‘’Sanayici teşviki ile Türk çayına olan talep artacak’’

 ‘’Sanayici teşviki ile Türk çayına olan talep artacak’’

Of TSO YKB Saral, ‘’Kaliteli bir üretimin gerçekleştirilmesi için çay sanayicilerinin teşvik edilmesi halinde Türk çayına olan talep artacak’’

Dünyanın en natürel çayları arasında gösterilmesine rağmen, dış talep noktasında yeterli ilgiyi bulamayan Türk çayına talebin arttırılması için çalışmalar yapılan çalışmalarda Trabzon Ticaret Borsası (TTB) ile Of Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) arasında “Türk Çayının Yurtdışı Tanıtımı ve İhracatının Arttırılması” için işbirliği yapılması kararlaştırıldı.

‘’ Sabırlı ve istikrarlı olacağız’’

Türk çayının marka değeri yüksek olarak dış pazarlarda talep bulabileceğine dikkat çeken Of TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Saral, “Bunun için sanayicilerimizle birlikte dünyadaki sektör gerçekleri ve rekabet ortamını göz önünde bulundurarak planlı ve projeli çalışmalar yapacağız. Hemen sonuç beklemeyeceğiz. Sabırlı ve istikrarlı olacağız. Çayımızı her platformda en iyi şekilde sunacak ve sonucunu bekleyeceğiz. Her aşamasında planlı ve kontrollü, kaliteli bir üretimin gerçekleştirilmesi için çay sanayicilerinin teşvik edilmesi halinde Türk çayına olan talep artacak’’ şeklinde konuştu.


Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?