Şirketlerden Haberler

Erçal Group’tan birlik ve beraberlik yemeği
Erçal Group’tan birlik ve beraberlik yemeği
Erçal Group'tan Geleneksel İftar Yemeği Erçal Group tarafından bu yıl 4’cüsü düzenlenen ve geleneksel hale gelen iftar yemeği yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Erçal Group'tan Geleneksel İftar Yemeği Erçal Group tarafından bu yıl 4’cüsü düzenlenen ve geleneksel hale gelen iftar yemeği yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Erçal Group tarafından bu yıl 4’cüsü düzenlenen ve geleneksel hale gelen iftar yemeği organizasyonu Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy İlçe Emniyet Müdürü Ali Aydemir, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Nihat Soğuk, Yargıtay Üyesi Hakim Mehmet Osmanoğlu, Yeşilyurt Demir Çelik Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yeşilyurt, Borsan yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Şenocak, Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı ve Avrasya Konsey ve Türkiye Un Sanayicileri Federasyon Başkanı Eren Günhan Ulusoy, Özyılmaz Fındık Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Yılmaz ile çok sayıda işadamı Erçal Group müşterileri ve misafirlerinin katılımı ile düzenlendi.

Teşekkür konuşmasını yapan Erçal Group Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Erçal “Bu yıl 4.’sünü düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz iftar davetimize katılımlarınız bizleri ziyadesiyle onurlandırdı, gururlandırdı. Hepinize şahsım ve Erçal Group adına çok teşekkür ediyorum. İnsanlar arasında dayanışma ruhunun, yardımlaşmanın ve kalp birliğinin perçinlenmesine vesile olan Ramazan ayı, sahip olduğumuz nimetlere şükretmemizi ve bu nimetlere sahip olmayan ihtiyaç sahiplerini kendimizden önce düşünmemiz gerektiğini bizlere anımsatır. Bu ay; ihtiyacı olanları hatırlamanın, yardım etmenin ayı olduğu için kutsal ve bereketlidir. Ramazan; sevgidir, samimiyettir, paylaşımdır. Bizler birbirimize tebessüm etmeyi unutmadan, birbirimizi kırmadan, saygılı ve hoşgörülü davranarak bu kutsal ayın gerçek amacına ulaşmasını sağlayabiliriz. Unutmayalım ki; birlik ve beraberlik içinde olduğumuz müddetçe her geçen gün daha da güçleneceğiz. Rabbim, bu Ramazan-ı Şerif’i; milletimizin, tüm İslam dünyasının ve tüm insanlığın birliğine ve beraberliğine vesile kılsın. Hepimize bu kutlu zamanların feyzinden, bereketinden, rahmetinden istifade etmeyi nasip etsin’’ dedi.
İş hayatının yoğun ve hızlı temposundan zamanın nasıl geçtiğini bile anlayamıyoruz. Dolayısıyla birbirimize de zaman ayıramıyor, birbirimizi ziyaret edemiyoruz. Ancak; bu tür davet ve organizasyonlarda bir araya gelip, sohbet etme, hasretliklerimizi giderme ve kaynaşma imkânı bulabiliyoruz “ diye konuştu.

‘’ÇABA SARF EDEREK ÜRETECEĞİZ’’

Hizmet etmeye devam edeceklerini dile getiren Burhan Erçak; “Erçal Group olarak, sizlerle birlikte olma imkânı elde ettiğimiz bu özel günde belirtelim ki; sizlere laik olmaya ve en iyi şekilde hizmet etmeye gayret edeceğiz. Ülke olarak içerisinde bulunduğumuz bu zor dönemlerde, bizler tüm ekibimizle ülkemiz için çok çalışıp, çaba sarf ederek üreteceğiz. Unutmayalım ki; azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz. Yeter ki; birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim. İnşallah en kötü günler geride kalmıştır. Gelecek hepimiz için umut verici olsun, bu günlerden daha iyisi olsun diye temenni ediyorum. Bu yıl iftar programımızın çok özel bir durumu da söz konusu, bildiğiniz üzere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının milli mücadele meşalesini yaktıkları Samsun’a çıkış tarihleri olan; 19 Mayıs 1919’un 100.Yılı arifesindeyiz. İki gün sonra Milli mücadelemizin başlangıcının tam 100.Yılı olmaktadır. Bu vesileyle; Milli mücadelemizi başlatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere, mücadelede görev alan, şehitlik ve gazilik mertebesine varan tüm asker ve vatandaşlarımızı minnetle ve hayırla yaad ediyorum. Bu mücadele ruhunun, gelecek nesillere de en iyi şekilde anlatılmasını temenni ediyorum.” dedi. İftar organizasyonunda söz alan Samsun Valisi Osman Kaymak “Bir güzel tatlı bir telaşa içerisindeyiz 19 Mayıs 1919 100. yıl kutlamaları devam ediyor. Aslında bizim amacımız 100. yıl kutlamalarını yıl boyuna yaymaktı. Ocak'tan Aralık ayına kadardı. Asıl olan 19 Mayıs günü. O günde Cumhurbaşkanımız, siyasi partilerin genel başkanları, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Odalar Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu geliyor. İnşallah pazar günü Samsun Türkiye'nin başkenti olacak. Tüm liderler Samsun'da olacak. Bizim için onur meselesi, 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsun'a geldiğinde gerçekten Anadolu üzerinde kara bulutlar dolanıyordu. İnsanlarda ümitsizlik hat safhadaydı. Atatürk insanları bir arayla toplayarak kurtuluş mücadelesini başlattı. Şuanda da kurtuluş mücadelesi devam ediyor. Kurtuluş savaşı devam ediyor" dedi.

