Şirketlerden Haberler

Gümüşhane İŞGEM sektör ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede
Gümüşhane İŞGEM sektör ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede
Gümüşhane Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) bünyesinde faaliyet gösteren Karton Koli ve Kutu Üretim Hattı ile Son Teknoloji Baskı makinesi Gümüşhane'de ve bölgemizde Güm sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamaya başladı.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) olarak İŞGEM projesinin hazırlanması ve proje süreci dahil olmak üzere şehrimize kazandırılması ve bu gün ki seviyesine gelebilmesi büyük çaba ve emek sarf ettiklerini ve halada bu çabayı sürdürdüklerini dile getirerek, İŞGEM’in kar amacı olmayan bir şirket olduğunu ve Gümüşhane’nin ortak bir değeri olduğunu  ifade eden GTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, ve  şehrimize kurulan ve bulunduğu coğrafi bölgede tek olan bu işletmeye tüm Gümüşhaneliler olarak sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

ALDIKLARI ÜRÜNLERİ DAHA DÜŞÜK MALİYETE KENDİLERİ YAPTIRABİLİR’

İŞGEM bünyesinde yer alan Karton Kutu Üretim Hattı ve Son Teknolojiyle donatılmış Baskı Makinesinin 2018 yılından itibaren şehrimizde faaliyet gösteren sektörlere hizmet etmeye başladığını hatırlatan Başkan Akçay; ‘’Şuan İŞGEM bünyesindeki Karton Koli ve Kutu üretim hattımızda başta Karadeniz bölgesi olmak üzere bizden ürün talebinde bulunan ve sipariş veren Türkiye’nin dört bir köşesine karton kutu üretimi yapıyor ve gönderiyoruz. Hatta bölgemizde ve ülkemizde karton kutu üzerine faaliyet gösteren ve ticaretini yapan büyük toptancılar İŞGEM bünyesindeki tesislerimizde yaptırdıkları kutuları,  kendi kar oranlarını üzerine koyarak tekrar şehrimizde ki işyerlerine ve işletmelere pazarlıyor. Halbuki şehrimizdeki işletmelerin birçoğu kendi ihtiyaç duydukları Karton  koli ve kutuları aldıkları ücretin daha düşüğüne İŞGEM’de yaptırabilme imkanına sahip. Bırakın daha uygunu aynı maliyette bile olsa ilk olarak şehrimizdeki bu tesisimizi tercih etmeli ve sahip çıkmalıyız ki ileride bu tesisin bizlere sunacağı fırsatlardan da hep birlikte faydalanalım.  Bu durum aynı şekilde son Teknolojiyle donatılmış ve Türkiye’de nadir bulunan Baskı Makinemiz içinde geçerli. İşletme veya kurumunuzun ihtiyaç duyduğu baskı işlerini yine bu tesisimizde yaptırabilme imkanına sahipler. Esnaf ve tüccarımız her türlü koli kutu ve baskı işleri için İŞGEM’den fiyat almadan başka yerlere sipariş vermesin. İŞGEM şehrimizdeki girişimcimize, sanayicimize ve esnafımıza daha ucuz ürün ve hizmet sunmak için kuruldu.’’

‘BU TESİS HEPİMİZİN VE GÜMÜŞHANE OLARAK HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKMALIYIZ’

Gümüşhane İş Geliştirme Merkezinin bir şahsın veya kurumun olmadığını ve bu şehre hizmet etmek için yapıldığını  ifade eden Başkan Akçay; ‘’İŞGEM ilk olarak bu şehir ve bu şehirde üretim yapan sektörlere ve girişimcilerimize hizmet etmesi için yeni kurulan bir tesistir ve bazı eksikleri olabilir. Eminim verdiğimiz destekle de zamanla bu süreçte tamamlanacak ve İŞGEM istenilen seviyeye gelecektir. Her zaman girişimcilerimizin yanındayız ve yaşanılacak sorunları sizlerin de destek ve önerileriyle aşacağız. İŞGEM’de yer alan girişimcilerimizin KOSGEB ‘ deki işlerini de takip ediyor ve hızlandırmaya çalışıyoruz. Hedefimiz daha çok girişimci çıkarmak, istihdam sağlamak ve üretim yapmak. Bizler şehrimizdeki bu tür işletmelere ne kadar fazla sahip çıkar ve destek verirsek onların sağlamış olduğu imkanları da o kadar ucuz ve etkin kullanabilme imkanına kavuşuruz. Ancak bir işletmeye emek vermeden,  eleştirerek, gelip görmeden, ön yargı ile ondan hemen kar beklemek, doğru değildir. Bizler başta Gümüşhane’deki işletmeler ve Gümüşhaneliler olarak bu tesisimizi yaşatmak için hep birlikte elimizi daha fazla taşın altına koymalıyız. İŞGEM’in hizmete girmesi  konusunda her zaman bizlerin yanında olan ve desteklerini esirgemeyen Gümüşhane  Valimiz Kamuran Taşbilek başta olmak üzere emek veren tüm yöneticilerimize de şehrimiz adına  teşekkürlerimi iletiyorum’ ’şeklinde konuştu.
17 Haziran 2019 Pazartesi 11:02:53 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,karton,koli,gümüşhane,üretim


