın ortak dili kodlama

Türkiye Vodafone Vakfı ile Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ilimizde hayata geçirilen ve 7-14 yaş arası çocukları kapsayan "Yarını Kodlayanlar” adlı projenin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Haberin Devamını Oku

Emekli maaşı asgari ücretle eşitlenecek

Son çıkan yasa ile en düşük maaşı bin liraya yükseltilen emekliler bu sınırın asgari ücret ile eşitlenmesini talep ediyor. Talep kabul görürse en düşük maaş 2.020 TL olacak

Haberin Devamını Oku

Erzurum yüksek teknolojide ileride

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ihracat ekosisteminin Türkiye’nin dört bir yanındaki tüm paydaşları ile buluşmaya devam ediyor.

Haberin Devamını Oku

ODÜ 13 yaşında!

17 Mart 2006 yılında 4 bin 400 öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan Ordu Üniversitesi nitelikli büyümesini sürdürüyor.

Haberin Devamını Oku

Turizm merkezleri birbirine bağlanacak

DOKAP Başkanı Yusuf Mengi, yaptığı açıklamada, Yeşil Yol'un Türkiye Turizm Stratejisi 2023 vizyonundan hareketle Karadeniz Bölgesi'nin yaylalarını ve turizm merkezlerini birbirleriyle üst kottan bağlantısını sağlayacak bir proje olduğunu söyledi.

Haberin Devamını Oku

İstihdam seferberliği üretimi artıracak

Düzce Ticaret Borsası (DTB) Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Karslıoğlu, istihdam seferberliği ile yatırım, üretim ve istihdamın arttırılmasının hedeflendiğini ifade etti.

Haberin Devamını Oku

Konut satışlarında yüzde 18 düşüş

Konut satışları Şubat'ta, Ocak ayına göre hafif artsa da 2018'in aynı ayına göre yüzde 18 düşüş gösterdi.

Haberin Devamını Oku

Çay yolu, Avrupa pazarına açılacak

 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Avrupa Birliği destekli Çay Yolu (Teaway) Projesi'nin tanıtım etkinliği TTSO Trabzon AB Bilgi Merkezi'nin organizasyonuyla gerçekleştirildi.

Haberin Devamını Oku

Sanata altyapı desteği sunulmalı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu,“Şehri yönetenler, siyasiler de yapacakları yatırımlarla sanata gerekli altyapı desteğini sunmalıdır” dedi.

Haberin Devamını Oku

Samsun 4.Mobilya ve Dekorasyon Fuarı

Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi, 4. Mobilya ve Dekorasyon Fuarı'na ev sahipliği yaptı.

Haberin Devamını Oku

İsmail Okutgen:''Samsiad'ın hedefi çok ortaklı projeler''

Samsun’un, bölgenin ve ülke ekonomisinde yarattıkları katma değer ve istihdamla önde gelen şirketlerini bünyesinde toplayan SAMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve OKUTGEN Otomotiv’in Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Okutgen oldu.

Haberin Devamını Oku

Asansörcüler TÜYAP’ta buluşacak

Ordu Perşembe ilçesinde faaliyet gösteren TPM Rulman, alanında dünyanın üç büyüğünden biri olan fuarda Ordu’yu temsil edecek.

Haberin Devamını Oku

Yeni dönemde yeni sayfa

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, projelerini açıkladı.

Haberin Devamını Oku

 Samsunport YK Başkanı Avcı;''Kriz döneminde de yatırım yapılır ''

Bölgenin en büyük lojistik işletmelerinden olan Samsunport Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı, ekonomik kriz dönemlerinde bilinenin aksine yatırım yapmanın daha avantajlı olduğunu savundu

Haberin Devamını Oku

Başkan Şahin'den görkemli projeler

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, projelerini görkemli bir program ile tanıttı.

Haberin Devamını Oku

İŞKUR yerleştirme oranında yüzde 10 artış

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk,küreselleşen ekonomide belirlenen ekonomik hedeflere ulaşmak için seferberlik ruhu içerisinde çalışılması gerektiğini vurguladı.

Haberin Devamını Oku

Ordu denizle barışacak

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hilmi Güler, turizme yönelik çok önemli projelerinin olduğunu belirterek, "Ordu’yu denizle barıştıracağız" dedi.

Haberin Devamını Oku

İşsizlik oranında artış

Türkiye'de işsizlik oranı, Aralık 2018'de bir önceki yılın aynı ayına göre 3,1 puan artarak yüzde 13,5'e yükseldi. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 1 milyon 11 bin kişilik artışla 4 milyon 302 bin kişi olarak kayıtlara geçti.

Haberin Devamını Oku

Alan bazlı destek doğru ama miktarı az

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Edip Sevinç, fındık üreticilerine 2009 yılından bu yana alan bazlı gelir desteği ödemesi yapıldığını anımsattı.

Haberin Devamını Oku

GRÜ'de turizm sektörü buluştu

Giresun Üniversitesi Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencileri kariyer günleri etkinliğinde turizm sektörü temsilcileri ile buluştu.

Haberin Devamını Oku

Fındık üreticilerine müjde

Fındık üreticilerine destek ödemeleri başlıyor. 120 bin fındık üreticisine destek ödemesi yapılacak.

Haberin Devamını Oku

Hem maaşa hem ikramiyeye zam

On binlerce memur 3600 ek gösterge için gün sayıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Seçimlerden sonra ilk işimiz" diyerek ek gösterge müjdesini duyurdu. 3600 ek gösterge ile hem maaşlar hem ikramiyelere zam gelecek.

Haberin Devamını Oku

Uluslararası Farmakoloji Kongresi Ordu'da gerçekleşecek

Türk Farmakoloji Derneği tarafından her iki yılda bir farklı bir ilde gerçekleştirilen Uluslararası Farmakoloji Kongresi, 15-17 Mart tarihleri arasında Ordu’da gerçekleşecek

Haberin Devamını Oku

Gürgentepe Hilmi Güler'i karşıladı

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Gürgentepe ilçesinde coşkuyla karşılandı.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.