Sektörler Turizm Haberleri

Turizmin 500 alt sektörle etkileşimi var
Turizmin 500 alt sektörle etkileşimi var
Turizm deyip geçmeyin. Sektörün neredeyse 500 alt sektörle doğrudan ve dolaylı bağlantısı var. Etkileşim halinde olunan sektörler ciddi yatırım ve beklentileri ile turizme hayat veriyor.

Yeşilin her tonunu görebileceğiniz Karadeniz Bölgesi’nde yayla ve turistik merkezlere yakınlığının yanı sıra mutfak, servis ve kat hizmetleri ile farkını ortaya koyan Hotel New Jasmin’de hem tatil, hem iş konsepti ile konaklamak misafirlere büyük keyif veriyor. İşini severek yapan, ekip çalışmasından güzel örnekler sunan tesis doğanın sunduğu tüm avantajları sonuna kadar kullanıyor.Hotel New Jasmin’in 50 kişiden 250 kişiye kadar her türlü organizasyona uygun toplantı ve konferans salonları mevcut. Tesis, seçkin Türk mutfağı lezzetlerini yöresel tatların sunulduğu menüleri ile birleştirerek özel davet ve düğün organizasyonları için de uygun özellikler sunuyor.

Uçak seferlerinin artırılması gerek

Farklı restoran seçenekleri, modern alt yapısı ile 300 kişilik gece kulübü, açık havuz, plaj, squash salonu, fitnesscenter, türkhamamı, sauna, masaj salonu gibi aktiviteleri içinde barındıran işletmenin Genel Müdürü Erdem Demir yaptığımız sohbette hem tesisi hem bölge turizmini hem de sektörün sorunlarını konuştuk. 85 odalı işletmede 176 yatak kapasitesi ile bölge turizmine hizmet verdiklerini belirten Demir, “Çok güzel bir lokasyondayız ama altyapıda giderilmesi gereken eksikliklerimiz var. Henüz az bilinen bir destinasyondayız. Büyük sanayi tesislerinin olmadığı şehrimizde turizmin gelişimi anlamında yapılması gereken o kadar çok şey var ki. Turizm deyip geçmeyin. Sektörün neredeyse 500 sektörle doğrudan ve dolaylı bağlantısı var. Bu çok önemli bir rakam. Sadece konaklama tesisi değiliz. Restoranından sebze meyvesine, mobilyasından ulaşımına yaklaşık 500 alt sektörle etkileşim halindeyiz ve birbirimize hayat veriyoruz. Dolayısıyla ciddi yatırımların ve beklentilerin oluştuğu bir sektörüz. Bu anlamda bölgeye gerçekleşen uçak seferlerinin sayısının artması gerekirken azaltılmasını anlamakta zorlanıyorum” ifadelerini kullandı.

Bu mirası tüm dünyaya tanıtmalıyız

Hemen karşılarında bulunan Doğu Karadeniz'in insan yaşayabilen tek adası olan Giresun Adası'nın, doğa ve tarih turizminin yanı sıra spor ile sanat etkinlikleriyle turizmcilere sunulması gerektiğinin de altını çizen Demir, “Yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği Giresun Adası, Bizans mezarları, tarihi surlar, manastır harabesi, şapel gibi tarihi buluntuları barındırıyor. Bunların yanında savaşçı Amazon kadınlarının yaşadığı ve Herkül'ün altın postu aramak için adaya gelmesi gibi mitolojik hikâyeler de ön plana çıkıyor. Ayrıca, Giresun Kalesi, Zeytinlik Mahallesi, Şebinkarahisar’daki Meryem Ana manastırı, Mavigölve Kuzalan Şelalesi diğer zenginliklerimizdir. İşte bu noktada biz turizmcilere düşen bu mirası tüm dünyaya tanıtmak olmalıdır” dedi.  REŞAT GÜNGÖR / KARADENİZ EKONOMİ

 

 

 

 
14 Ağustos 2019 Çarşamba 10:08:56 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,turizm,new jasmin otel,sektör,turist


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

‘’Yenilikçi ürünlerin geliştirilmesini sağlamak istiyoruz’’

TİAD YKB Varlık, ‘’Sanayi üretiminde geleceğin teknolojisi olarak görülen eklemeli imalat alanında yenilikçi ürünlerin geliştirilmesini sağlamak istiyoruz.’’

