Sektörler Turizm Haberleri

Bir saatlik yol için dokuz saatlik eziyet
Bir saatlik yol için dokuz saatlik eziyet
Ordu-Giresun Havalimanı’nda İstanbul, Ankara uçuşlarının sayısının azalması, İzmir, Kıbrıs ve Antalya‘ya direk uçuşlarının iptal edilmesi nedeniyle uçuş süreleri zaman zaman 9 saate kadar çıkıyor.

Ordu-Giresun Havalimanı’nda İstanbul, Ankara uçuşlarının sayısının azalması, İzmir, Kıbrıs ve Antalya ‘ya direk uçuşlarının iptal edilmesi nedeniyle zaman zaman 9 saate kadar çıkan aktarmalı uçuşlara İzmir, Ordu ve Giresun dernekleri yolcu olduğunu belirterek tepki gösterdi. Ağustos ayında haftada 4 gün olan İstanbul uçaklarının da sefer sayısının azaltılması bölge halkını isyan ettirdi. Ramazan Bayramı öncesinde gazetemiz aracılığıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler’e havalimanı çağrısı yapan bölge insanı bu çağrısını Kurban Bayramı öncesi yenileyerek Güler’in bu mağduriyeti görmesi gerektiğini, bir an önce gerekli yerlerle temasa girilerek bu sorunun çözülmesini bekliyor.

Uçak iptalleri otobüs fiyatlarını artırdı.

İzmir’den Ordu-Giresun Havaalanına direk uçuşun gerekli olduğunu ifade eden İzmir Ordulular Derneği Başkanı Murtaza Öz, “Çünkü çok ciddi bir yolcu potansiyeli var. Ordu’nun yanı sıra Giresun ile birlikte düşünüldüğünde burada 100 bine yakın bir nüfus var.  Bilindiği üzere direk uçuşlar vardı kaldırıldı. Direk uçuşların olduğu dönem de uçakların dolu kalktığına şahit olduk. Uçak seferlerinin aktarmalı olması daha önceden 80 lira seviyesinde olan otobüs biletlerinin 150 liraya çıkmasına neden oldu. O nedenle bu uçuşlar mutlaka yeniden başlamalı. Bu konuda siyasetçilerimiz de bizi yalnız bırakmamalı.” dedi.

En kısa uçuş 4 saate yakın sürüyor

Ordu-Giresun Havaalanı’ndan İzmir uçuşlarının kaldırılmasına ciddi bir tepkinin olduğunu ifade eden İzmir Yeşil Giresunlular Derneği Başkanı Erdoğan Haliloğlu ise, “Bizim Ordu-Giresun Havaalanına en kısa uçuşumuz şu anda 3 saat 15 dakika. 9 saati bulan aktarmalı uçuşlar da oluyor. Buradan Trabzon’a direk uçuş var. 1,5 saate Trabzon’a geliyorsunuz ama Havaş’la Trabzon-Giresun-Ordu arası 3,5-4 saat zaman alıyor. Bu seyahati eziyet haline getiriyor.” diye konuştu. HABER MERKEZİ
02 Ağustos 2019 Cuma 15:36:22 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,havalimanı,uçuş,sefer,uçak


Sektörler'den Haberler
Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

Çiftçi buğdayı terkediyor

Osmanlı Un YKB Kazancı, “Çiftçimizin yüzde 35’i buğday ekmeyi bırakıp mısır, arpa, çeltik veya fındık ekimine yöneldi. Dolayısıyla aradığı malı bulamayan sanayicide ihracata yöneldi. Fakat dışarıdan buğday aldığımızda yüzde 45 vergi vermek zorundayız. Eğer biz de TMO gibi sadece iki aylığına sıfır gümrükle mal getirebilirsek şu an 110 lira olan un çuvalının fiyatı 90 liraya düşer.”

Haberin Devamını Oku

Giresun ihracatını yüzde 57 artırdı

Giresun, Türkiye genelinde 81 il arasında 233,4 milyon dolarlık rakam ile ihracatını yüzde 57 oranında en fazla artıran 4’üncü il oldu.

Haberin Devamını Oku

TÜGİS 59 yaşında!

Türkiye Gıda Sanayii İşverenleri Sendikası(TÜGİS) 2020 yılında 59. yaşını kutluyor.

Haberin Devamını Oku

Ordu BŞB, Elazığ için seferber oldu

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen deprem için destek kampanyası başlatarak bölgeye yardım tırı gönderdi.

Haberin Devamını Oku

Turkey değil ‘Türkiye’

TİM Başkanı Gülle,” Cumhurbaşkanımızın özellikle dikkati çektiği Made in Turkey yerine Türkiye kullanılması ile ilgili süreci ihracatçı ailesi olarak destekliyoruz. bundan sonra sattığımız her üründe Turkey yerine 'Türkiye'yi kullanacağız."

Haberin Devamını Oku

Kahverengi kokarca için yol ve yöntem belirlenecek

Kahverengi Kokarca- Türkiye ve Akdeniz Ülkeleri Tarımında Potansiyel Tehlike" konulu toplantı yapılacak.

