Şirketlerden Haberler

Sakarya’ ya 30 milyon liralık yatırım
Sakarya’ ya 30 milyon liralık yatırım
• Kadir Durak,’’ Yaklaşık 30 milyon liralık yatırım temmuz sonu itibariyle bitmiş olacak. Bin kişilik istihdamımızın yanında 200 kişiye daha istihdam sağlayacağız”

Karadeniz bölgesinde faaliyet gösteren yaklaşık bin kişiye istihdam sağlayan Durak Fındık A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Durak İSO 500’de sağladığı başarı sonrası gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Başarısının sırrının müşteri memnuniyetinden geldiğini vurgulayan Durak, “Fındık sattığımız ve aldığımız bütün müşterilerimiz bizim için çok önemli. . Gerek alıcı gerekse satıcı iki tarafı da memnun etmeye çalışıyoruz geçen yıl finansman konusunda piyasanın yaşadığı sıkıntının bir kısmını bizde yaşadık ama güven sarsmamak için, iş yaptığımız firmaların ücretlerini aynı gün içinde hiçbir erteleme yapmadan verdik. Böyle devam ettiğimiz sürece daha da başarılı olacağımızı düşüyorum.” dedi.

Finansmana ulaşmak artık daha zor

Türkiye’nin yaşadığı ekonomik sıkıntıların finansmana ulaşım konusunda bir takım zorluklar ortaya çıkardığını belirten Durak, “Finansmana ulaşmak artık Türkiye’de üç yıl önceye göre daha zor. Eğer bilançonuz ve şirket yapınız kaynak yaratmaya müsaitse birtakım sıkıntıları aşabiliyor kaynak yaratma problemlerinin önüne geçebiliyorsunuz. Bizim avantajımız şu yönde oldu ihracat yaptığımız için dolar artışından olumsuz yönde etkilenmedik. İç piyasaya satış yapıyor olsak bu süreçten olumsuz etkilenebilirdik. Ama bizim çalıştığımız firmalar Avrupa’da büyük sanayi firmaları olduğu için çok büyük bir sıkıntı yaşamadık.” ifadelerini kullandı.

Katma değerli ürünler için sermaye biriktiremiyoruz

Türk fındık sanayisinin gelişememesinin gerekli destekleri alamamasından kaynaklandığını belirten Durak, “Katma değerli ürünler üretmek için sermaye biriktiremiyoruz bu yüzden yeni yatırımların kapısını açamıyoruz. Türk fındığının şu anda yüzde 55’i çiğ olarak ihraç ediliyor. Bunun yüzde 40’ı işlenmiş yüzde 2’si ise bir marka bu çok düşük bir rakam. Bu konuda çalışmalarımız var ama hayata geçireceğimiz tarih tam olarak belli değil.” diye konuştu.

Ciro hedefi 1,5 milyar TL

2019 yılından ciro beklentisinin 1,5 milyar TL olduğunu, mevcut istihdam sahalarında daha fazla yatırıma odaklandıklarını vurgulayan Kadir Durak, “ Biz kendimizi geliştirerek büyümeye çalışıyoruz. Rekabeti artıracak alanlara yatırım yapıyoruz. Batı Karadeniz’deki fabrikamıza üretim hattı kuruyoruz. Fındığın seçme kalitesini artırıp maliyetini düşürecek 7 tane seçici kameralı makine aldık. Yeni seçme hattı soğuk hava ve kabuklu fındık depoları yaptık. 30 milyon liralık yatırım temmuz sonu itibariyle bitmiş olacak 200 kişiye daha istihdam sağlayacağız.  NAZAN BEDİR/ KARADENİZ EKONOMİ
18 Haziran 2019 Salı 14:42:41 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,durak,fındık,ordu


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

İstanbul’da 650 bin Orduluyuz

Çelebi, ‘’Kendi öz değerlerimizin olduğu ve herkesin kendinden bir şeyleri bulduğu bu tür kültür etkinlikleri çok önemli. Bizde her yıl bir önceki yıla oranla daha da geliştirerek bunu yapmaya çalışıyoruz’’

Haberin Devamını Oku

Projelerin toplam bedeli 18,3 milyar lira

Doruk, ‘’Bu projeler için 2019 yılında 1 milyar 975 milyon lira ödenek geldiğini ve dönem sonu itibarıyla bu paranın 1 milyar 717 milyon lirasının harcandı’’

Haberin Devamını Oku

Güler, Tepe’yi ziyaret etti

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe’yi makamında ziyaret etti.

Haberin Devamını Oku

‘’Türkiye’nin sektörel pazar çeşitliliğini artıracak fuar’’

Karaloğlu,‘’ Bize en yakın pazar Ortadoğu pazarıdır, özellikle Türk üreticinin ürettiği tarım ürünlerini orta doğu pazarına sokmamız lazım.”

Haberin Devamını Oku

Fındıkta verim ve kaliteyi artırmak için projeler devam ediyor

“Fındıkta Örnek Uygulama Timleri Sahada Projesi” makine-alet dağıtımı gerçekleştirildi.

Haberin Devamını Oku

Gürsoy Holding’in son şantiyesi Cezayir’de

İnşaat sektörünün iç piyasada yaşadığı sıkıntılar taahhüt sektöründeki birçok firmada yoğun kriz baskısı yaratırken sağlam ve istikrarlı yapısıyla dış pazara ağırlık veren Gürsoy Holding son şantiyesini Cezayir’de açtı.

Haberin Devamını Oku

‘’Biz güçlü ve köklü bir devletiz’’

‘’Türkiye birliği beraberliği sayesinde bu mücadeleyi başarıya ulaştıracaktır. Türk Milleti olarak ordumuzun yanındayız.’’

