Şirketlerden Haberler

Farklı illerden 200 sigortacı Ordu’da bir araya geldi
Farklı illerden 200 sigortacı Ordu’da bir araya geldi
Ordu Sigorta Acenteleri Derneği (ORSAD ) organizasyonluğunda Türkiye Sigortacılık İstişare Toplantısı Ordu ilinde gerçekleşti.

Gerçekleşen toplantıya, Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) Başkanı Murat Büyükçelebi, Ordu Vali Yardımcısı Bayram Gale, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, Ordu Sigorta Acenteleri Dernek Başkanı Nevzat Yavuz, Quıck Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar ve Homer Auto Service Genel Müdürü Haluk Yeşilbayrak, Findeks yetkilileri, Medical Park yetkilileri ve çok sayıda sigorta acentesi katıldı.

Türkiye Sigortacılık İstişare Toplantısında konuşan, Ordu Vali Yardımcısı Bayram Gale; “Modern hayatın en önemli şeylerinden birisi sigortacılıktır. Bugün dünyada bankacılık ne kadar önemliyse, bankacılık sektöründen çok daha önemli bir sektörde sigortacılıktır. Eğer sigortacılık olmazsa tarım yapılamaz, madencilik yapılamaz, sanayi yapılamaz. Bu gördüğümüz bütün ekonomik faaliyetlerin arkasında sigorta var. Ancak bunu topluma iyi anlatmanız lazım. Toplum sigortayı bir angarya olarak görüyor. Dolayısıyla bizim artık sigortayı hakikaten herkesin ihtiyacını hissederek yapılması gereken bir şey olarak, tanıtımını yapmamız gerekmektedir. Sigorta sektörü bu ülkenin en önemli diğer sektörlerinden bir tanesidir, öyle de olması gerekmektedir. Türkiye 2071’de, 2100’de dünyanın en önemli ülkelerinden bir tanesi olacaksa sigorta sektörü de buna çok önemli katkılarda bulunacaktır. Sigortacılık modern dünyanın en önemli, en iyi buluşlarından birisidir. Bunun iyi çalışması hem ülkemizin, hem toplumumuzun, hem de hepimiz için iyi bir şey olduğunu biliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygılar sunuyorum.” diye konuştu.

Toplantıda konuşan, Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu Başkanı Murat Büyükçelebi; “Biz illerde istişare toplantıları yaparak, birçok meslektaşımızı yaptığımız faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Bu istişareler sonucunda olabildiğince bize menfaat getirebilecek, bizim sorunlarımızı çözebilecek imkanlar yaratmaya çalışıyoruz. Toplantımızın içerisinde sponsorlarımızın gerçekleştireceği bir takım sunumlar göreceğiz. Umarım hepimiz için başarılı bir toplantı olur. Buradan aldığımız bilgilerle işimize katkı sağlayabileceğimiz bir imkan daha yaratırız. Katılımlarınızdan dolayı herkese çok teşekkür ederim. “dedi.

İstişare toplantısı hakkında bilgi veren ORSAD Başkanı Nevzat Yavuz ; “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu şu günlerde Türkiye’nin 7 bölgesinden davetimize iştirak eden Sektör Paydaşlarımıza ve Tüm Meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca toplantımıza destek veren , Quıck Sigorta A.Ş’ne  TÜSAF Başkanımız Sayın Murat Büyükçelebiye, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Servet Şahin’e,  Homer Auto Servıce Genel Müdürlüğüne ve Ordu Medical Park Hastanesine teşekkür ederek temennilerde bulundu.

ORSAD Başkanı Yavuz; “Sigortacılık sektörü, kişilerin ve firmaların karşılaştığı çeşitli risklere karşı güvence sağlayan, tasarrufu artıran geleceğini finansal olarak teminat altına alan ve uzun vadeli yatırımlara kaynak sağlayan yönleriyle tüm ülkeler için önem arz eden bir sektördür. Gelişmiş bir sigorta sektörü, gelişmiş bir ülke olmanın ilk şartlarından biridir. Bizlerde bu ve buna benzer toplantılarla sigortacılık sektörünü geliştirmek, sektörün yaşadığı sorunları masaya yatırmak suretiyle bir araya gelmekteyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde geçirdiğimiz zamanımızı, sigortacılık sektörünün karşılaştığı olumsuzluklara karşıda aynı birlik beraberliği göstererek bertaraf edeceğimize inanıyorum.” Diye konuştu.

