Siyaset'den Haberler

​Ordu’da 5 yılda 30 bin istihdam..
​Ordu’da 5 yılda 30 bin istihdam..

MHP’den flaş beyanname!

  • MHP’li Endüstri Mühendisi Muhsin Emre Demiröz’ün hazırladığı beyannamede yer alan ekonomi, yatırım üretim ve istihdama ilişkin projeler dikkat çekiyor.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu’da Büyükşehir Belediye başkan adayı çıkarmamasına karşın 31 Mart 2019 Yerel Yönetimler Seçim Beyannamesi hazırladı. MHP’li marka ve kalite uzmanı Muhsin Emre Demiröz’ün hazırladığı ve “5 Yılda 30 Bin Yeni İstihdam” başlığı ile sunulan beyannamede OSB’ler, Fındık AŞ kurulması, Organik Gübre Tesisi, Halk Ekmek ve Yeni Çambaşı Projesi gibi bölümler dikkat çekiyor.

OSB’ler yatırıma hazırlanacak

“Altınordu, Ünye ve Fatsa’da yer alan OSB’lerin altyapı çalışmaları tamamlanacak ve sanayi yatırımları için uygun ve cazip araziler üretilecektir. Organize sanayi demek ucuz arazi demektir. Yatırımcının arazi maliyetlerini minimize ederek bu sayede şehrimize çekeceğimiz yatırımlar ile 20.000 insanımıza iş ve istihdam imkânı sunulmuş olacaktır.”

Fındık A.Ş kurulacak

“Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulacak ve şirket üzerinden kademeli olarak 10.000 ton fındık alımı yapılacaktır. Alınacak fındıklar yine fındık a.ş. tarafından işlenecek, markalı ürünler haline getirilerek hem iç hem de dış pazarlara sunulacaktır. Ordu ‘nun fındığını marka haline getirmek, ürününün değerini arttırmak ve üreticimize daha fazla katma değer sağlamak öncelikli hedefimiz olacaktır. İnsanımızın emeğinin ve alınterinin tekelci odaklara teslim edilmemesi için ordu büyükşehir belediyesi olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz.”

Her ilçeye otel inşa edilecek

“İlçelerimizin, özellikle de kırsaldaki ilçelerimizin konaklama kapasitesini arttırmak için en az 20 yataklı en fazla 50 yataklı olmak üzere oteller inşaa edilecektir. Bu oteller sayesinde hem bu ilçelerimize gelen yerli ve yabancı turistlere konaklama imkanı sunulacak hem de 100 kişiye istihdam sağlanacaktır.”

“Organik gübre tesisi kurulacak”

“Özellikle fındıkta verimi arttırmak, girdi maliyetlerini düşürerek üreticimizin kazancına kazanç katmak için, büyükşehir belediyemizin fındık aş kuruluşu altında, fındık kapsullerinden organik gübre üretimi yapılacak ve cüzi bedel karşılığı üreticiye bu gübreler temin edilecektir. Hem doğal yapı korunmuş ve topraklarımız kimyasallardan arındırılmış olacak hem de en az %50 daha ucuz gübre ile yüksek verim elde etmenin yolu açılmış olacaktır.”

Halk ekmek sistemi gelecek

“Belediye bünyesinde, halkımızın ucuz ve kaliteli ekmeğe erişimini sağlayacak kamu-özel sektör ortaklığı ile bir halk ekmek fabrikası kurulacaktır. Üretimi, dağıtımı ve satış noktaları ile en az 1.000 kişinin doğrudan istihdamı sağlanacaktır. Halkımız sağlıklı, ekonomik ve hijyenik ekmeğe bu sayede kolayca ulaşabilecektir. Kamu-özel sektör ortaklığı ile şehrimizde faaliyet gösteren fırınlar daha güçlü ve istikrarlı bir yapının içinde yer alma imkanına kavuşmuş olacaktır.”

Yöresel ürün satış reyonları kurlacak

“Fındık, bal, kivi, akkuş fasülyesi ve yöremize has köy ürünlerinin satışının yapıldığı mağazalar, yol üstü tesisleri ve ülke geneline yayılacak markalaşmış mağaza konseptleri ile şehrimizin ekonomisine katkı sunulacaktır. Markalaşmış ürünler ile kaliteli ve değerli bir ürün imajı ortaya çıkartılarak şehrimize hem istihdam hem de ekonomik girdi sağlanmış olacaktır. Bu kapsamda türkiye genelinde 50 tane mağaza açılması planlanmaktadır.”

Yeni çambaşı projesi

“Çambaşı yaylasını komple yeniden ele alıp buraya tıpkı isviçre alplerindeki gibi doğa ve kış turizminin büyük ilgi göreceği muazzam bir köy kuracağız. Bungalov evler, butik oteller, restoranlar, kafeler, etkinlik alanları vb. Yerli ve yabancı turistlere hayranlık uyandıracak bir proje olacaktır.”

İhtisas OSB’ler kurulacak

“Özellikle fındık entegre fabrikalarının ve fındık/kuruyemiş işleme makinelerinin imalatını yapan makine üretim fabrikalarının birarada bulunacağı, kümelenmiş ve verimli üretime imkan sunarak kaynakların en verimli şekilde kullanılmasına kapı aralayacak fındık ihtisas organize sanayi bölgesini kuracağız. Bu sanayi bölgesinde en az 2.500 insanımıza iş imkanı sağlanmış olacaktır.” KARADENİZ EKONOMİ18 Şubat 2019 Pazartesi 00:00:00 Etiketler: mhp,osb,proje,seçim,beyanname


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

TİM Ordu’da ihracatçılarla buluştu

TİM, ihracat ekosisteminin Türkiye’nin dört bir yanındaki tüm paydaşları ile buluşmaya devam ederken bu seferki durağı Ordu oldu.

