Şirketlerden Haberler

Erçal Group’tan birlik ve beraberlik yemeği
Erçal Group’tan birlik ve beraberlik yemeği
Erçal Group'tan Geleneksel İftar Yemeği Erçal Group tarafından bu yıl 4’cüsü düzenlenen ve geleneksel hale gelen iftar yemeği yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Erçal Group'tan Geleneksel İftar Yemeği Erçal Group tarafından bu yıl 4’cüsü düzenlenen ve geleneksel hale gelen iftar yemeği yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Erçal Group tarafından bu yıl 4’cüsü düzenlenen ve geleneksel hale gelen iftar yemeği organizasyonu Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy İlçe Emniyet Müdürü Ali Aydemir, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Nihat Soğuk, Yargıtay Üyesi Hakim Mehmet Osmanoğlu, Yeşilyurt Demir Çelik Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yeşilyurt, Borsan yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Şenocak, Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı ve Avrasya Konsey ve Türkiye Un Sanayicileri Federasyon Başkanı Eren Günhan Ulusoy, Özyılmaz Fındık Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Yılmaz ile çok sayıda işadamı Erçal Group müşterileri ve misafirlerinin katılımı ile düzenlendi.

Teşekkür konuşmasını yapan Erçal Group Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Erçal “Bu yıl 4.’sünü düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz iftar davetimize katılımlarınız bizleri ziyadesiyle onurlandırdı, gururlandırdı. Hepinize şahsım ve Erçal Group adına çok teşekkür ediyorum. İnsanlar arasında dayanışma ruhunun, yardımlaşmanın ve kalp birliğinin perçinlenmesine vesile olan Ramazan ayı, sahip olduğumuz nimetlere şükretmemizi ve bu nimetlere sahip olmayan ihtiyaç sahiplerini kendimizden önce düşünmemiz gerektiğini bizlere anımsatır. Bu ay; ihtiyacı olanları hatırlamanın, yardım etmenin ayı olduğu için kutsal ve bereketlidir. Ramazan; sevgidir, samimiyettir, paylaşımdır. Bizler birbirimize tebessüm etmeyi unutmadan, birbirimizi kırmadan, saygılı ve hoşgörülü davranarak bu kutsal ayın gerçek amacına ulaşmasını sağlayabiliriz. Unutmayalım ki; birlik ve beraberlik içinde olduğumuz müddetçe her geçen gün daha da güçleneceğiz. Rabbim, bu Ramazan-ı Şerif’i; milletimizin, tüm İslam dünyasının ve tüm insanlığın birliğine ve beraberliğine vesile kılsın. Hepimize bu kutlu zamanların feyzinden, bereketinden, rahmetinden istifade etmeyi nasip etsin’’ dedi.
İş hayatının yoğun ve hızlı temposundan zamanın nasıl geçtiğini bile anlayamıyoruz. Dolayısıyla birbirimize de zaman ayıramıyor, birbirimizi ziyaret edemiyoruz. Ancak; bu tür davet ve organizasyonlarda bir araya gelip, sohbet etme, hasretliklerimizi giderme ve kaynaşma imkânı bulabiliyoruz “ diye konuştu.

‘’ÇABA SARF EDEREK ÜRETECEĞİZ’’

Hizmet etmeye devam edeceklerini dile getiren Burhan Erçak; “Erçal Group olarak, sizlerle birlikte olma imkânı elde ettiğimiz bu özel günde belirtelim ki; sizlere laik olmaya ve en iyi şekilde hizmet etmeye gayret edeceğiz. Ülke olarak içerisinde bulunduğumuz bu zor dönemlerde, bizler tüm ekibimizle ülkemiz için çok çalışıp, çaba sarf ederek üreteceğiz. Unutmayalım ki; azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz. Yeter ki; birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim. İnşallah en kötü günler geride kalmıştır. Gelecek hepimiz için umut verici olsun, bu günlerden daha iyisi olsun diye temenni ediyorum. Bu yıl iftar programımızın çok özel bir durumu da söz konusu, bildiğiniz üzere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının milli mücadele meşalesini yaktıkları Samsun’a çıkış tarihleri olan; 19 Mayıs 1919’un 100.Yılı arifesindeyiz. İki gün sonra Milli mücadelemizin başlangıcının tam 100.Yılı olmaktadır. Bu vesileyle; Milli mücadelemizi başlatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere, mücadelede görev alan, şehitlik ve gazilik mertebesine varan tüm asker ve vatandaşlarımızı minnetle ve hayırla yaad ediyorum. Bu mücadele ruhunun, gelecek nesillere de en iyi şekilde anlatılmasını temenni ediyorum.” dedi. İftar organizasyonunda söz alan Samsun Valisi Osman Kaymak “Bir güzel tatlı bir telaşa içerisindeyiz 19 Mayıs 1919 100. yıl kutlamaları devam ediyor. Aslında bizim amacımız 100. yıl kutlamalarını yıl boyuna yaymaktı. Ocak'tan Aralık ayına kadardı. Asıl olan 19 Mayıs günü. O günde Cumhurbaşkanımız, siyasi partilerin genel başkanları, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Odalar Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu geliyor. İnşallah pazar günü Samsun Türkiye'nin başkenti olacak. Tüm liderler Samsun'da olacak. Bizim için onur meselesi, 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsun'a geldiğinde gerçekten Anadolu üzerinde kara bulutlar dolanıyordu. İnsanlarda ümitsizlik hat safhadaydı. Atatürk insanları bir arayla toplayarak kurtuluş mücadelesini başlattı. Şuanda da kurtuluş mücadelesi devam ediyor. Kurtuluş savaşı devam ediyor" dedi.

