Şirketlerden Haberler

Evrosan 8 yıllık geçmişe 23 ülke sığdırdı
Evrosan 8 yıllık geçmişe 23 ülke sığdırdı
2011 yılında kuruyemiş makineleri sektöründe faaliyet göstermeye başlayan Evrosan sektörde henüz 8 yılı doldurmuş olmasına rağmen 4 kıtada 23 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

2011 yılında Ordu Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet göstermeye başlayan Evrosan,  kuruyemiş makineleri imalatında sektörde önemli bir yere sahip.4 kıtada yaklaşık 23 ülkeye ihracat yaptıklarını vurgulayan Evrosan Yönetim Kurulu Başkanı Erol Akbulut, “ Bu sektörde 25 yıllık bir tecrübeye sahibiz. 2011 yılında 3 ortak olarak kurduğumuz bu firma şimdi İsrail’den Rusya’ya, Meksika’dan Şili’ye uzanan 23 ülkeye ihracat yapıyoruz. Şimdi hedef pazarımız Hindistan orada da büyümek istiyoruz. Ana makinemiz kuruyemiş kavurma makinesi tabi ki bunun yanında tuzlama, kıyma, eleme seçme bandı ve püre makinelerinin de imalatını gerçekleştiriyoruz.” dedi.

500 bin liralık yatırım planı

Gelecek dönem planları arasında 500 bin liralık bir yatırım olduğunu vurgulayan Akbulut, “Makine parkurumuzda eksiklerimiz var. Daha çok otomasyon gibi çalışmayı düşünüyoruz. Öyle bir hedefimiz var ama onu 2020 yılı içerisinde netleştireceğiz. Bu yatırım için yaklaşık 500 bin liralık bir bütçe ayırdık.

Firmayı büyütmek için yeni OSB’nin netleşmesini bekliyoruz

Akbulut ayrıca firmanın kapasitesinin de yeterli gelmemeye başladığını ancak yeni organize sanayi bölgesinin durumu netleştiği zaman bu konuyla ilgili net bir karar vereceklerini belirterek, “biz fabrikayı büyütmek için yeni bir yer almak istiyorduk ama OSB kamulaştırılmasının durdurulduğuna dair söylemler var. Durum netleşince bizde bu yatırımı hayata geçireceğiz.” diye konuştu.

2020’de kontrollü davranışımızı sürdüreceğiz

2019 yılının zor bir yıl olduğunu söyleyen Akbulut, “ Bu yıl için 2018 yılından daha umutluyduk ama beklediğimiz gibi olmadı. Yaklaşık 10 milyon lira ciromuz oldu. Geçen yıl ki rakamlar da bu şekildeydi. O yüzden 2020 yılının nasıl geçeceğine dair bir öngörüde bulunamıyoruz. Kontrollü davranışımızı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Çin ile Avrupa arasında sıkışmış bir Türkiye var

Son olarak Türkiye’de makine sektörünün gelişimini yorumlayan Akbulut şöyle konuştu; “Sektör iyi yerlere doğru gidiyor. Tek sıkıntı Avrupa ve Çin’in arasında kalmış olmamız. Avrupa kalite ve uzmanlık alanı bakımından önde görünüyor. Onun karşısında ise Çin grubu dediğimiz bir grup var. Burada da işçilik ve maliyet ülkemize göre daha ucuz. Türkiye bunların ortasında bir yerde. Ama bugün baktığınızda ülkemizde Avrupa kalitesinde makineler yapılabiliyor. Bundan yola çıkarak sektörü daha da iyi günler bekliyor diye düşünüyoruz umarım yanılmayız”  NAZAN BEDİR/KARADENİZ EKONOMİ

2011 yılında Erol Akbulut, Rıza Bozkurt ve Ömer Yılmaz’ın ortaklaşa kurdukları Evrosan 24 kişilik istihdamı ile kuruyemiş makineleri sektörüne hizmet etmektedir.

