Şirketlerden Haberler

Gümüşhane İŞGEM sektör ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede
Gümüşhane İŞGEM sektör ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede
Gümüşhane Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) bünyesinde faaliyet gösteren Karton Koli ve Kutu Üretim Hattı ile Son Teknoloji Baskı makinesi Gümüşhane'de ve bölgemizde Güm sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamaya başladı.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) olarak İŞGEM projesinin hazırlanması ve proje süreci dahil olmak üzere şehrimize kazandırılması ve bu gün ki seviyesine gelebilmesi büyük çaba ve emek sarf ettiklerini ve halada bu çabayı sürdürdüklerini dile getirerek, İŞGEM’in kar amacı olmayan bir şirket olduğunu ve Gümüşhane’nin ortak bir değeri olduğunu  ifade eden GTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, ve  şehrimize kurulan ve bulunduğu coğrafi bölgede tek olan bu işletmeye tüm Gümüşhaneliler olarak sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

ALDIKLARI ÜRÜNLERİ DAHA DÜŞÜK MALİYETE KENDİLERİ YAPTIRABİLİR’

İŞGEM bünyesinde yer alan Karton Kutu Üretim Hattı ve Son Teknolojiyle donatılmış Baskı Makinesinin 2018 yılından itibaren şehrimizde faaliyet gösteren sektörlere hizmet etmeye başladığını hatırlatan Başkan Akçay; ‘’Şuan İŞGEM bünyesindeki Karton Koli ve Kutu üretim hattımızda başta Karadeniz bölgesi olmak üzere bizden ürün talebinde bulunan ve sipariş veren Türkiye’nin dört bir köşesine karton kutu üretimi yapıyor ve gönderiyoruz. Hatta bölgemizde ve ülkemizde karton kutu üzerine faaliyet gösteren ve ticaretini yapan büyük toptancılar İŞGEM bünyesindeki tesislerimizde yaptırdıkları kutuları,  kendi kar oranlarını üzerine koyarak tekrar şehrimizde ki işyerlerine ve işletmelere pazarlıyor. Halbuki şehrimizdeki işletmelerin birçoğu kendi ihtiyaç duydukları Karton  koli ve kutuları aldıkları ücretin daha düşüğüne İŞGEM’de yaptırabilme imkanına sahip. Bırakın daha uygunu aynı maliyette bile olsa ilk olarak şehrimizdeki bu tesisimizi tercih etmeli ve sahip çıkmalıyız ki ileride bu tesisin bizlere sunacağı fırsatlardan da hep birlikte faydalanalım.  Bu durum aynı şekilde son Teknolojiyle donatılmış ve Türkiye’de nadir bulunan Baskı Makinemiz içinde geçerli. İşletme veya kurumunuzun ihtiyaç duyduğu baskı işlerini yine bu tesisimizde yaptırabilme imkanına sahipler. Esnaf ve tüccarımız her türlü koli kutu ve baskı işleri için İŞGEM’den fiyat almadan başka yerlere sipariş vermesin. İŞGEM şehrimizdeki girişimcimize, sanayicimize ve esnafımıza daha ucuz ürün ve hizmet sunmak için kuruldu.’’

‘BU TESİS HEPİMİZİN VE GÜMÜŞHANE OLARAK HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKMALIYIZ’