‘’EN BÜYÜK CEVAP BİRLİK BERABERLİK’’

Bu toprakların kolay coğrafya olmadığını da söyleyen Samsun Valisi Osman Kaymak, "Bu topraklarda gözü olanlar var. Gözü olanlara da en büyük cevabımız birlik beraberliğimiz. Onun için liderlerin Samsun'a gelmesi çok anlamlı Samsun İlkadım kenti olarak buna öncülük yapıyor. Bütün liderlerin toplanması Samsun'un tekrar önemini ortaya koyuyor. Ümit ediyorum programlar aksamadan, planlandığı gibi devam edecek. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Kendisi 19 Mayıs 1919 100.Yıl kutlamalarını himayelerine aldılar. Cumhurbaşkanımızın daveti ile genel başkanlar da Samsun'a geliyorlar. 13.30'daTütün İskelesine herkesi bekliyoruz". Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, Ramazan ayının ortalarına gelindiğini, ramazanın bereketinden feyzinden herkesin istifade etmesini temenni etti’’

Erçal, "İnsanlar arasında bu ay yardım etme ayı olduğu kutsal bir aydır. Ramazan, sevgi, samimiyet, paylaşımdır, hoşgörüdür. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz müddetçe her geçen gün daha da güçleneceğiz. Bu tür davet ve organizasyonlar sohbet etme ve kaynaşmadır. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim. İftar programımızın çok özel bir durumu söz konusudur. Milli mücadele ateşinin yakıldığı 100. yılındayız. Milli mücadelemizi başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silahlık arkadaşları şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşanları minnetle yat ediyoruz" şeklinde konuştu.
20 Mayıs 2019 Pazartesi 16:32:50 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,erçal group,iftar,yemek


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

‘’Yenilikçi ürünlerin geliştirilmesini sağlamak istiyoruz’’

TİAD YKB Varlık, ‘’Sanayi üretiminde geleceğin teknolojisi olarak görülen eklemeli imalat alanında yenilikçi ürünlerin geliştirilmesini sağlamak istiyoruz.’’

Haberin Devamını Oku

Yerli sermaye diskalifiye oluyor

Sanayici iş insanı Gürsoy, fındıkta global firmaların uzun vadede kontratlar yapabildiğini bunun neticesinde de yerli firmaların gün geçtikçe sektörden silinmeye başladığını söyledi.

Haberin Devamını Oku

Gümrük vergisinde katma değer vurgusu

Bentaş Madencilik YKÜ Güzeldal, “Biz katma değerli ürün üretirken yarı mamul üreten firmalarla aynı gümrük vergisine tabi tutuluyoruz. Bu sorunun bir an önce giderilmesi gerekiyor.”

Haberin Devamını Oku

Sevinç: Fındık stok ürünü haline geldi

KİB Başkanı Sevinç, fındığın gün geçtikçe sanayi ve ticaret metası olmaktan çıkıp bir depo-stok ürünü haline geldiğini bu nedenle TMO’nun artık çok dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Haberin Devamını Oku

TRİO Deniz CNR Avrasya Boat Show’da

Türkiye’nin en büyük tekne distribütörlerinden biri olan TRİO Deniz, CNR Avrasya Boat Show’a katıldı

Haberin Devamını Oku

Tirebolu’daki en iyi kahvaltı

Giresun’un Tirebolu ilçesinde günün her saatinde uğranılası bir mekân Doğal Dükkân Falez, unutulmaya yüz tutmuş yöresel lezzetlerimizi “kuşaktan kuşağa kaşık kaşık lezzetler’’ sloganıyla misafirlerinin beğenisine sunuyor. Hem de Karadeniz’in olağanüstü manzarası eşliğinde.

Haberin Devamını Oku

Hopaport yeni projelere odaklandı

Hopaport Genel Müdürü Özer, ‘’Biz Hopaport olarak liman potansiyelini artıracak projeler üzerine çalışmaya devam ediyoruz.’’

Haberin Devamını Oku

OGU istikrarda birinci oldu

DHMİ 2019 Ocak ve 2020 Ocak ayı havalimanı yolcu istatistiklerine göre bölgede en istikrarlı ve stabil çalışan havalimanı, Ordu-Giresun Havalimanı oldu.