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

İstanbul’da 650 bin Orduluyuz

Çelebi, ‘’Kendi öz değerlerimizin olduğu ve herkesin kendinden bir şeyleri bulduğu bu tür kültür etkinlikleri çok önemli. Bizde her yıl bir önceki yıla oranla daha da geliştirerek bunu yapmaya çalışıyoruz’’

Haberin Devamını Oku

Projelerin toplam bedeli 18,3 milyar lira

Doruk, ‘’Bu projeler için 2019 yılında 1 milyar 975 milyon lira ödenek geldiğini ve dönem sonu itibarıyla bu paranın 1 milyar 717 milyon lirasının harcandı’’

Haberin Devamını Oku

Güler, Tepe’yi ziyaret etti

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe’yi makamında ziyaret etti.

Haberin Devamını Oku

‘’Türkiye’nin sektörel pazar çeşitliliğini artıracak fuar’’

Karaloğlu,‘’ Bize en yakın pazar Ortadoğu pazarıdır, özellikle Türk üreticinin ürettiği tarım ürünlerini orta doğu pazarına sokmamız lazım.”

Haberin Devamını Oku

Fındıkta verim ve kaliteyi artırmak için projeler devam ediyor

“Fındıkta Örnek Uygulama Timleri Sahada Projesi” makine-alet dağıtımı gerçekleştirildi.

Haberin Devamını Oku

Gürsoy Holding’in son şantiyesi Cezayir’de

İnşaat sektörünün iç piyasada yaşadığı sıkıntılar taahhüt sektöründeki birçok firmada yoğun kriz baskısı yaratırken sağlam ve istikrarlı yapısıyla dış pazara ağırlık veren Gürsoy Holding son şantiyesini Cezayir’de açtı.

Haberin Devamını Oku

‘’Biz güçlü ve köklü bir devletiz’’

‘’Türkiye birliği beraberliği sayesinde bu mücadeleyi başarıya ulaştıracaktır. Türk Milleti olarak ordumuzun yanındayız.’’

Haberin Devamını Oku

Kumru Niksar Yoluna 20 Milyon TL’lik kaynak

Gündoğdu, ‘’Kumru Niksar Yolu çalışmaları için ihtiyaç duyulan 20 Milyon TL’lik kaynak halloldu. Bahar ayları ile birlikte yol çalışmaları hızlı bir şekilde başlayacak’’

Haberin Devamını Oku

‘’Sakarya sağlık turizmi ile de anılacak’’

Yüce, ‘’Hâlihazırda bildiğiniz üzere Sakarya için önemli projelerimiz var. Sakarya sadece doğa turizmi değil, sağlık turizmi ile de anılacak’’

Haberin Devamını Oku

“Yatırımcılar ellerini çabuk tutmalı”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı  Sakarya’ya yapılan son OSB ile azami kapasiteye ulaşmış olacaklarını ve başka OSB açmanın söz konusu olmadığını bu yüzden yatırımcıların ellerini çabuk tutmaları gerektiğini söyledi.

Haberin Devamını Oku

Kredilerde üye iş yeri komisyonu yüzde 1.6’yı geçmeyecek

Reeskont kaynaklı krediler dışındaki kredilerde üye iş yeri komisyonu yüzde 1.6`yı geçemeyecek. Taksitli mal ve hizmet alımlarında söz konusu azami oran her bir ilave taksit için azami 0.89 puan artırılarak uygulanacak.

