Sektörler Turizm Haberleri

Turizmin 500 alt sektörle etkileşimi var
Turizmin 500 alt sektörle etkileşimi var
Turizm deyip geçmeyin. Sektörün neredeyse 500 alt sektörle doğrudan ve dolaylı bağlantısı var. Etkileşim halinde olunan sektörler ciddi yatırım ve beklentileri ile turizme hayat veriyor.

Yeşilin her tonunu görebileceğiniz Karadeniz Bölgesi’nde yayla ve turistik merkezlere yakınlığının yanı sıra mutfak, servis ve kat hizmetleri ile farkını ortaya koyan Hotel New Jasmin’de hem tatil, hem iş konsepti ile konaklamak misafirlere büyük keyif veriyor. İşini severek yapan, ekip çalışmasından güzel örnekler sunan tesis doğanın sunduğu tüm avantajları sonuna kadar kullanıyor.Hotel New Jasmin’in 50 kişiden 250 kişiye kadar her türlü organizasyona uygun toplantı ve konferans salonları mevcut. Tesis, seçkin Türk mutfağı lezzetlerini yöresel tatların sunulduğu menüleri ile birleştirerek özel davet ve düğün organizasyonları için de uygun özellikler sunuyor.

Uçak seferlerinin artırılması gerek

Farklı restoran seçenekleri, modern alt yapısı ile 300 kişilik gece kulübü, açık havuz, plaj, squash salonu, fitnesscenter, türkhamamı, sauna, masaj salonu gibi aktiviteleri içinde barındıran işletmenin Genel Müdürü Erdem Demir yaptığımız sohbette hem tesisi hem bölge turizmini hem de sektörün sorunlarını konuştuk. 85 odalı işletmede 176 yatak kapasitesi ile bölge turizmine hizmet verdiklerini belirten Demir, “Çok güzel bir lokasyondayız ama altyapıda giderilmesi gereken eksikliklerimiz var. Henüz az bilinen bir destinasyondayız. Büyük sanayi tesislerinin olmadığı şehrimizde turizmin gelişimi anlamında yapılması gereken o kadar çok şey var ki. Turizm deyip geçmeyin. Sektörün neredeyse 500 sektörle doğrudan ve dolaylı bağlantısı var. Bu çok önemli bir rakam. Sadece konaklama tesisi değiliz. Restoranından sebze meyvesine, mobilyasından ulaşımına yaklaşık 500 alt sektörle etkileşim halindeyiz ve birbirimize hayat veriyoruz. Dolayısıyla ciddi yatırımların ve beklentilerin oluştuğu bir sektörüz. Bu anlamda bölgeye gerçekleşen uçak seferlerinin sayısının artması gerekirken azaltılmasını anlamakta zorlanıyorum” ifadelerini kullandı.

Bu mirası tüm dünyaya tanıtmalıyız

Hemen karşılarında bulunan Doğu Karadeniz'in insan yaşayabilen tek adası olan Giresun Adası'nın, doğa ve tarih turizminin yanı sıra spor ile sanat etkinlikleriyle turizmcilere sunulması gerektiğinin de altını çizen Demir, “Yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği Giresun Adası, Bizans mezarları, tarihi surlar, manastır harabesi, şapel gibi tarihi buluntuları barındırıyor. Bunların yanında savaşçı Amazon kadınlarının yaşadığı ve Herkül'ün altın postu aramak için adaya gelmesi gibi mitolojik hikâyeler de ön plana çıkıyor. Ayrıca, Giresun Kalesi, Zeytinlik Mahallesi, Şebinkarahisar’daki Meryem Ana manastırı, Mavigölve Kuzalan Şelalesi diğer zenginliklerimizdir. İşte bu noktada biz turizmcilere düşen bu mirası tüm dünyaya tanıtmak olmalıdır” dedi.  REŞAT GÜNGÖR / KARADENİZ EKONOMİ

 

 

 

 
14 Ağustos 2019 Çarşamba 10:08:56 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,turizm,new jasmin otel,sektör,turist


Sektörler'den Haberler
Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

‘’Hopaport yeni istihdam alanı olacak’’

Özer, ‘’Bu karar sonrası LPG terminalimizi en kısa sürede hizmete alma noktasında girişimlerimize başlayacağız. Bu da demek oluyor ki Hopaport’a gelen gemi sayımız artacak ve nakliye sektörüne yeni bir iş kapısı açılmış olacak.’’

Haberin Devamını Oku

‘’Yaptığımız projeler istihdam sağlayacak’’

‘’Fatsa ilçemizde yapacağımız önemli projelerle ilçemizin modern yapısını daha da yukarıya çıkartacağız. Onun içinde yaptığımız bu projeler hem milletimize maddi kaynak hem de iş istihdama sağlayacaktır”

Haberin Devamını Oku

Yoksulluk oranı yüzde 12,7

Türkiye’de ortalama yıllık eşdeğer hanehalkı kullanılabilir fert geliri 24 bin 199 TL olurken, 2017 yılına göre yüzde 12,2 arttığı saptandı. Sürekli yoksulluk oranına bakıldığında ise bu oranın yüzde 12,7 olduğu kaydedildi.

Haberin Devamını Oku

‘’KEİPA olarak amacımız güzel bir işbirliği ve beraberliktir’’

Öztürk,‘’Burada kültür, medeniyet, misafirperverlik, çalışkan insanlar gördük. Karadeniz’in en büyük değeri burada yaşayan insanlardır. KEİPA olarak amacımız güzel bir işbirliği ve beraberliktir.’’

Haberin Devamını Oku

‘’Hedef, beton üreticilerine doğru uygulama öğretmek’’

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından Kocaeli’de “Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları Semineri” düzenlendi.

