Sektörler Turizm Haberleri

Ordu’ya turist “komşu” havalimanlarından geliyor
Ordu’ya turist “komşu” havalimanlarından geliyor
Ordu turizmin daha iyi noktalara geleceğini bu manada havalimanının daha işlevsel kullanılması gerektiğini belirten Aktuğ Otel sahibi Abdullah Şensoy, “Turistlerimizin birçoğu Trabzon ve Samsun üzerinden geliyor. Burada havalimanı olduğunu bütün dünyaya göstermemiz gerekiyor.” dedi

OGÜ daha fazla tanıtılsın

2010 yılından bu güne Ordu ekonomisine 25 milyona yakın katkı sağlayan Aktuğ Otel misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için yatırımlarına her geçen gün yenisini ekliyor. “Biz turizm adına yatırımlar yaptık” diyen Aktuğ Otel’in sahibi Abdullah Şensoy sözlerine şöyle devam etti; “Turizm ilerlemesi gereken bir sektör. Sürekli kendinizi yenilemek zorundasınız. Biz turizm adına tur, sauna, seminer, konferans, toplantı, organizasyon ve fitness solanları yapıp misafirlerimizin hizmetine sunduk. Bölgemiz adına iyi işler yapıp halkımızdan da bunun takdirini aldık. Daha iyi olmak için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Bu sektörde kurumsallaşmak şart biz de bu konuda çok ilerledik.”

Üstü açılabilen fitness salonu var

Turizmde herkesin kendine farklı kulvar seçmek sorunda olduğunu belirten Şensoy, “ Bizi farklı kılan konumumuz.  Denize sıfır noktadayız. Ayrıca büyük organizasyonlara da ev sahipliği yapabiliyoruz. 2015 yılında otelimiz kurulalı daha 5 yıl olmasına rağmen büyük bir tadilata girdik ve otelimizin içini dışını tamamen yeniledik. Bu revizyona bağlı olarak da yeni kompleksler ekledik. Üstü açılan fitness salonu açtık. Tam donanımlı ekipman ve profesyonel hocalarımızla hizmet veriyoruz belki de Karadeniz’de bu konuda ilkiz. Ayrıca sadece kadınlara özel pilates eğitimimiz de var.”dedi.  Fitnessı Ordu’da yaygınlaştırmaya çalıştıklarını vurgulayan Aktuğ Otel Fitness eğitmeni ve milli sporcu olan Kerem Şenyurt “Hemen hemen herkes durumuna, yaşına göre spor programı uygulayabilir. Sadece rahatsızlığı olan kişilerin doktor kontrolünden geçmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“Tadilatın meyvelerini topluyoruz”

Abdullah Şensoy 2019’un ikinci yarısından beklentilerinin olduğunu daha sezonun bitmediğini vurgulayarak şunları söyledi; “2015-2016 tadilata girdik yaklaşık 9 ay kapalı kaldık. Yaptığımız tadilatın meyvelerini topluyoruz. Bölgesel bazda 2016 ve 2017 çok daha güzel geçti. 2018 ise altyapısal anlamda iyi geçti tesis sayımız arttı böylece bölgeye ilgi de arttı. 2019 şu an için fena geçmiyor. Ama sezon daha bitmedi daha iyi geçeceğini umut ediyoruz.

“Havalimanını daha işlevsel kullanmalıyız”