 

 
28 Kasım 2019 Perşembe 13:51:50 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,evrosan,kuruyemiş,makina,ihracat


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

Global firmalara izin verilirken öncelikle Türk sanayicisi düşünülmeli

Sanset Müdürü Önsel, “Konuyla ilgili 2017 yılında uyarılarda bulunmuştum. Rekabet kurulunun bu güçteki firmaya, ihracatçısını ve sanayicisini düşünerek izin vermemesi gerekmekteydi.

Haberin Devamını Oku

"Gayrimenkul cazip olmaya devam edecek”

Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa 2020 raporuna göre politika ve ekonomideki dalgalanmalara rağmen Avrupa genelinde gayrimenkul cazip ve talep gören bir yatırım alanı olmaya devam edecek

Haberin Devamını Oku

“Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerinden olacağız”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir, “Birçok ilçemizde sanayi ve istihdam alanlarında önemli gelişmeler yaşanıyor. 2020’de birçok proje hayata geçirilecek. Böylece Samsun önümüzdeki yıllarda, Türkiye’de istihdam artışı ve sanayi yatırımları noktasında en önde gelen şehirlerden birisi olacak.”

Haberin Devamını Oku

‘’Balık ihracatını 100 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz’’

Yıldırım, ‘’Bugün 20 milyon dolar civarında olan bu ihracatımızı 100 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Ancak bunun için Karadeniz’i korumalı, zenginleştirmeliyiz”

Haberin Devamını Oku

5 milyon TL’lik şifa ormanı

Türkiye’de ilk defa Samsun’un Atakum ilçesinde Kulacadağ mevkisinde 20 hektar ve 5 milyon TL maliyetle şifa ormanı mesire yeri kurulacak.

Haberin Devamını Oku

Kayın mantarı projesi köylüler için ek gelir kapısı

Doruk, ‘’Kayın mantarı projesinin kırsalda yaşayan köylüler için az maliyetle önemli bir ek gelir kapısı olacak’’

Haberin Devamını Oku

İhracatta Rize ilk sırada

Ocak-kasım döneminde Rize'den 7 milyon 180 bin 187 dolar karşılığı 2 bin 456 ton çay ihraç edildi.

Haberin Devamını Oku

Topraksız jeotermal seracılık merkezi hem tarımı hem istihdamı kalkındıracak

Yüce, ‘’Bölgemizde tarımsal kalkınmanın öncülüğünü yapacak topraksız jeotermal seracılık merkezi projesine en kısa zamanda başlıyoruz. Sadece tarıma değil, istihdam konusunda da Akyazı’ya ve şehrimize katkı sağlayacak.’’

Haberin Devamını Oku

Ulusoy un kapasitesini 1 milyon tona çıkardı

Ulusoy, ‘’Yeni fabrikamız 3 ünite günlük buğday öğütme kapasitesi 1950 ton olacak, eski tesislerimizle yıllık üretim kapasitemiz bir milyon tona yükselecek.’’

Haberin Devamını Oku

Türkiye, ikili ticarette Özbekistan’ın dördüncü ortağı

İkramov,‘’Türkiye, ikili ticaret ortaklığı açısından Özbekistan’ın dördüncü ortağı sırasına geldi. Bizler Türk işadamlarını ve Türk sermayesini ciddi ve daimi olarak ülkemizde bulunmasından yanayız.’’

Haberin Devamını Oku

Koyun yününden ekonomiye katkı

Altınordu Halk Eğitim Merkezi ve Ordu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen “İplik Boyama Teknikleri” kursunda koyun yününden birçok ürün yapıp satılarak ekonomiye katkı sağlanıyor.

Haberin Devamını Oku

19 ilçeye, 19 yeni yerleşim yeri yapılması gerek

Güler, ‘’Karadeniz-Akdeniz yolu gerçekleşince Sivaslısı, Tokatlısı, Kayserilisi burayı sahil olarak kullanabilirler. O zaman yeni yerleşim yerlerine ihtiyaç olacak. Bu nedenle 19 ilçeye, 19 yeni yerleşim yeri çalışmasının yapılması gerek.’’

