Samsun’da yeni OSB’ler için çalışmalar sürüyor

 Samsun’da yeni OSB’ler için çalışmalar sürüyor

Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır ilçelerde yeni Organize Sanayi Bölgeleri (OSB)  kurulması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Çakır, “Bu kapsamda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ile bir toplantı gerçekleştirerek tersane alanının yanındaki 3 bin 300 dönümlük arazinin sanayi bölgesi olarak tahsisi konusunu ele aldık. İhtiyacımız olan yatırım ve istihdam hamleleri için bu türden çalışmaların bir an önce sonuçlandırılması öncelikli amacımız olduğu için şehrin dinamikleri ile benzer toplantıları yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Lojistik Köy’e depo yapılacak

50 milyon euroyu bulan lojistik köy yatırımının da Samsun ekonomisine ciddi anlamda katkı sağladığını vurgulayan Çakır, “Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin de aramızda olduğu lojistik köy projesinde oda ve borsa olarak ilimize ciddi bir kaynak sağladık. Lojistik köyde binalar tamamlandı ve bir buçuk yıldır hizmet veriyoruz. Dökme yükler için 5-6 tane yatay depolar yapılacak.” dedi. KARADENİZ EKONOMİ


Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?