Haberin Devamını Oku

Sanayi üretiminde dibi gördük

Sanayi üretiminin Mart ayında piyasa beklentisinden daha ılımlı yıllık düşüşler kaydetmesi ekonomistleri Nisan ayında da ılımlı toparlanmanın sürmesi beklentisine soktu.

Haberin Devamını Oku

Liselerde yeni sistem belli oldu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Lisede Ne Yaptık?/Ortaöğretim Tasarım Tanıtım Toplantısı"na katılarak yeni sistemin ayrıntılarını anlattı.

Haberin Devamını Oku

“Deniz turizmini arttıracağız”

Hilmi Güler “Tarım, hayvancılık ve ihracat açısından konteynır limanı son derece önemli bir proje. Dolayısıyla ilk etapta konteynır limanını hayata geçirmek istiyoruz.”

Haberin Devamını Oku

“75 milyar dolar hedefini etkilemeyecek”

İsmail Gülle, “Genelleştirilmiş Tercihler Sistemin’den çıkmamız durumunda, 1484 ürün kodunda, sıfır olan vergi oranının artacağına şahit olacağız.”

Haberin Devamını Oku

Gümüşhane TSO ‘dan bayram mesajı

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, Milli Mücadelemizin 100. yılı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Haberin Devamını Oku

“Kuru çaya da zam yapılsın”

Sebahattin Arslantürk,“Devletin ÇAYKUR eliyle kontrol ettiği piyasada yaklaşık 2 yıldan beri kuru çay fiyatları değiştirilmedi. Bu durum hem ÇAYKUR, hem de özel sektörün ciddi anlamda zarar etmesine neden olmuştur.”

Haberin Devamını Oku

Kaliteli, adil, kolay erişilebilir bir sistem

Ünal Kaya, “ Yeni kurulan sistemler ile vatandaşımızın hizmetleri daha güvenli ve kolay almaları sağlanarak işlemler basitleştirildi. Bürokrasi ve kırtasiyecilik azaltıldı.”

Haberin Devamını Oku

En hızlı büyüyen şirketler Samsun’da açıklanacak

19 Mayıs Pazar günü Samsun’da isimleri açıklanacak olan en hızlı büyüyen 100 şirketin plaket alacağı törene, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da katılacak.

Haberin Devamını Oku

Yabancılara konut satışı azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Trabzon’da 2019 yılının ilk 4 ayında yabancılara 255 konut satışı gerçekleştirildi.

Haberin Devamını Oku

Giresun’a 400 milyon TL Bütçe

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu,  IPARD II Programı Altıncı Başvuru Çağrı Dönemi kapsamında yatırımcılara yaklaşık 400 Milyon TL destek bütçesi ayrıldı.

Haberin Devamını Oku

“Ülkemizin bütünlüğüne vurulmak istenen bir darbedir”

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu 18 Mayıs 2019 tarihinde Ankara’da yapılmasının planlanlanan Pontus Soykırımı 100.Yılı Belgeseli ve Konferansı hakkında açıklama yaptı.

Haberin Devamını Oku

Mağduriyetler giderilecek

Bakan Kurum, “Afete maruz alanla alakalı tespitlerin yapılmasına müteakip, vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek şekilde konutların inşasına en kısa sürede girmiş olacağız.

Haberin Devamını Oku

İnşaat Sektöründe toparlanma zaman alacak

​​​​​​​​​​​​​​Selçuk Uçar, “Geride bıraktığımız yılın son çeyreğinde %8,7 gibi ciddi bir oranda daralan inşaat sektörü 2009 küresel krizinden sonraki en kötü performansını sergilemektedir.”

Haberin Devamını Oku

Ordu SMMMO’da yeni dönem

Ordu SMMM Odası’nın genel kurul kongre seçimleri neticesinde yönetim, denetleme ve disiplin kurulu asil üyeliklerine seçilen toplam 13 isim mazbatasını aldı.

Haberin Devamını Oku

Yaş çay alım fiyatı 2,90 TL

2019 yılı için yaş çay alım fiyatı 2,90 TL olarak tespit edildi.

Haberin Devamını Oku

Merkez Bankası enflasyonu yükseltti

Merkez Bankası yıl sonu dolar tahminini 6,20'den 6,43'e, enflasyon beklentisini ise yüzde 16,23'ten yüzde 16,68'e çıkardı.

Haberin Devamını Oku

Samsun’da verim artışı, Türkiye ortalamasının 3 katı

Bamsı Akın, “Samsun, Türkiye’nin en bilinçli çiftçi profiline sahip illerinden birisi.Model bahçelerdeki uygulamalarımızla daha şimdiden Türkiye ortalamasının 3 katına ulaşmış bulunuyoruz.”

Haberin Devamını Oku

Parsel sorguda 2018 satışları

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması ekranındaki Analiz menüsüne 2018 yılı verileri kullanıma açıldı.

Haberin Devamını Oku

Turizmde hareketlilik başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan tatil düzenlemesi, turizm sektöründe sevinçle karşılandı.

Haberin Devamını Oku

NC-CNC Tezgah İşçiliği Sınavı yapıldı

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından organize edilen TOBB Meybem tarafından gerçekleştirilen Mesleki Yeterlilik Belge sınavları sürüyor.

Haberin Devamını Oku

‘’Verim ve kaliteyi artıracağız’’

Giresun Valisi Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Fındıkta Verim ve Kaliteyi Artırma Eğitim ve Uygulama Projesi” başlatıldı.

Haberin Devamını Oku

Turizm dijitalleşmeli

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından hazırlanan

Haberin Devamını Oku

Şubat ayında işsizlik arttı!

Şubat ayı dönemi işsizlik rakamı belli oldu.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.