Bölgesel Giresun Haberleri

Uluslararası markaların üretim üssü
Uluslararası markaların üretim üssü
1000 kişiye yakın istihdamı ile Giresun ekonomisine önemli katkılar sunan GİYSUN ve GİTEKS Tekstil, global markalar Damat Tween,  D’S Damat, TWN olmak üzere birçok ünlü markanın ana üreticisi konumuna geldi.

GİYSUN ve GİTEKS Tekstil

Konfeksiyon ve hazır giyim sektöründe uzun yıllara dayanan deneyimi ile Orka Group’ unda aralarında bulunduğu kurucu ortakların,2004 yılında üretim hizmetlerinin tamamını Giresun’ da devam ettirmek amacıyla başladığı yatırımların meyveleri toplanmaya başlandı. Dokuma kumaştan hazır giyim imalatında sektörün önde gelen firması olan Giteks Konfeksiyon A.Ş, Türkiye’nin en hızla gelişen, inovatif, yüksek üretkenliğe ve kaliteye sahip, bay-bayan hazır giyim üretim merkezine dönüşmüş olup başta Orka Holding’in global markaları Damat Tween,  D’S Damat, TWN olmak üzere birçok ünlü markanın ana üreticisi konumuna geldi. Bu başarıda büyük paya sahip olan çalışanlar da grup yönetimi tarafından motivasyon etkinliği ile ödüllendirildi.

Kısa sürede uluslararası bir kimliğe büründük

Etkinlikte konuşan Giysun ve Giteks Tekstil Genel Müdürü Merdan Yüce, “2004 yılında başlayan serüven tüm heyecanımız ve kararlılığımızla devam etmektedir. Şirketimiz büyüyen yapısı ve iş hacmi ile gerek Giresun’da gerekse bölgemizde bir istikrar abidesi olmuştur. Bugün burada hep birlikte olmaktan büyük keyif alıyorum. Artık bizlerin de gururla anlatacağı başarı öykülerimiz var. Kısa bir zaman dilimine sığan başarımızda kendi markasına üretim yapan şirket profilinden çıkıp tüm dünyaya üretim yapan uluslararası bir kimliğe büründük. Bizler yöneticiler olarak size liderlik ettik sizler de bize güç vererek başarıya hep birlikte ulaştık” diye konuştu.

Her yıl yeni yatırım ve kapasite hedefleri

2004 yılında ilk olarak günde bin 500 adet ürün kapasitesiyle gömlek fabrikası yatırımını tamamlayan işletme bir yıl sonra kapasitesini artırarak günlük 2 bin 500 adet gömlek üretimine başladı. Bir yıl sonra yeni yatırımlarla ürün gamını artıran firma günde 350 adet takım elbise ve 300 adetpantolon üretim kapasitesine ulaştı. 2008 yılında üretim kapasite artışı yeni yatırımlarla günde 650 adet takım elbise ve 500 adet pantolon üretilebilecek kapasite oluşturuldu.

550 kişiye istihdam

İstihdam sayısının 550 kişiye ulaştığı şirket, 2014 yılında ikinci fabrika yatırımı tamamladı. Bugün bin kişiye yaklaşan deneyimli personeli, 700 adet son teknoloji ile donatılan makineleri ile 20 bin metrekarelik alanda günde 4 bin adet gömlek, bin adet ceket, 850 adet pantolon, 200 adet yelek üretim hacmine sahip uluslararası standartlarda faaliyet gösteren bir firma haline gelmiştir.Giteks Konfeksiyon A.Ş, müşterilerinin talepleriyle birlikte en az o kadar önemli olan tasarım, teknik çözümler, geniş ürün ve kumaş koleksiyonu hizmetleriyle yüksek müşteri memnuniyetini yakalamıştır. Orka Holding (Damat-Tween/D’S Damat ve TWN) danışmanlığında ve ünlü tasarımcılar eşliğinde, alanında uzman, yaratıcı, yeniliklere ve gelişime açık, iç ve dış piyasalardaki müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı çözüm üretebilme kabiliyetine sahip yapısı ile dikkat çekmektedir. REŞAT GÜNGÖR / KARADENİZ EKONOMİ
05 Ağustos 2019 Pazartesi 16:32:35 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,giysun,giteks,tekstil,üretim


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

‘’Kazan- kazan noktasında en önemli projelerden biri olacak’’

Hisarcıklıoğlı, ‘’Eğer Volkswagen Türkiye’ye yatırım yaparsa, hem Volkswagen, hem Almanya hem de Türkiye kazanacak. Kazan-kazan noktasında en önemli projelerinden birisi olacak.’’

Haberin Devamını Oku

ORBEL’den personele barışı sağlama zammı

ORBEL A.Ş. işletmelerinde görevli 63 personele “Çalışanlar Arasında Ücret Barışı Sağlama” prensibi gereği maaş zammı yapıldı.

Haberin Devamını Oku

Çikolata fabrikası üreticiyi destekleyecek

‘’Söğütlü’de hem istihdama katkı sağlayacak hem ilçe ekonomisine değer katacak hem de üreticimizi destekleyecek çikolata fabrikası için hazırlıklarımızda sona geldik. ‘’

Haberin Devamını Oku

Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri listesi açıklandı

"Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” listesi Wyndham Kalamış Otel’de gerçekleşen gala yemeğinde açıklandı.