‘’EN BÜYÜK CEVAP BİRLİK BERABERLİK’’

Bu toprakların kolay coğrafya olmadığını da söyleyen Samsun Valisi Osman Kaymak, "Bu topraklarda gözü olanlar var. Gözü olanlara da en büyük cevabımız birlik beraberliğimiz. Onun için liderlerin Samsun'a gelmesi çok anlamlı Samsun İlkadım kenti olarak buna öncülük yapıyor. Bütün liderlerin toplanması Samsun'un tekrar önemini ortaya koyuyor. Ümit ediyorum programlar aksamadan, planlandığı gibi devam edecek. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Kendisi 19 Mayıs 1919 100.Yıl kutlamalarını himayelerine aldılar. Cumhurbaşkanımızın daveti ile genel başkanlar da Samsun'a geliyorlar. 13.30'daTütün İskelesine herkesi bekliyoruz". Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, Ramazan ayının ortalarına gelindiğini, ramazanın bereketinden feyzinden herkesin istifade etmesini temenni etti’’

Erçal, "İnsanlar arasında bu ay yardım etme ayı olduğu kutsal bir aydır. Ramazan, sevgi, samimiyet, paylaşımdır, hoşgörüdür. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz müddetçe her geçen gün daha da güçleneceğiz. Bu tür davet ve organizasyonlar sohbet etme ve kaynaşmadır. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim. İftar programımızın çok özel bir durumu söz konusudur. Milli mücadele ateşinin yakıldığı 100. yılındayız. Milli mücadelemizi başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silahlık arkadaşları şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşanları minnetle yat ediyoruz" şeklinde konuştu.
20 Mayıs 2019 Pazartesi 16:32:50 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,erçal group,iftar,yemek


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

Yabancıya konut satışında Türkiye ekonomisi kazanıyor

‘’Haziran ayında yabancıya konut satışı, yüzde 30,5 artışla 2 bin 60'tan 2 bin 689'a yükseldi. Ülkemize yatırım yapmalarını kolaylaştıran yeni düzenlemelerin etkisiyle sadece gayrimenkul sektörü değil, Türkiye ekonomisi kazanıyor.’’

Haberin Devamını Oku

Bölgenin ekonomisi ürün çeşitliliği ile kalkınacak

3.Tarım Şurası toplantısında, yörenin ana geçim kaynağı olan fındığın dışındaki ürün çeşitlendirmeleri üzerinde duruldu.

Haberin Devamını Oku

Anzer Balı’na rakip “Biz hem daha ucuz hem daha lezzetliyiz”

Kendi ürettikleri ballara 300 TL değer biçen Yaşar Balcı, Anzer Balı’nın 1000 TL’den satılmasına tepki göstererek, “Bin TL’ye bal olmaz Senoz Vadisi’nin balı Anzer Balı’ndan daha iyidir.” dedi.

Haberin Devamını Oku

Hedef 65 milyar dolar turizm geliri

11. Kalkınma Planı çerçevesinde 2023 yılında turizm gelirinin 65 milyar dolar olması hedefleniyor. Plan çerçevesinde yat limanlarının yapılabilir bulunması halinde Kamu Özel İş Birliği Modeli (KÖİ) ile hayata geçirilmesi sağlanacak.

Haberin Devamını Oku

“Hızlı büyüme sağlayacak sektörler belirlendi”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “11. Kalkınma Planı ile ülkemize orta ve uzun vadede rekabet gücü kazandırarak daha hızlı bir büyümeye yöneltecek sektörleri belirledik”

Haberin Devamını Oku

Murzioğlu’ndan Ordu borsası ve sanayi odasına ziyaret

Salih Zeki Murzioğlu, Ordu’nun sosyo ekonomik durumu ile Ordu Ticaret Borsası çalışmaları ve projelerimiz hakkında bilgi aldı.

Haberin Devamını Oku

Fındık işçileri sigortalı oluyor

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, sigortalı olarak fındık toplamak isteyen işçilerin belediyeye müracaatta bulunabilecekleri bildirildi.