Haberin Devamını Oku

Ordu’dan ’Barış Pınar Harekatı’na destek

Türkiye’nin tüm illerindeki odalar ve borsalar ‘Barış Pınar Harekatı’ için destek mesajı yayımladı.

Haberin Devamını Oku

‘’Soya fasülyesi, fındık ve mısırdan daha karlı ürün olacak’’

Güler, ‘’Soya fasulyesi dönüm başına getirisinden dolayı fındık ve mısırdan daha karlı bir ürün olmuş olacak. Soya fasulyesi alternatifin de ötesinde önemli bir gelir kaynağımız’’

Haberin Devamını Oku

Aromatik bitki çeşitliliği projesi incelendi

TBMM Tıbbi ve Aromatik Bitki Çeşitliliğinin korunmasında, bunların üretiminde ve pazarlanmasında karşılaşılan sorunlar ile alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Şavşat’ı ziyaret etti.

Haberin Devamını Oku

İşsiz sayısı 4 milyon kişiye ulaştı

2019 yılı Temmuz ayı işsizlik istatistikleri belli olurken, işsiz sayısının 4 milyon 596 bin kişiye ulaştığı görüldü.

Haberin Devamını Oku

‘’Kadınlar fındık tarımında hem uygulayıcı hem de karar verici konumunda’’

Fındık Araştırma Enstitüsünce (FAE) "Fındık Okulu: Değişim İçin Eğitim, Fındık İçin Kadın" projesi kapsamında kadın üreticilere fındık tarımı ve sosyal konularda eğitimler verildi.

Haberin Devamını Oku

‘’Firmalar yıllık cirolarının %10’unu inovasyona aktarıyor’’

Aslan, ‘’İnovasyon o kadar önemli bir şey ki, bazı firmalar yıllık cirolarının %10′unu doğrudan inovasyon yaratmak için bir sonraki yıla bütçe olarak aktarıyor.’’

Haberin Devamını Oku

Uğur Lisesi; “İyi bir lise =  iyi bir üniversite”

Ordu Uğur Anadolu Lisesi YKB Kaya Aydın,  lisede iyi bir eğitim alınırsa iyi bir üniversiteye gidilebileceğini, öğrencilerini bu mantalitede yetiştirdiklerini belirterek, “ Her şeyi vadeden değil ihtisas sağlayan bir okuluz” dedi.

Haberin Devamını Oku

ODÜ ve Ordu BŞB Çambaşı için eğitim protokolü imzaladı

Ordu Üniversitesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında “Çambaşı Doğa Tesislerinde Yer Tahsisi İş Birliği ve Eğitim Protokolü” imzalandı.

Haberin Devamını Oku

TÜRMOB Başkanı Emre Kartaloğlu seçildi

Kartaloğlu, ‘’Hep birlikte çalışacağımız çok güzel bir 3 yıl bizi bekliyor. Hepinize çok teşekkür ediyorum’’

Haberin Devamını Oku

“Konut alanı kadar ticaret alanlarına da ihtiyaç var”

Tokat TSO Başkanı Çelik, Tokat’ın yeni konut alanları kadar,  yeni ticaret alanlarına da  ihtiyacı olduğunun görmezden gelindiğini söyledi.

Haberin Devamını Oku

Vatandaş Web-Tapu üzerinden işlem yapabilecek

‘’Vatandaşların tapu müdürlüğüne gitmeden, elektronik ortamda taşınmazlarını yönetebildikleri Web-tapu sisteminde birçok önemli güncellemeler yapıldı.’’

Haberin Devamını Oku

Uğur Lisesi’nde güzel şeyler oluyor

Ordu Uğur Okulları ekonomik sıkıntıların izlerini çocuklarda en aza indirmek amacıyla okul bünyesinde kurduğu sosyal sorumluluk kulübünün ilk projesini hayata geçirdi.

Haberin Devamını Oku

İnşaat sektörü tek başına ekonomiyi kurtaramaz

Sanat Yapı A.Ş. YKB Eribol, “Ekonominin düzelmesi inşaat sektörüne bağlı değil. Devlet olanaklarını inşaat için değil sanayi ve tarım için kullanmalı. Faiz oranlarını düşürerek ekonomiyi kurtaramazsınız.”

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.