Haberin Devamını Oku

Kayıt içinde çalışmamız ‘Türkiye’nin en büyük şirketi olmamızı sağladı’

Tosyalı Holding YKB Tosyalı, ‘’Çalışmalarımız neticesinde şuan 3 kıtada iş yapıyorum. Yaptığınız işte her şeyinizin kayıtlı olması gerekiyor. Bizim kayıt içinde çalışmamız Türkiye’nin en büyük şirketi olmamızı sağladı.’’

Haberin Devamını Oku

Hoynat Adası turizme açılacak

Ordu’nun Perşembe ilçesinde bulunan Hoynat Adası proje kapsamında, atıl durumda olan seyir alanını kullanılabilir hale getirmek amacıyla peyzaj projesi hazırlandı.

Haberin Devamını Oku

4,54 milyar insan aktif internet kullanıyor

2020 Ocak küresel dijital nüfusuna göre dünyadaki 4,54 milyar insanın aktif internet kullandığı görülürken, bunun küresel nüfusun yüzde 59’una denk geldiği saptandı.

Haberin Devamını Oku

81 ilde gıda denetimi başlatıldı

Gıda güvenilirliğini sağlamak ve farkındalığını arttırmak amacıyla, süt ve süt ürünleri üreten işyerleri ile takviye edici gıda üretimi yapan işyerlerinde denetim seferberliği başlatıldı.

Haberin Devamını Oku

OKA’dan kırsala, eğitime ve turizme 34 Milyon TL hibe

OKA, 2019 yılında çıkılan Mali Destek Programları kapsamında Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat’ta toplam değeri 68 milyon lira olan 73 projeye 34 milyon liralık hibe sağlayacak.

Haberin Devamını Oku

Rusya asfaltlarında Düzce bazaltı kullanacak

Düzce Belediyesi, kentteki ocaklardan çıkarılan, dayanıklılığı ve sert yapısı nedeniyle asfalt yol yapımında kullanılan bazalt isimli kayacı Rusya'ya ihraç edecek.

Haberin Devamını Oku

Tokat Yeşil Sanayi Sitesi yatırım programına alındı

Tokat Yeşil Sanayi Sitesinin 2020 yılı yatırım programına alınması ile ilgili basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Tokat Belediye Başkanı Eroğlu Yeni Nesil Sanayi Sitesi, Resmî Gazetede yayımlanarak 2020 yılı yatırım programına alındığını söyledi.

Haberin Devamını Oku

DOKAP ve Samsun İl Tarım’dan organik gübre dağıtımı

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve DOKAP ile birlikte yürütülmekte olan "Organik Havzalarda Organik üretimin geliştirilmesi" projesi kapsamında Çarşamba Şeker Fabrikası'nda üreticilere organik gübre dağıtımı gerçekleştirildi.

Haberin Devamını Oku

Müze kart fiyatı düştü

300'den fazla müze ve ören yerine bir yıl boyunca sınırsız giriş hakkı sağlayan MüzeKart, 1 Mart'tan itibaren 60 liradan satışa sunulacak.

Haberin Devamını Oku

Palamutun fiyatı 20 TL’ye düştü!

Denizlerde av sezonu devam ederken, bu yıl sınırlı miktarda avlanan palamut tezgahlarda artmasıyla fiyatı 20 TL'ye geriledi.

Haberin Devamını Oku

Bafra Belediyesi dışa bağımlılığı azaltıyor

Bafra Belediyesi, ilçe genelinde kullandığı park ve dolmuş duraklarında kullanılan oturma grupları, banklar, kamelyaları kendi bünyesinde üreterek dışa bağımlılığı azaltıyor.

Haberin Devamını Oku

Kahverengi kokarca için protokol imzalandı

Giresun Tarım İl Müdürü Dr. Muhammed Angın ve Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bölük Kahverengi Kokarca ile Feromon Tuzaklarının İzlenme ve Mücadele Amaçlı Temini ve Kullanılmasına ait Protokol imzaladı.

Haberin Devamını Oku

İhracatçılara yeni uygulama AloTİM

TİM’in yeni mobil uygulaması AloTİM ile ihracatçılar soru ve sorunlarına 7/24 cevap bulabilecek.

Haberin Devamını Oku

Akpunar, 6. kitabını okurları ile buluşturdu

Ordu Büyükşehir Kültür ve Sanat Galerisinde düzenlenen imza gününde okurları ile biraraya gelen Akpunar’a  kitapseverler büyük ilgi gösterdi.

Haberin Devamını Oku

4 bin kişiye istihdam sağlayacak proje

4 bin kişiye iş imkanı sağlayabileceği belirtilen "Ada'ya Teleferik ve Gemilerçekeği Yat Limanı" projesi Şenlikoğlu’na sunuldu.

Haberin Devamını Oku

‘’Profesyonel yarıcı şirketler oluşturulmalı’’

Şenlikoğlu, ‘’ Üretim şemasını biraz daha genişleterek fındıkla ilgili profesyonel yarıcı şirketleri oluşturulmalı. Böylece verim sorunu giderilerek üretimin artırılması sağlanmış olacak, bu durumda yeni iş kapıları açılmasının önünü açacaktır.’’

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.