Daha sonra, Findeks yetkilisi Ebru Ceyhun, Medical Park Ordu Hastahanesi genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ulvi Güney ve Homer Auto Service Genel Müdürü Haluk Yeşilbayrak alanları hakkında sunum gerçekleştirirken, Quıck Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Program sigorta sektörü hakkında yapılan karşılıklı istişarelerin ardından son buldu.
25 Haziran 2019 Salı 12:40:45 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,sigorta,toplantı,ordu


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

Hedef 65 milyar dolar turizm geliri

11. Kalkınma Planı çerçevesinde 2023 yılında turizm gelirinin 65 milyar dolar olması hedefleniyor. Plan çerçevesinde yat limanlarının yapılabilir bulunması halinde Kamu Özel İş Birliği Modeli (KÖİ) ile hayata geçirilmesi sağlanacak.

Haberin Devamını Oku

“Hızlı büyüme sağlayacak sektörler belirlendi”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “11. Kalkınma Planı ile ülkemize orta ve uzun vadede rekabet gücü kazandırarak daha hızlı bir büyümeye yöneltecek sektörleri belirledik”

Haberin Devamını Oku

Murzioğlu’ndan Ordu borsası ve sanayi odasına ziyaret

Salih Zeki Murzioğlu, Ordu’nun sosyo ekonomik durumu ile Ordu Ticaret Borsası çalışmaları ve projelerimiz hakkında bilgi aldı.

Haberin Devamını Oku

Fındık işçileri sigortalı oluyor

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, sigortalı olarak fındık toplamak isteyen işçilerin belediyeye müracaatta bulunabilecekleri bildirildi.

Haberin Devamını Oku

Karavan turizmi hayata geçiyor

Başkan Güler,‘’İlimiz kış turizmi, doğa turizmi ve eko turizmi anlamında en şanslı illerden birisi. Bu kapsamda çeşitli projeleri hayata geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz.’’

Haberin Devamını Oku

2 bin ton tritikale üretimi bekleniyor

‘’Tritikale ekimi yapılan toplam 5 bin dekar alandan ortalama 350-400 kilogram dane verimi olmak üzere 2 bin tona yakın ürün elde edilmesi bekleniyor’’

Haberin Devamını Oku

‘’Bölgemiz sahipsiz bırakılmamalı’’

Karataş,’’Altınordu ve Ünye ilçelerimize kamulaştırma bedeli olarak, kısmi manada kredi tahsisi gerçekleştirildi.’’

Haberin Devamını Oku

E-İpotek işlemi yaygınlaşıyor

E-ipotek uygulamasının kullanımı gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, bu yolla Nisan ayında 22 bin 461 adet ipotek işleminin tamamlandığını belirtti. 

Haberin Devamını Oku

İşsizlik oranı yüzde 13 yükseldi!

Türkiye'de işsizlik oranı, nisanda geçen yılın aynı ayına göre 3,4 puan artarak yüzde 13'e yükseldi. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 1 milyon 116 bin kişilik artışla 4 milyon 202 bin kişi olarak kayıtlara geçti.

Haberin Devamını Oku

Tokat’ın ekonomisi Erbaa’dan geçiyor

4 bin kişilik istihdamı ile dünya standartlarında üretim yapan firmaları bünyesinde barındıran Erbaa Organize Sanayi Bölgesi, her geçen gün adından daha fazla söz ettirirken tekstil sektöründen gıdaya ve orman ürünlerine dış pazarda çok önemli ağırlığa sahip.

Haberin Devamını Oku

Asma Fındık,‘Entegre olma yolunda ilerliyor’

Fındık sektöründe iç piyasaya hizmet veren Asma Fındık yeni açacağı fabrikasında entegre üzerine yoğunlaşıp uluslararası arenada da ilerlemeyi hedefliyor.