Haberin Devamını Oku

Karavan turizmi hayata geçiyor

Başkan Güler,‘’İlimiz kış turizmi, doğa turizmi ve eko turizmi anlamında en şanslı illerden birisi. Bu kapsamda çeşitli projeleri hayata geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz.’’

Haberin Devamını Oku

2 bin ton tritikale üretimi bekleniyor

‘’Tritikale ekimi yapılan toplam 5 bin dekar alandan ortalama 350-400 kilogram dane verimi olmak üzere 2 bin tona yakın ürün elde edilmesi bekleniyor’’

Haberin Devamını Oku

‘’Bölgemiz sahipsiz bırakılmamalı’’

Karataş,’’Altınordu ve Ünye ilçelerimize kamulaştırma bedeli olarak, kısmi manada kredi tahsisi gerçekleştirildi.’’

Haberin Devamını Oku

E-İpotek işlemi yaygınlaşıyor

E-ipotek uygulamasının kullanımı gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, bu yolla Nisan ayında 22 bin 461 adet ipotek işleminin tamamlandığını belirtti. 

Haberin Devamını Oku

İşsizlik oranı yüzde 13 yükseldi!

Türkiye'de işsizlik oranı, nisanda geçen yılın aynı ayına göre 3,4 puan artarak yüzde 13'e yükseldi. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 1 milyon 116 bin kişilik artışla 4 milyon 202 bin kişi olarak kayıtlara geçti.

Haberin Devamını Oku

Tokat’ın ekonomisi Erbaa’dan geçiyor

4 bin kişilik istihdamı ile dünya standartlarında üretim yapan firmaları bünyesinde barındıran Erbaa Organize Sanayi Bölgesi, her geçen gün adından daha fazla söz ettirirken tekstil sektöründen gıdaya ve orman ürünlerine dış pazarda çok önemli ağırlığa sahip.

Haberin Devamını Oku

Asma Fındık,‘Entegre olma yolunda ilerliyor’

Fındık sektöründe iç piyasaya hizmet veren Asma Fındık yeni açacağı fabrikasında entegre üzerine yoğunlaşıp uluslararası arenada da ilerlemeyi hedefliyor.

Haberin Devamını Oku

Rıhtım’da Olive’den yeni tatlar

Güraks tarafından 2017 yılında hizmete giren kompleks, sadece kent insanının değil şehir dışından gelen yerli ve yabancı binlerce konuğun uğrak mekanlarından birisi olarak ikinci yılını geride bırakırken yeniliklere açık işletmecilik anlayışı ile beğeni topluyor.

Haberin Devamını Oku

‘’Enerji verimliliği geleceğin yeni sektörü ve mesleği’’

‘’Enerji Verimliliği Müşavirliği mesleği sahaya çıkacak. 10 milyar dolarlık bir yatırım ile 2033 yılında 30 milyar dolarlık bir verimlilik, tasarruf söz konusu”

Haberin Devamını Oku

Kuyumcuya düğün dopingi

Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte kuyumculuk sektöründe hareketlenme kendini göstermeye başladı.

Haberin Devamını Oku

Şişecam Düzcam BIZNET 2019’a sponsor oldu

Şişecam Düzcam, ürün gamını Hindistan yerel pazarının talep ve ihtiyaçları doğrultusunda geliştirip çeşitlendirerek yenilikçi çözümler geliştirmeye devam ediyor.

Haberin Devamını Oku

 ‘’Demokrasinin, milletimizin ve devletimizin yanındayız.’’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 15 Temmuz darbe girişimi yıldönümü dolayısıyla 81 Oda-Borsa olarak ortak bir mesaj yayımladı.

Haberin Devamını Oku

Amasya’da işsizliği azaltacak proje

Amasya’nın sorunu için akil adamlara danışan, 2 bin 500 kişiye verdiği istihdam sözüyle yatırımcıları kente çağıran Başkan Sarı kentin dünü bugünü ve yarınına ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Haberin Devamını Oku

Çay önemli bir tanıtım aracı

‘’Çay önemli bir tanıtım aracı. Bölge için Çay Kanunu çok önemli.’’

Haberin Devamını Oku

5 yıldızlı otel projesi temeli atıldı

Çambaşı’na Ordulu işadamları tarafından yapılacak olan 5 yıldızlı otel projesinin inşaatına başlandı.

Haberin Devamını Oku

“Ordu’nun çöpüne talibiz”

Yaşanabilir bir çevre bilinciyle yola çıkan ve ayda 800 ton civarında çöpü kullanıma geri kazandıran Akdeniz Geri Dönüşüm Ordu’nun bütün ilçelerinde faaliyet göstermek istiyor.

Haberin Devamını Oku

Giresun’da makine sektörü kabına sığmıyor

Geçen yıla oranla yüzde 20 büyüyen Sarıgöl Konveyör Sistemleri, yeni açacağı fabrikasıyla birlikte mevcut istihdamına ek 70 kişiye daha iş imkanı sağlayacak.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.