Haberin Devamını Oku

‘’Fındıkta yaşayacağımız ürün kaybı milli kayıptır’’

Baki,‘’Fındık bahçelerinde kış sezonunun gelmesiyle birlikte fındıkta bakım ve budama geciktirilmeden yapılmalı.’’

Haberin Devamını Oku

İpekyolu İşadamları Zirvesi Trabzon’un yatırım potansiyelini artırıyor

Trabzon’da 27 – 29 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 4. Uluslararası İpekyolu İşadamları Zirvesi 23 ülkenin işadamları ile yaklaşık 750 ikili iş görüşmesi yapılarak gerçekleştirdi.

Haberin Devamını Oku

Vaat edilen projelerin detayları konuşuldu

Şenlikoğlu, ‘’Murat Kurum ile yaptığımız görüşmede özellikle vatandaşlarımıza vaat ettiğimiz projelerin detaylarını konuştuk. Bu zamana kadar çokta olumlu sonuçlar aldık.’’

Haberin Devamını Oku

‘’Kazan- kazan noktasında en önemli projelerden biri olacak’’

Hisarcıklıoğlı, ‘’Eğer Volkswagen Türkiye’ye yatırım yaparsa, hem Volkswagen, hem Almanya hem de Türkiye kazanacak. Kazan-kazan noktasında en önemli projelerinden birisi olacak.’’

Haberin Devamını Oku

ORBEL’den personele barışı sağlama zammı

ORBEL A.Ş. işletmelerinde görevli 63 personele “Çalışanlar Arasında Ücret Barışı Sağlama” prensibi gereği maaş zammı yapıldı.

Haberin Devamını Oku

Çikolata fabrikası üreticiyi destekleyecek

‘’Söğütlü’de hem istihdama katkı sağlayacak hem ilçe ekonomisine değer katacak hem de üreticimizi destekleyecek çikolata fabrikası için hazırlıklarımızda sona geldik. ‘’

Haberin Devamını Oku

Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri listesi açıklandı

"Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” listesi Wyndham Kalamış Otel’de gerçekleşen gala yemeğinde açıklandı.

Haberin Devamını Oku

‘’Türkiye'nin en uzun ve en iyi teleferiğini yapacağız’’

‘’Canik bölgesine Türkiye'nin en uzun ve en iyi teleferiğini yapacağız. Turist çekmek ve insanlarımızın kullanması için güzel bir hizmet olacak’’

Haberin Devamını Oku

Giresun ve Ordu havalimanını konuştu

Giresun TSO ve Ordu TSO son zamanlarda sıklıkla yaşanmaya başlayan Ordu – Giresun Havalimanı sefer iptalleri konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Haberin Devamını Oku

Böceklerle mücadele için altyapı kurulmalı

Tuncer,‘’Gürcistan üzerinden Türkiye’ye giren ve hızlı bir şekilde ilerleyen kahverengi kokarca için acilen altyapı kurulmalı’’

Haberin Devamını Oku

Kırsal Kalkınma yatırımları ikiye katladı

2018 yılında 38 milyon lira hibe veren Ordu TKDK 2019 yılında bunu iki katına çıkararak 57 proje için 67 milyon liralık bir hibe sağladı.

Haberin Devamını Oku

Dil eğitimi hobileştirilerek verilmeli

Ordu TAD Dil Kursu kurucusu Çelebi, “İngilizce hobileştirilerek öğrenilmelidir. Bunun için öğrenmeye okul öncesi eğitimde oyunlar, şarkılar ve günlük eğlencelerle başlanmalıdır. Bu şekilde bir yaşam tarzına dönüşür ve öğrenme kolaylaşır.”

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.