Turizmde hedeflerin önce şehir olarak oluşturulması gerektiğinin altını çizen Şensoy, “ Bizim bir hedefimiz olabilir ama eğer şehrin hedefi yoksa bizim hedeflerimiz hayalden öte geçemez. Önce şehir olarak hedefimizi belirlemeliyiz daha sonra da insanları buraya davet etmeliyiz. Ordu turizmi gerçekten iyi noktalara gelecek buna inancımız tam. Bunun o noktaya gelmesi için gayret edeceğiz. Şu an da yapabildiğimiz müşteri memnuniyetini yüzde 100 tutabilmek. Bunu başardıktan sonra da devamını sağlamak. Ordu artık bir marka olacak ve buna bağlı olarak şehir kazanacak. Bu anlamda havalimanını daha işlevsel kullanmalıyız. Burada havalimanı olduğunu bütün dünyaya göstermemiz gerekiyor. Hala turistlerimizin birçoğu Trabzon ve Samsun üzerinden geliyor. Bunları tekrar tekrar gündeme getirip insanları bu bölgeye çekmemiz bunun nedenini de anlatmamız gerekiyor. Biz bunun için buradayız. İşin konaklama tarafı bize, tanıtım tarafı acentelere ait.” değerlendirmesinde bulundu. NAZAN BEDİR/KARADENİZ EKONOMİ
06 Ağustos 2019 Salı 09:17:12 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,turist,turizm,fitness,havalimanı,aktuğ elegance


Sektörler'den Haberler
Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

“TMO’nun amacı kar etmek değil”

TMO Genel Müdürü Güldal, “TMO’nun görevi kendi görev alanındaki ürünlerin üretimi aşamasında üreticiyi, tüketimi aşamasında da tüketiciyi kollamak. Ülke menfaati için zarar etmemiz gerekiyorsa zararda edebiliriz.”

Haberin Devamını Oku

Su ürünleri av sezonu başlıyor

1 Eylül’den itibaren başlayacak olan avcılık sezonunda su ürünleri kontrol görevlilerince karaya çıkış noktaları, balıkçı barınakları ve perakende satış noktalarında denetimler artırılacaktır.

Haberin Devamını Oku

“Şehirden göç edilmesini engelleyecek projelere imza atacağız”

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, göreve geldiği günden bu yana geçen süre ve Altınordu Belediyesi’nin gelecek vizyonu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Haberin Devamını Oku

OTSO istihdam için iş birliği imzaladı

OTSO, Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İş Birliği Protokolü (MEGİP) imzaladı.

Haberin Devamını Oku

Kavak OSB’ye büyük yatırım

Türkiye’nin en büyük süt ürünleri imalatçılarından Kaanlar Gıda yatırım için Samsun Kavak OSB’yi tercih etti.

Haberin Devamını Oku

Türkiye Müteahhitlik listesinde yerini korudu

Uluslararası müteahhitlik pazarının durgun seyrettiği 2018 yılında Türkiye performansını koruyarak sıralamada yine ikinci sırada yer aldı.

Haberin Devamını Oku

Samsun hasatta 4 milyon 415 bin TL kazanç sağladı

Samsun’da buğday hasadında il ekonomisine yaklaşık 4 milyon 415 bin TL kazanç sağlandı.

Haberin Devamını Oku

Cumhurbaşkanı Trabzon’a geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haftasonu Trabzon’a geliyor.

Haberin Devamını Oku

289 milyon TL’lik IPARD II projesi desteklendi

IPARD II Programının ilk 4 çağrı dönemi boyunca hayvancılık, gıda işleme, paketleme de depolama ile kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi sektörlerinde toplam tutarı 289 milyon TL olan 980 adet proje desteklenmiştir.

Haberin Devamını Oku

Hopaport’a 5 yıllık izin

ISPS Kod kapsamında 2019 yılı Ağustos ayından geçerli olmak üzere Hopaport’a 5 yıllık izin belgesi verildi.

Haberin Devamını Oku

TMO ilk fındık alımını gerçekleştirdi

TMO'nun, Lisanslı Depo Tesislerindeki ilk fındık alımı törenini gerçekleşti.

Haberin Devamını Oku

5’nci Samsun Tarım Fuarı ülke ekonomisine katkı sunacak

Bu yıl beşincisini gerçekleştirilecek olan Samsun Tarım Fuarı ülkeler arasında ticari bir köprü oluşturarak ülke ekonomisine önemli katkı sunacak.