Gümüşhane İş Geliştirme Merkezinin bir şahsın veya kurumun olmadığını ve bu şehre hizmet etmek için yapıldığını  ifade eden Başkan Akçay; ‘’İŞGEM ilk olarak bu şehir ve bu şehirde üretim yapan sektörlere ve girişimcilerimize hizmet etmesi için yeni kurulan bir tesistir ve bazı eksikleri olabilir. Eminim verdiğimiz destekle de zamanla bu süreçte tamamlanacak ve İŞGEM istenilen seviyeye gelecektir. Her zaman girişimcilerimizin yanındayız ve yaşanılacak sorunları sizlerin de destek ve önerileriyle aşacağız. İŞGEM’de yer alan girişimcilerimizin KOSGEB ‘ deki işlerini de takip ediyor ve hızlandırmaya çalışıyoruz. Hedefimiz daha çok girişimci çıkarmak, istihdam sağlamak ve üretim yapmak. Bizler şehrimizdeki bu tür işletmelere ne kadar fazla sahip çıkar ve destek verirsek onların sağlamış olduğu imkanları da o kadar ucuz ve etkin kullanabilme imkanına kavuşuruz. Ancak bir işletmeye emek vermeden,  eleştirerek, gelip görmeden, ön yargı ile ondan hemen kar beklemek, doğru değildir. Bizler başta Gümüşhane’deki işletmeler ve Gümüşhaneliler olarak bu tesisimizi yaşatmak için hep birlikte elimizi daha fazla taşın altına koymalıyız. İŞGEM’in hizmete girmesi  konusunda her zaman bizlerin yanında olan ve desteklerini esirgemeyen Gümüşhane  Valimiz Kamuran Taşbilek başta olmak üzere emek veren tüm yöneticilerimize de şehrimiz adına  teşekkürlerimi iletiyorum’ ’şeklinde konuştu.
17 Haziran 2019 Pazartesi 11:02:53 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,karton,koli,gümüşhane,üretim


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

Hedef 65 milyar dolar turizm geliri

11. Kalkınma Planı çerçevesinde 2023 yılında turizm gelirinin 65 milyar dolar olması hedefleniyor. Plan çerçevesinde yat limanlarının yapılabilir bulunması halinde Kamu Özel İş Birliği Modeli (KÖİ) ile hayata geçirilmesi sağlanacak.

Haberin Devamını Oku

“Hızlı büyüme sağlayacak sektörler belirlendi”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “11. Kalkınma Planı ile ülkemize orta ve uzun vadede rekabet gücü kazandırarak daha hızlı bir büyümeye yöneltecek sektörleri belirledik”

Haberin Devamını Oku

Murzioğlu’ndan Ordu borsası ve sanayi odasına ziyaret

Salih Zeki Murzioğlu, Ordu’nun sosyo ekonomik durumu ile Ordu Ticaret Borsası çalışmaları ve projelerimiz hakkında bilgi aldı.

Haberin Devamını Oku

Fındık işçileri sigortalı oluyor

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, sigortalı olarak fındık toplamak isteyen işçilerin belediyeye müracaatta bulunabilecekleri bildirildi.

Haberin Devamını Oku

Karavan turizmi hayata geçiyor

Başkan Güler,‘’İlimiz kış turizmi, doğa turizmi ve eko turizmi anlamında en şanslı illerden birisi. Bu kapsamda çeşitli projeleri hayata geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz.’’

Haberin Devamını Oku

2 bin ton tritikale üretimi bekleniyor

‘’Tritikale ekimi yapılan toplam 5 bin dekar alandan ortalama 350-400 kilogram dane verimi olmak üzere 2 bin tona yakın ürün elde edilmesi bekleniyor’’

Haberin Devamını Oku

‘’Bölgemiz sahipsiz bırakılmamalı’’

Karataş,’’Altınordu ve Ünye ilçelerimize kamulaştırma bedeli olarak, kısmi manada kredi tahsisi gerçekleştirildi.’’

Haberin Devamını Oku

E-İpotek işlemi yaygınlaşıyor

E-ipotek uygulamasının kullanımı gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, bu yolla Nisan ayında 22 bin 461 adet ipotek işleminin tamamlandığını belirtti. 

Haberin Devamını Oku

İşsizlik oranı yüzde 13 yükseldi!

Türkiye'de işsizlik oranı, nisanda geçen yılın aynı ayına göre 3,4 puan artarak yüzde 13'e yükseldi. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 1 milyon 116 bin kişilik artışla 4 milyon 202 bin kişi olarak kayıtlara geçti.

Haberin Devamını Oku

Tokat’ın ekonomisi Erbaa’dan geçiyor

4 bin kişilik istihdamı ile dünya standartlarında üretim yapan firmaları bünyesinde barındıran Erbaa Organize Sanayi Bölgesi, her geçen gün adından daha fazla söz ettirirken tekstil sektöründen gıdaya ve orman ürünlerine dış pazarda çok önemli ağırlığa sahip.