Haberin Devamını Oku

‘’Türkiye'nin en uzun ve en iyi teleferiğini yapacağız’’

‘’Canik bölgesine Türkiye'nin en uzun ve en iyi teleferiğini yapacağız. Turist çekmek ve insanlarımızın kullanması için güzel bir hizmet olacak’’

Haberin Devamını Oku

Giresun ve Ordu havalimanını konuştu

Giresun TSO ve Ordu TSO son zamanlarda sıklıkla yaşanmaya başlayan Ordu – Giresun Havalimanı sefer iptalleri konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Haberin Devamını Oku

Böceklerle mücadele için altyapı kurulmalı

Tuncer,‘’Gürcistan üzerinden Türkiye’ye giren ve hızlı bir şekilde ilerleyen kahverengi kokarca için acilen altyapı kurulmalı’’

Haberin Devamını Oku

Kırsal Kalkınma yatırımları ikiye katladı

2018 yılında 38 milyon lira hibe veren Ordu TKDK 2019 yılında bunu iki katına çıkararak 57 proje için 67 milyon liralık bir hibe sağladı.

Haberin Devamını Oku

Dil eğitimi hobileştirilerek verilmeli

Ordu TAD Dil Kursu kurucusu Çelebi, “İngilizce hobileştirilerek öğrenilmelidir. Bunun için öğrenmeye okul öncesi eğitimde oyunlar, şarkılar ve günlük eğlencelerle başlanmalıdır. Bu şekilde bir yaşam tarzına dönüşür ve öğrenme kolaylaşır.”

Haberin Devamını Oku

Terme, turizm merkezine dönüşecek

Demir, ‘’Samsun ile Ordu arasında olan Terme, sanayi, ticaret, kültür ve turizm merkezi haline dönüşecek.’’

Haberin Devamını Oku

Dulife Yatırım A.Ş. hayata geçirildi

Düzce MÜSİAD Yönetimi, ortak yatırımcılık kültürü, işlevsel ve kapsamı geniş yatırımlara ön ayak olmak üzere Dulife Yatırım’ı hayata geçirdi.

Haberin Devamını Oku

Sürdürülebilir balıkçılık ele alınacak

Karadeniz’de balıkçılığın sürdürülebilir hale gelmesi için toplantı yapılacak.

Haberin Devamını Oku

Hopaport’un ürün çeşitliliği artıyor

Hopaport’ta ürün çeşitliliğini artırma anlamında yapılan çalışmalar sonucunda limana ilk defa Şeker Pancarı Melas’ı getirildi.

Haberin Devamını Oku

‘’Ülke turizmine akıllı çözümler üreteceğiz’’

‘’EMITT 2020’de Turizm 4.0’ sloganını kapsamlı bir şekilde ele alarak Türkiye’nin marka algısını değerlendirme, ülke turizmine yol haritası oluşturma, güncel ve akıllı çözümler üretme konularını tartışacağız’’

Haberin Devamını Oku

İş dünyası 2020 yılını değerlendirdi

Ordu Rotary Kulübü son toplantısında Karadeniz’in önde gelen şirket patronları 2019 yılını değerlendirdi ve 2020 beklentilerini paylaştı.

Haberin Devamını Oku

Trabzon’dan 47 bin ton fındık ihraç edildi

Fındık ihracatının 3 aylık döneminde Trabzon'dan 329 milyon 635 bin 132 dolar karşılığında 47 bin 793 ton ürün ihraç edildi.

Haberin Devamını Oku

Sektörün gücü üreticiye bağlı

Çebi Fındık Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çebi, “Türk fındık sektörü üreticisinden,  ticaret gurubuna kadar büyük bir değişim içerisinde. Ülke olarak fındıkta kazanımlarımızı koruyup rekolte ve fiyatta istikrar sağlarsak hem üretici hem de sektör güçlü olur.”

Haberin Devamını Oku

ORBEL’den toplu etkinliklere kampanya

ORBEL işbirliği protokolü ile öğretmen, öğrenciler ve öğrencilerin velilerine yönelik olarak işletmelerin kullanım ücretlerine toplu olarak yapacakları etkinliklerde kampanya yapılacak.

Haberin Devamını Oku

64 üretici bilgilendirilecek

Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında gerçekleştirilecek uygulamalı eğitim çalışmasına öncelikli olarak, bu yıl 6 bin fidanı ücretsiz olarak dikimini yapacak 64 üretici katılacak.

Haberin Devamını Oku

Hedefimiz, dış ticaret fazlası veren Türkiye

Gülle, ‘’2019 yılında 85 bine ulaşan mal ihracatçımız ve 5 bin seviyesindeki hizmet ihracatçımız ile ticaret diplomasimiz sahada 90 bin nefere ulaştı’’

Haberin Devamını Oku

‘’Bu başarı Avrupa’da yok’’

Baş, ‘’Bizim beyannamelerimizin ve diğer belgelerimizin yüzde 99’u elektronik ortamda alınıyor, Avrupa da bu başarı yok’’

Haberin Devamını Oku

Yücel’e uluslararası bir görev daha

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Birleşmiş Milletler Danışma Kurulu üyesi oldu. Türk eğitim dünyasının duayen ismine yeni unvanı Cenevre’de düzenlenen bir konferansta verildi. Konferansta konuşan Yücel’in açıklamaları adeta ders niteliğindeydi.

Haberin Devamını Oku

 “Vatan için sorumluluktan kaçmayacağız”

Hayırseverlikleri ile anılan Ordu’nun gururları Onur ve İhsan Çetinceviz kardeşlerin, 81 ilde 81 anaokulu projesinin tüm fiziki altyapısını üstlendikleri Ankara ayağının, Barış Pınarı Harekatı’nın ilk şehidi adına yapılan anaokulu açıldı.

Haberin Devamını Oku

Gayrimenkul sektörü yükselişe geçti

Özelmacıklı, ‘’Son dönemde doların sabit seyri, enflasyonda yaşanan gerileme ve gelen faiz indirimleri ile gayrimenkul sektöründe ciddi bir talep artışı yaşanıyor.’’

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.