Haberin Devamını Oku

Karadeniz Bölgesi’nde sabun ağacı verimi

Türkiye'de yetiştirmek adına geçen yıl Hindistan ve Çin'den 104 kilogram sabun ağacı tohumu getirtildi.

Haberin Devamını Oku

Ekonomik değeri yüksek ‘mor patates’

Bolu’da çiftçilere örnek olması amacıyla ekonomik değeri yüksek 'mor patates' ekimi yapıldı. İçindeki pigmentler sayesinde mor rengi alan patatesler ilk kez topraktan çıkarıldı.

Haberin Devamını Oku

İkinci altı ayda yüzde 4’lük artış sağlanacak

‘’Son 10 yılda sözleşme imzalanan yıllarda ilk altı ay için verilen en yüksek değer oldu. İkinci altı ayda da yüzde 4'lük bir artış sağlayacağız"

Haberin Devamını Oku

Samsun ekonomisi gastronomi turizminden geçecek

Kavak Belediyesi, yeni bir yiyecek ve içecek deneyimi yaşamak isteyenler için gözünü gastronomi turizmine çevirdi.

Haberin Devamını Oku

Trabzon’da 534, Samsun’da 448 konut yabancılara satıldı

Yabancıya konut satışı tüm hızıyla sürerken, Ocak-Temmuz döneminde 24 bin 144 adede ulaştı. Trabzon'da 534, Samsun'da 448 adet konut yabancılara satıldı.

Haberin Devamını Oku

ODÜ’de devir teslim töreni gerçekleşti

Ordu Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Ali Akdoğan, gerçekleştirilen devir teslim töreninde rektörlük görevini Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’tan devraldı.

Haberin Devamını Oku

Yabancı yatırımcı güven ortamımızı sorguluyor

Turan Seramik Yönetim Kurulu Üyesi Çakmak, “Türkiye’de merkez bankasının bağımsızlığı bir miktar zedelendi. Merkez bankası başkanı süresi dolmadan görevden alındı. Bu durumda yabancı yatırımcılar işlerin devlet isteğinde gitmediği zaman ona hemen müdahale edildiğini düşünüyor ve bu onların yatırım yapmasını engelliyor.”

Haberin Devamını Oku

Çal Mağarasını 87 bin turist ziyaret etti

Trabzon Düzköy ilçesine bağlı Çal Mahallesi’nde, denizden bin 50 metre yükseklikte bulunan Çal Mağarasını bu yılın 7 aylık döneminde toplam 87 bin 618 yabancı turist ziyaret etti.

Haberin Devamını Oku

Eski yıl mahsulü ürünlerin alımı yapılmayacak

Üreticilerin, ürünlerini kurutarak, sağlıklı olarak korunabilecekleri jüt çuvallar içerisinde alım noktalarına getirmeleri gerekiyor. Eski yıl mahsulü ürünlerin alımı ise yapılmayacak.

Haberin Devamını Oku

Dünyanın tatları Bistro Zerdeçal’da buluştu

Asırlar boyunca insanlığa kazandırdığı şifa ve yemeklere kattığı lezzetin yanında farklı kültürleri buluşturmak gibi bir özelliği de sahip olan zerdeçal, Ordu’da isminin hakkını veren bir mekânla bütünleşti.

Haberin Devamını Oku

‘’Fiyatın 25 kuruş üzerindeki rakamdan fındık alacağız’’

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, birliğe bağlı 50 kooperatifin tamamında ekiplerin oluşturulduğunu ve ürün kabulüne başladıklarını söyledi.

Haberin Devamını Oku

“Büyük isimlerden beklentiler de büyük olur”

Kendisini bir Ordu sevdalısı olarak tanımlayan Yücel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M. Hilmi Güler’i doğru projeler ve yönlendirmelerle karar alınması koşuluyla kent için büyük bir şans olarak görüyor.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.