Haberin Devamını Oku

Türk tarımı için Hollanda çok iyi örnek

Sarı, ‘’Türk tarımının istenilen düzeye gelmesi için Hollanda’da yapılanlar çok iyi örnek’’

Haberin Devamını Oku

‘’İstihdam çoğaldıkça Samsun kazanacak’’

Demir, ‘’Havza Bekdiğin’de 10 bin dönümlük çalışmayı başlatıyoruz. Üretim ve istihdam çoğaldıkça Samsun kazanacak’’

Haberin Devamını Oku

Borsalar lisanslı depoculuk için bir araya geldi

Lisanslı depoculuk ve ürün borsacılığı ile ilgili Erzincan Ticaret Borsası ile Trabzon Ticaret Borsası başkan ve yönetim kurulu üyeleri bir araya geldiler.

Haberin Devamını Oku

Samsun ve Irak ticarette işbirliği yapacak

Samsun’da yatırım fırsatlarını yerinde görmek ve işbirliğini geliştirmek için Iraklı kadın milletvekilleri, Samsun TSO Başkanı Murzioğlu’nu ziyaret etti.

Haberin Devamını Oku

2019’da hamsi ihracatından 9 milyon gelir sağlandı

DKİB verilerine göre hamsi dış satımından 2019'da 9 milyon 711 bin 116 dolar gelir sağlandı.

Haberin Devamını Oku

Hedef üretimde 150 bin tonu aşmak

Demir, ‘’Kanaatimiz odur ki üretimde 150 bin tonu aşmanın bu hedefe çok ciddi katkı sağlayacağına inanıyoruz.’’

Haberin Devamını Oku

‘’Barınak eko-turizm amaçlı hale gelecek’’

Ordu BB Başkanı Güler, yeni bir çalışmayla Perşembe’de balıkçı barınağının marina tarzı bir düzenleme ile hem su ürünleri hem de eko-turizm amaçlı bir hale getireceklerini kaydetti.

Haberin Devamını Oku

2020 pasaport tutarına yüzde 22 zam

Pasaport, tutarına 2020 yılı için yüzde 22,58 oranında zam yapıldı.

Haberin Devamını Oku

‘’5 yılda 60 milyonluk tasarruf etmiş olduk’’

Tören, ‘’Yapılan tüm bu çalışmaların sonucunda yapılan işin maliyeti yüzde 50 düştü. Yılda 12 milyon, 5 yılda ise 60 milyonluk bir tasarrufu benim şehrimin insanın vergilerinden tasarruf etmiş olduk’’

Haberin Devamını Oku

Bürokratlar ‘Giresun Buluşması’nda toplanacak

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından planlanan Giresun Buluşması etkinliği 29 Ocak 2020 tarihinde Ankara’da yer alan Latanya Otel’de gerçekleştirilecek.

Haberin Devamını Oku

Bal üretimi Ordu ekonomisine 300 Milyon TL katkı sağlıyor

Yılmaz, ‘’Ordulu arıcılarımız sadece bal üretimiyle Ordu ekonomisine yılda yaklaşık 250-300 Milyon TL civarında katkı sağlamaktadır.’’

Haberin Devamını Oku

Tapu işlemlerinde yüzde 16 artış

Tapu dairelerinde yapılan toplam işlem sayısı bir önceki yıla göre yüzde 16 arttı.

Haberin Devamını Oku

Muratlı Barajından milli ekonomiye 86 Milyon TL katkı

Muratlı Barajında 2019 yılında 371.548.380 kWh enerji üretilmiş olup, milli ekonomiye 85.546.127 TL katkı sağlandı.

Haberin Devamını Oku

Giresun’un ekonomik parametreleri

Giresun’un ekonomisine genel bakış

Haberin Devamını Oku

‘’Sanayicilere eşit ve adil ölçüde satışlar yapılmalı’’

Aydın, ‘’TMO’dan ranta değil,  şantiyedeki ürüne katma değer yaratacak sanayicilere eşit ve adil ölçüde satışlar yapılmasını bekliyoruz.’’

Haberin Devamını Oku

Ordu OSB’ye 1000 yeni istihdam

Ordu OSB’ye bu yıl Türkiye’nin en büyük ilk 500’ünde yer alan bir tekstil firması yatırım gerçekleştirecek. Bu yatırım ile mevcut istihdam sayısı 5 bine çıkacak.

Haberin Devamını Oku

Firmaları bankaların eline düşürmeyin

Bu yılın üretim, istihdam ve ihracat yılı olması gerektiğine dikkat çeken Düzce TB Başkanı Karslıoğlu, geçtiğimiz son 2 yılda finansman koşullarının zorlaştığını belirterek “firmaları bankaların eline düşürüp, yüksek faize mahkum etmeyin” dedi

Haberin Devamını Oku

‘’Dünya pazarında prestijimize güç katacağız’’

Balcı, ‘’İMOB’da Türk mobilyasının kalitesini, işçiliğini, tasarım gücünü yansıtarak üye markalarımızla birlikte dünya pazarında prestijimize daha da güç katmayı hedefliyoruz’’

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.