Kapat

“10 milyon vatandaş hareket edecek”

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Seyahat acenteleri 9 günlük tatil programları sundular.

 “10 milyon vatandaş hareket edecek”

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Seyahat acenteleri 9 günlük tatil programları sundular.

Yazın ilk uzun tatilinin sonuç itibarıyla turizme ciddi bir hareket getireceğini, iç turizmde iyi bir hareket yaşanacağını, güzel bir başlangıç olacağını düşünüyorum." dedi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin turizme ciddi bir hareket getireceğini belirterek "3 milyona yakın kamu çalışanı var biliyorsunuz, aileleriyle birlikte düşünüldüğünde ciddi bir kitle tatile girmiş olacak. Dolayısıyla biz 8-10 milyon vatandaşımızın hareket edeceğini düşünüyoruz.” diye konuştu. Hem vatandaşların hem de turizmcilerin 9 güne yönelik hazırlıklarını yaptıklarını belirten Başkan Bağlıkaya, "Seyahat acenteleri 9 günlük tatil programları sundular. Yazın ilk uzun tatilinin sonuç itibarıyla turizme ciddi bir hareket getireceğini, iç turizmde iyi bir hareket yaşanacağını, güzel bir başlangıç olacağını düşünüyorum. Tabii ki herkes otellere, tatil bölgelerine gidecek değil, aile ziyaretleri de yapanlar olacak ama ciddi bir hareket olacak Türkiye'de." ifadelerini kullandı.

“Turizm ülkesi olma yolunda ilerliyoruz”

Yaz tatilinde seyahat eden yerli turistin genel olarak Antalya bölgesine ilgi gösterdiğini ifade eden Başkan Bağlıkaya, "Kültür turlarında ağırlıklı olarak Kapadokya, Karadeniz Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi var. Bu bölgelerde kültür turları yaklaşık 3 misli artmış durumda. Yaz tatilini yalnızca deniz, kum, güneş değil kültürel seyahatler, kültür turları da ciddi ilgi görüyor. İç turizmde de ciddi bir turizm ülkesi olma yolunda ilerliyoruz." dedi. HABER MERKEZİ

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?