Haberin Devamını Oku

Yerli sermaye diskalifiye oluyor

Sanayici iş insanı Gürsoy, fındıkta global firmaların uzun vadede kontratlar yapabildiğini bunun neticesinde de yerli firmaların gün geçtikçe sektörden silinmeye başladığını söyledi.

Haberin Devamını Oku

Gümrük vergisinde katma değer vurgusu

Bentaş Madencilik YKÜ Güzeldal, “Biz katma değerli ürün üretirken yarı mamul üreten firmalarla aynı gümrük vergisine tabi tutuluyoruz. Bu sorunun bir an önce giderilmesi gerekiyor.”

Haberin Devamını Oku

Sevinç: Fındık stok ürünü haline geldi

KİB Başkanı Sevinç, fındığın gün geçtikçe sanayi ve ticaret metası olmaktan çıkıp bir depo-stok ürünü haline geldiğini bu nedenle TMO’nun artık çok dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Haberin Devamını Oku

TRİO Deniz CNR Avrasya Boat Show’da

Türkiye’nin en büyük tekne distribütörlerinden biri olan TRİO Deniz, CNR Avrasya Boat Show’a katıldı

Haberin Devamını Oku

Tirebolu’daki en iyi kahvaltı

Giresun’un Tirebolu ilçesinde günün her saatinde uğranılası bir mekân Doğal Dükkân Falez, unutulmaya yüz tutmuş yöresel lezzetlerimizi “kuşaktan kuşağa kaşık kaşık lezzetler’’ sloganıyla misafirlerinin beğenisine sunuyor. Hem de Karadeniz’in olağanüstü manzarası eşliğinde.

Haberin Devamını Oku

Hopaport yeni projelere odaklandı

Hopaport Genel Müdürü Özer, ‘’Biz Hopaport olarak liman potansiyelini artıracak projeler üzerine çalışmaya devam ediyoruz.’’

Haberin Devamını Oku

OGU istikrarda birinci oldu

DHMİ 2019 Ocak ve 2020 Ocak ayı havalimanı yolcu istatistiklerine göre bölgede en istikrarlı ve stabil çalışan havalimanı, Ordu-Giresun Havalimanı oldu.

Haberin Devamını Oku

Kayıt içinde çalışmamız ‘Türkiye’nin en büyük şirketi olmamızı sağladı’

Tosyalı Holding YKB Tosyalı, ‘’Çalışmalarımız neticesinde şuan 3 kıtada iş yapıyorum. Yaptığınız işte her şeyinizin kayıtlı olması gerekiyor. Bizim kayıt içinde çalışmamız Türkiye’nin en büyük şirketi olmamızı sağladı.’’

Haberin Devamını Oku

Hoynat Adası turizme açılacak

Ordu’nun Perşembe ilçesinde bulunan Hoynat Adası proje kapsamında, atıl durumda olan seyir alanını kullanılabilir hale getirmek amacıyla peyzaj projesi hazırlandı.

Haberin Devamını Oku

4,54 milyar insan aktif internet kullanıyor

2020 Ocak küresel dijital nüfusuna göre dünyadaki 4,54 milyar insanın aktif internet kullandığı görülürken, bunun küresel nüfusun yüzde 59’una denk geldiği saptandı.

Haberin Devamını Oku

81 ilde gıda denetimi başlatıldı

Gıda güvenilirliğini sağlamak ve farkındalığını arttırmak amacıyla, süt ve süt ürünleri üreten işyerleri ile takviye edici gıda üretimi yapan işyerlerinde denetim seferberliği başlatıldı.