Haberin Devamını Oku

Asma Fındık,‘Entegre olma yolunda ilerliyor’

Fındık sektöründe iç piyasaya hizmet veren Asma Fındık yeni açacağı fabrikasında entegre üzerine yoğunlaşıp uluslararası arenada da ilerlemeyi hedefliyor.

Haberin Devamını Oku

Rıhtım’da Olive’den yeni tatlar

Güraks tarafından 2017 yılında hizmete giren kompleks, sadece kent insanının değil şehir dışından gelen yerli ve yabancı binlerce konuğun uğrak mekanlarından birisi olarak ikinci yılını geride bırakırken yeniliklere açık işletmecilik anlayışı ile beğeni topluyor.

Haberin Devamını Oku

‘’Enerji verimliliği geleceğin yeni sektörü ve mesleği’’

‘’Enerji Verimliliği Müşavirliği mesleği sahaya çıkacak. 10 milyar dolarlık bir yatırım ile 2033 yılında 30 milyar dolarlık bir verimlilik, tasarruf söz konusu”

Haberin Devamını Oku

Kuyumcuya düğün dopingi

Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte kuyumculuk sektöründe hareketlenme kendini göstermeye başladı.

Haberin Devamını Oku

Şişecam Düzcam BIZNET 2019’a sponsor oldu

Şişecam Düzcam, ürün gamını Hindistan yerel pazarının talep ve ihtiyaçları doğrultusunda geliştirip çeşitlendirerek yenilikçi çözümler geliştirmeye devam ediyor.

Haberin Devamını Oku

 ‘’Demokrasinin, milletimizin ve devletimizin yanındayız.’’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 15 Temmuz darbe girişimi yıldönümü dolayısıyla 81 Oda-Borsa olarak ortak bir mesaj yayımladı.

Haberin Devamını Oku

Amasya’da işsizliği azaltacak proje

Amasya’nın sorunu için akil adamlara danışan, 2 bin 500 kişiye verdiği istihdam sözüyle yatırımcıları kente çağıran Başkan Sarı kentin dünü bugünü ve yarınına ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Haberin Devamını Oku

Çay önemli bir tanıtım aracı

‘’Çay önemli bir tanıtım aracı. Bölge için Çay Kanunu çok önemli.’’

Haberin Devamını Oku

5 yıldızlı otel projesi temeli atıldı

Çambaşı’na Ordulu işadamları tarafından yapılacak olan 5 yıldızlı otel projesinin inşaatına başlandı.

Haberin Devamını Oku

“Ordu’nun çöpüne talibiz”

Yaşanabilir bir çevre bilinciyle yola çıkan ve ayda 800 ton civarında çöpü kullanıma geri kazandıran Akdeniz Geri Dönüşüm Ordu’nun bütün ilçelerinde faaliyet göstermek istiyor.

Haberin Devamını Oku

Giresun’da makine sektörü kabına sığmıyor

Geçen yıla oranla yüzde 20 büyüyen Sarıgöl Konveyör Sistemleri, yeni açacağı fabrikasıyla birlikte mevcut istihdamına ek 70 kişiye daha iş imkanı sağlayacak.

Haberin Devamını Oku

Sanayicilerden çağrı,''TMO mağduriyet psikolojisi oluşturmasın''

TMO’nun geçen yıl kasım ayında alım yapması, ihtiyaç sahibi üreticilerin fındıklarını o zamana kadar elinden çıkarmış olması nedeniyle mağduriyet oluşturdu. Bu sezonda aynı durumun tekrar edilmesini istemeyen sektör temsilcileri TMO’nun yol haritasını bir an önce açıklamasını istiyor.

Haberin Devamını Oku

‘’Yatırımlar büyüme ve istihdam yaratma kapasitesini etkiliyor’’

‘’Yüzde 5 civarında bir büyüme yakalayabilirsek, potansiyel büyümemize ulaşırız ve istihdam yaratabiliriz.’’

Haberin Devamını Oku

Kobi’lere 12 milyar liralık kredi imkanı

Türkiye'deki KOBİ'lerin yüzde 15'ine, 96 bin KOBİ'mize 12 milyar lira kredi imkânı çıkardık. Düşük faizli KOBİ destek paketlerini başlattık.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.