Haberin Devamını Oku

Rıhtım’da Olive’den yeni tatlar

Güraks tarafından 2017 yılında hizmete giren kompleks, sadece kent insanının değil şehir dışından gelen yerli ve yabancı binlerce konuğun uğrak mekanlarından birisi olarak ikinci yılını geride bırakırken yeniliklere açık işletmecilik anlayışı ile beğeni topluyor.

Haberin Devamını Oku

‘’Enerji verimliliği geleceğin yeni sektörü ve mesleği’’

‘’Enerji Verimliliği Müşavirliği mesleği sahaya çıkacak. 10 milyar dolarlık bir yatırım ile 2033 yılında 30 milyar dolarlık bir verimlilik, tasarruf söz konusu”

Haberin Devamını Oku

Kuyumcuya düğün dopingi

Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte kuyumculuk sektöründe hareketlenme kendini göstermeye başladı.

Haberin Devamını Oku

Şişecam Düzcam BIZNET 2019’a sponsor oldu

Şişecam Düzcam, ürün gamını Hindistan yerel pazarının talep ve ihtiyaçları doğrultusunda geliştirip çeşitlendirerek yenilikçi çözümler geliştirmeye devam ediyor.

Haberin Devamını Oku

 ‘’Demokrasinin, milletimizin ve devletimizin yanındayız.’’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 15 Temmuz darbe girişimi yıldönümü dolayısıyla 81 Oda-Borsa olarak ortak bir mesaj yayımladı.

Haberin Devamını Oku

Amasya’da işsizliği azaltacak proje

Amasya’nın sorunu için akil adamlara danışan, 2 bin 500 kişiye verdiği istihdam sözüyle yatırımcıları kente çağıran Başkan Sarı kentin dünü bugünü ve yarınına ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Haberin Devamını Oku

Çay önemli bir tanıtım aracı

‘’Çay önemli bir tanıtım aracı. Bölge için Çay Kanunu çok önemli.’’

Haberin Devamını Oku

5 yıldızlı otel projesi temeli atıldı

Çambaşı’na Ordulu işadamları tarafından yapılacak olan 5 yıldızlı otel projesinin inşaatına başlandı.

Haberin Devamını Oku

“Ordu’nun çöpüne talibiz”

Yaşanabilir bir çevre bilinciyle yola çıkan ve ayda 800 ton civarında çöpü kullanıma geri kazandıran Akdeniz Geri Dönüşüm Ordu’nun bütün ilçelerinde faaliyet göstermek istiyor.

Haberin Devamını Oku

Giresun’da makine sektörü kabına sığmıyor

Geçen yıla oranla yüzde 20 büyüyen Sarıgöl Konveyör Sistemleri, yeni açacağı fabrikasıyla birlikte mevcut istihdamına ek 70 kişiye daha iş imkanı sağlayacak.

Haberin Devamını Oku

Sanayicilerden çağrı,''TMO mağduriyet psikolojisi oluşturmasın''

TMO’nun geçen yıl kasım ayında alım yapması, ihtiyaç sahibi üreticilerin fındıklarını o zamana kadar elinden çıkarmış olması nedeniyle mağduriyet oluşturdu. Bu sezonda aynı durumun tekrar edilmesini istemeyen sektör temsilcileri TMO’nun yol haritasını bir an önce açıklamasını istiyor.

Haberin Devamını Oku

‘’Yatırımlar büyüme ve istihdam yaratma kapasitesini etkiliyor’’

‘’Yüzde 5 civarında bir büyüme yakalayabilirsek, potansiyel büyümemize ulaşırız ve istihdam yaratabiliriz.’’

Haberin Devamını Oku

Kobi’lere 12 milyar liralık kredi imkanı

Türkiye'deki KOBİ'lerin yüzde 15'ine, 96 bin KOBİ'mize 12 milyar lira kredi imkânı çıkardık. Düşük faizli KOBİ destek paketlerini başlattık.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.