Haberin Devamını Oku

OKA’dan kırsala, eğitime ve turizme 34 Milyon TL hibe

OKA, 2019 yılında çıkılan Mali Destek Programları kapsamında Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat’ta toplam değeri 68 milyon lira olan 73 projeye 34 milyon liralık hibe sağlayacak.

Haberin Devamını Oku

Rusya asfaltlarında Düzce bazaltı kullanacak

Düzce Belediyesi, kentteki ocaklardan çıkarılan, dayanıklılığı ve sert yapısı nedeniyle asfalt yol yapımında kullanılan bazalt isimli kayacı Rusya'ya ihraç edecek.

Haberin Devamını Oku

Tokat Yeşil Sanayi Sitesi yatırım programına alındı

Tokat Yeşil Sanayi Sitesinin 2020 yılı yatırım programına alınması ile ilgili basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Tokat Belediye Başkanı Eroğlu Yeni Nesil Sanayi Sitesi, Resmî Gazetede yayımlanarak 2020 yılı yatırım programına alındığını söyledi.

Haberin Devamını Oku

DOKAP ve Samsun İl Tarım’dan organik gübre dağıtımı

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve DOKAP ile birlikte yürütülmekte olan "Organik Havzalarda Organik üretimin geliştirilmesi" projesi kapsamında Çarşamba Şeker Fabrikası'nda üreticilere organik gübre dağıtımı gerçekleştirildi.

Haberin Devamını Oku

Müze kart fiyatı düştü

300'den fazla müze ve ören yerine bir yıl boyunca sınırsız giriş hakkı sağlayan MüzeKart, 1 Mart'tan itibaren 60 liradan satışa sunulacak.

Haberin Devamını Oku

Palamutun fiyatı 20 TL’ye düştü!

Denizlerde av sezonu devam ederken, bu yıl sınırlı miktarda avlanan palamut tezgahlarda artmasıyla fiyatı 20 TL'ye geriledi.

Haberin Devamını Oku

Bafra Belediyesi dışa bağımlılığı azaltıyor

Bafra Belediyesi, ilçe genelinde kullandığı park ve dolmuş duraklarında kullanılan oturma grupları, banklar, kamelyaları kendi bünyesinde üreterek dışa bağımlılığı azaltıyor.

Haberin Devamını Oku

Kahverengi kokarca için protokol imzalandı

Giresun Tarım İl Müdürü Dr. Muhammed Angın ve Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bölük Kahverengi Kokarca ile Feromon Tuzaklarının İzlenme ve Mücadele Amaçlı Temini ve Kullanılmasına ait Protokol imzaladı.

Haberin Devamını Oku

İhracatçılara yeni uygulama AloTİM

TİM’in yeni mobil uygulaması AloTİM ile ihracatçılar soru ve sorunlarına 7/24 cevap bulabilecek.

Haberin Devamını Oku

Akpunar, 6. kitabını okurları ile buluşturdu

Ordu Büyükşehir Kültür ve Sanat Galerisinde düzenlenen imza gününde okurları ile biraraya gelen Akpunar’a  kitapseverler büyük ilgi gösterdi.

Haberin Devamını Oku

4 bin kişiye istihdam sağlayacak proje

4 bin kişiye iş imkanı sağlayabileceği belirtilen "Ada'ya Teleferik ve Gemilerçekeği Yat Limanı" projesi Şenlikoğlu’na sunuldu.

Haberin Devamını Oku

‘’Profesyonel yarıcı şirketler oluşturulmalı’’

Şenlikoğlu, ‘’ Üretim şemasını biraz daha genişleterek fındıkla ilgili profesyonel yarıcı şirketleri oluşturulmalı. Böylece verim sorunu giderilerek üretimin artırılması sağlanmış olacak, bu durumda yeni iş kapıları açılmasının önünü açacaktır.’’

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.