Gümüşhane’nin enerjisi Samsun’da”

 Gümüşhane’nin enerjisi Samsun’da”

Gümüşhane Pestil ve Köme Üreticileri Birliği Başkanı Abdulbaki Kara’nın sahibi olduğu Sultan Pestil Köme, açtığı fabrika satış mağazası ile ürünlerini Samsunluların beğenisine sunmaya başladı. Firma ülke genelinde 25 fabrika satış mağazası açma projesinin ilk adımını da atmış oldu.

Gümüşhane’nin genç ve başarılı iş insanı Baki Kara, Gümüşhane dışında farklı illerdeki mağaza açılış sürecini Samsun’da başlattıklarını belirterek, “Karadeniz’in 1,5 milyonlu nüfuslu kozmopolit şehrine geldik. Pestil ve kömenin tanıtımı konusunda zorluk yaşamayacağımız, yaşayan insanların kültür olarak hâkim olduğu bir ürün olduğu için satış aşamasında zorlanmayacağımızı düşünerek burayı tercih ettik” dedi.

Bir aile işletmesi olan Sultan PrestilKöme’nin Samsun şubesini yöneten Yasin Kara ise Gümüşhane’nin en önemli lezzetlerinden pestil ve kömeyi birbirinden farklı lezzet ve sunumlarla müşterilerine sunduklarını anlatırken, işletmenin geçmişi hakkında da şu bilgileri verdi. “Bu işe 2005 yılında başladık. Ancak babam ve amcalarım yıllarca Gümüşhane’de çeşitli sektörlerde başarılı işlere imza atmış isimler olarak bilinirler. Biz üç kardeş büyüklerimizden gözlemlediğimiz deneyimle işe birlikte başladık. 2007 yılında geliştirdiğimiz üretim kapasitemizi 2011 yılında aldığımız DOKAP destekleri ile daha da genişlettik. Amacımız her geçen yıl yeni projelerle Gümüşhane’nin gerçek pestilini tüm dünyaya duyurmaktı. Yeni hedefimiz şubeleşmek. 25 ayrı lokasyon belirledik. İlk adımı Samsun’dan attık. Sinop, Amasya Tokat bundan sonra şubeleşeceğimiz diğer iller olacak.” REŞAT GÜNGÖR / KARADENİZ EKONOMİ


Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?