Haberin Devamını Oku

Atatürk silueti tekrar Ordu’da

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla yeniden yapılan Atatürk silueti Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ordu’ya gelişinin 95. Yıl dönümünde düzenlenen programla açıldı.

Haberin Devamını Oku

Teknokent ihracatını 4 kat artırdı

Trabzon Teknokent'te faaliyet gösteren firmaların Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdikleri ürünlerinin 2018 yılı ihracatı, önceki yıla göre 4 kat artarak 3 milyon 791 bin 167 dolar oldu.

Haberin Devamını Oku

Karadeniz serin ve yağışlı havanın etkisi altına giriyor

Marmara ve Karadeniz Bölgeleri'nde haftasonu sağanak yağışların etkili olacağı tahmin ediliyor. Sıcaklıkların ise 3 ila 10 derece düşmesi bekleniyor.

Haberin Devamını Oku

Başkan Sarı istihdam sözünü tutuyor

Amasya’da faaliyete başlayacak olan Amasya Elçin Tekstil Firması 250 kişiye istihdam sağlayacak. Bu sayının kısa sürede 500 kişiye ulaşması bekleniyor.

Haberin Devamını Oku

Ordu kivisi tescillendi

Ordu'da fındıktan sonra en önemli gelir getirici tarımsal ürün olan Ordu kivisi, Türk Patent ve Marka Kurumunca coğrafi işaret olarak tescillendi.

Haberin Devamını Oku

KEİPA üyeleri Giresun’da toplandı

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Ekonomi, Ticaret, Teknoloji ve Çevre İşleri Komisyonu’nun 53’üncü toplantısına bu yıl Giresun ev sahipliği yaptı.

Haberin Devamını Oku

‘’Çambaşı Oteli Ordu turizminin çıtasını yükseltecek’’

Kısa sürede tamamlanacak olan otel kayak tesisiyle bütünleşerek Ordu turizminin çıtasını yükseltecek. Hedefimiz 3 aylık yazı olan bir şehir değil 12 aylık bir turizm şehri haline gelmek.

Haberin Devamını Oku

Coğrafi işaretli ürünler dünyaya tanıtılacak

 ‘’Bu zirve, ürünlerimizin dünya çapında tanınmasına ve değerinin artmasına katkıda bulunurken aynı zamanda üreticimizin korunmasına fayda sağlayacaktır. Coğrafi işaretli ürünlerin ticaret hacmi dünyada 200 milyar doları aşıyor.’’

Haberin Devamını Oku

Başkan Güler borsayı ziyaret etti

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M. Hilmi Güler  ahilik haftası kapsamında Ordu Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

Haberin Devamını Oku

Giresun’un yol haritası çizildi

Giresun şehrinin doğal ve tarihi güzelliklerini ülke içi ve ülke dışında doğru ve etkili bir şekilde tanıtmak için yapılması gereken süreçte yol haritası tespit edildi.

Haberin Devamını Oku

Karadeniz Ekonomi Rotaryanlarla bir araya geldi

Ordu Rotary Kulübü’nün 2019- 2020 döneminin 11’inci toplantısına Karadeniz Ekonomi Gazetesi İmtiyaz Sahibi Asel Gürsoy konuşmacı konuk olarak katıldı.

Haberin Devamını Oku

Ceviz ve fındık yağ hücrelerinin metabolik profilini iyileştirebilir

Communications Biology dergisinde yayınlanan çalışma, ceviz ve fındık gibi bazı kuruyemişlerin yağ hücrelerinin metabolik profilini iyileştirmeye yardımcı olabileceğini gösterdi.

Haberin Devamını Oku

Belediyenin eski borçları yatırım yapmamıza engel değil

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Güler, “Göreve geldiğimizden bu güne 200 milyon TL borç ödememize rağmen yatırımlarımıza hiç ara vermedik. Çünkü Ordu Büyükşehir Belediyesi güçlü bir belediye.”

Haberin Devamını Oku

‘’İnşaat sektörünün geleceği için düşük faiz olmazsa olmazdır’’

''İnşaat sektörünün geleceği açısından düşük faiz olmazsa olmazdır. Bunun yanında son rakamlarda hem tüketici hem de piyasa oyuncularının ekonomiye olan güvenlerinin yükseldiğini görüyoruz.''

Haberin Devamını Oku

Hedef ‘arı sütünü’ yurtdışına ihraç etmek

Karadeniz Bölgesi’nde Ordulu arıcılar tarafından üretilen arı sütünün farklı illerin yanı sıra yurt dışına da ihraç edilmesi hedefleniyor.

Haberin Devamını Oku

Hamsi balıkçıların yüzünü güldürecek

Bu yıl palamut balığından umudu kesen balıkçıların umudu ise hamsiye yöneldi. Karadeniz’de Ordu sınırları içerisinde ağlara takılan hamsinin kilogramı 10-15 TL arasında satışa sunuluyor.

Haberin Devamını Oku

Türkiye mobilyasını İspanya’da tanıtacak

Türkiye ilk defa İspanya’nın Valencia kentinde düzenlenen Feria Habitat Valencia Mobilya Fuarı’na katıldı.

Haberin Devamını Oku

Ordu dışa bağımlılıktan kurtulacak

‘’Ordu, Ordu’dan yönetilecek ve ilin kaynakları burada kalacak. Ordu eskiden sahada değildi. Biz şu ana kadar hazırlık yaptık. Depar yapmış şekilde geliyoruz.’’

Haberin Devamını Oku

Artvin tarımsal kalkınma çalışmalarına başladı

Artvin Belediye Başkanı Elçin, “Artvin’de üretimi canlandırarak gençleri İş-Kur kuyruklarında görmek yerine üretime yönlendirmeliyiz.”

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.