Haberin Devamını Oku

Kumru Niksar Yoluna 20 Milyon TL’lik kaynak

Gündoğdu, ‘’Kumru Niksar Yolu çalışmaları için ihtiyaç duyulan 20 Milyon TL’lik kaynak halloldu. Bahar ayları ile birlikte yol çalışmaları hızlı bir şekilde başlayacak’’

Haberin Devamını Oku

‘’Sakarya sağlık turizmi ile de anılacak’’

Yüce, ‘’Hâlihazırda bildiğiniz üzere Sakarya için önemli projelerimiz var. Sakarya sadece doğa turizmi değil, sağlık turizmi ile de anılacak’’

Haberin Devamını Oku

“Yatırımcılar ellerini çabuk tutmalı”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı  Sakarya’ya yapılan son OSB ile azami kapasiteye ulaşmış olacaklarını ve başka OSB açmanın söz konusu olmadığını bu yüzden yatırımcıların ellerini çabuk tutmaları gerektiğini söyledi.

Haberin Devamını Oku

Kredilerde üye iş yeri komisyonu yüzde 1.6’yı geçmeyecek

Reeskont kaynaklı krediler dışındaki kredilerde üye iş yeri komisyonu yüzde 1.6`yı geçemeyecek. Taksitli mal ve hizmet alımlarında söz konusu azami oran her bir ilave taksit için azami 0.89 puan artırılarak uygulanacak.

Haberin Devamını Oku

Ordu’dan ’Barış Pınar Harekatı’na destek

Türkiye’nin tüm illerindeki odalar ve borsalar ‘Barış Pınar Harekatı’ için destek mesajı yayımladı.

Haberin Devamını Oku

‘’Soya fasülyesi, fındık ve mısırdan daha karlı ürün olacak’’

Güler, ‘’Soya fasulyesi dönüm başına getirisinden dolayı fındık ve mısırdan daha karlı bir ürün olmuş olacak. Soya fasulyesi alternatifin de ötesinde önemli bir gelir kaynağımız’’

Haberin Devamını Oku

Aromatik bitki çeşitliliği projesi incelendi

TBMM Tıbbi ve Aromatik Bitki Çeşitliliğinin korunmasında, bunların üretiminde ve pazarlanmasında karşılaşılan sorunlar ile alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Şavşat’ı ziyaret etti.

Haberin Devamını Oku

İşsiz sayısı 4 milyon kişiye ulaştı

2019 yılı Temmuz ayı işsizlik istatistikleri belli olurken, işsiz sayısının 4 milyon 596 bin kişiye ulaştığı görüldü.

Haberin Devamını Oku

‘’Kadınlar fındık tarımında hem uygulayıcı hem de karar verici konumunda’’

Fındık Araştırma Enstitüsünce (FAE) "Fındık Okulu: Değişim İçin Eğitim, Fındık İçin Kadın" projesi kapsamında kadın üreticilere fındık tarımı ve sosyal konularda eğitimler verildi.

Haberin Devamını Oku

‘’Firmalar yıllık cirolarının %10’unu inovasyona aktarıyor’’

Aslan, ‘’İnovasyon o kadar önemli bir şey ki, bazı firmalar yıllık cirolarının %10′unu doğrudan inovasyon yaratmak için bir sonraki yıla bütçe olarak aktarıyor.’’

Haberin Devamını Oku

Uğur Lisesi; “İyi bir lise =  iyi bir üniversite”

Ordu Uğur Anadolu Lisesi YKB Kaya Aydın,  lisede iyi bir eğitim alınırsa iyi bir üniversiteye gidilebileceğini, öğrencilerini bu mantalitede yetiştirdiklerini belirterek, “ Her şeyi vadeden değil ihtisas sağlayan bir okuluz” dedi.

Haberin Devamını Oku

ODÜ ve Ordu BŞB Çambaşı için eğitim protokolü imzaladı

Ordu Üniversitesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında “Çambaşı Doğa Tesislerinde Yer Tahsisi İş Birliği ve Eğitim Protokolü” imzalandı.

Haberin Devamını Oku

TÜRMOB Başkanı Emre Kartaloğlu seçildi

Kartaloğlu, ‘’Hep birlikte çalışacağımız çok güzel bir 3 yıl bizi bekliyor. Hepinize çok teşekkür ediyorum’’

Haberin Devamını Oku

“Konut alanı kadar ticaret alanlarına da ihtiyaç var”

Tokat TSO Başkanı Çelik, Tokat’ın yeni konut alanları kadar,  yeni ticaret alanlarına da  ihtiyacı olduğunun görmezden gelindiğini söyledi.

Haberin Devamını Oku

Vatandaş Web-Tapu üzerinden işlem yapabilecek

‘’Vatandaşların tapu müdürlüğüne gitmeden, elektronik ortamda taşınmazlarını yönetebildikleri Web-tapu sisteminde birçok önemli güncellemeler yapıldı.’’

Haberin Devamını Oku

Uğur Lisesi’nde güzel şeyler oluyor

Ordu Uğur Okulları ekonomik sıkıntıların izlerini çocuklarda en aza indirmek amacıyla okul bünyesinde kurduğu sosyal sorumluluk kulübünün ilk projesini hayata geçirdi.

Haberin Devamını Oku

İnşaat sektörü tek başına ekonomiyi kurtaramaz

Sanat Yapı A.Ş. YKB Eribol, “Ekonominin düzelmesi inşaat sektörüne bağlı değil. Devlet olanaklarını inşaat için değil sanayi ve tarım için kullanmalı. Faiz oranlarını düşürerek ekonomiyi kurtaramazsınız.”

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.