Kapat

‘’Dijital ekonomi büyümeyi kolaylaştıracak’’

Denton, ‘’ICC dijital ekonomi konusunda KOBİ'lere destek sağlayarak, büyümesini kolaylaştıracak’’

 ‘’Dijital ekonomi büyümeyi kolaylaştıracak’’

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi tarafından organize edilen, "Güçlü Bir Ulusal Ekonomi İçin Fikri Mülkiyetin Rolü Zirvesi" İstanbul'da gerçekleştirildi. ICC'nin dünyada ticaretin ve yatırımların artması için çalışan, en büyük iş dünyası kuruluşu olduğunu söyleyen TOBB Başkanı ve ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Fikri mülkiyet haklarının ihlalinin aslında hırsızlıktan hiçbir farkı yok. Kul hakkı nasıl haramsa, fikri mülkiyet hırsızlığının da, bunun sonucunda oluşan haksız rekabetin de vicdanen hiçbir savunulacak yönü yok. Bu bilinci tüm topluma ve özel sektöre yaymamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

‘’Dijital ekonomi’’

ICC Genel Sekreteri John Denton, İstanbul'a gelen ilk ICC genel sekreteri olmasından dolayı çok memnun olduğunu ifade ederek, ‘’Dijital ekonomi bizim için merkezi konumda. Dijital ekonomi ile tüm dünyada iş yapış şekillerimizi etkilemeyi ümit ediyoruz. ICC dijital ekonomi konusunda KOBİ'lere destek sağlayarak, büyümesini kolaylaştıracak’’ dedi.

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek zirveye katılarak fikri mülkiyetler konusunda ulusal ve uluslararası boyuttaki gelişmeleri yakından gözlemleme fırsatı buldu..

 

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?