Siyaset'den Haberler

​Ordu’da 5 yılda 30 bin istihdam..
​Ordu’da 5 yılda 30 bin istihdam..

MHP’den flaş beyanname!

  • MHP’li Endüstri Mühendisi Muhsin Emre Demiröz’ün hazırladığı beyannamede yer alan ekonomi, yatırım üretim ve istihdama ilişkin projeler dikkat çekiyor.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu’da Büyükşehir Belediye başkan adayı çıkarmamasına karşın 31 Mart 2019 Yerel Yönetimler Seçim Beyannamesi hazırladı. MHP’li marka ve kalite uzmanı Muhsin Emre Demiröz’ün hazırladığı ve “5 Yılda 30 Bin Yeni İstihdam” başlığı ile sunulan beyannamede OSB’ler, Fındık AŞ kurulması, Organik Gübre Tesisi, Halk Ekmek ve Yeni Çambaşı Projesi gibi bölümler dikkat çekiyor.

OSB’ler yatırıma hazırlanacak

“Altınordu, Ünye ve Fatsa’da yer alan OSB’lerin altyapı çalışmaları tamamlanacak ve sanayi yatırımları için uygun ve cazip araziler üretilecektir. Organize sanayi demek ucuz arazi demektir. Yatırımcının arazi maliyetlerini minimize ederek bu sayede şehrimize çekeceğimiz yatırımlar ile 20.000 insanımıza iş ve istihdam imkânı sunulmuş olacaktır.”

Fındık A.Ş kurulacak

“Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulacak ve şirket üzerinden kademeli olarak 10.000 ton fındık alımı yapılacaktır. Alınacak fındıklar yine fındık a.ş. tarafından işlenecek, markalı ürünler haline getirilerek hem iç hem de dış pazarlara sunulacaktır. Ordu ‘nun fındığını marka haline getirmek, ürününün değerini arttırmak ve üreticimize daha fazla katma değer sağlamak öncelikli hedefimiz olacaktır. İnsanımızın emeğinin ve alınterinin tekelci odaklara teslim edilmemesi için ordu büyükşehir belediyesi olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz.”

Her ilçeye otel inşa edilecek

“İlçelerimizin, özellikle de kırsaldaki ilçelerimizin konaklama kapasitesini arttırmak için en az 20 yataklı en fazla 50 yataklı olmak üzere oteller inşaa edilecektir. Bu oteller sayesinde hem bu ilçelerimize gelen yerli ve yabancı turistlere konaklama imkanı sunulacak hem de 100 kişiye istihdam sağlanacaktır.”

“Organik gübre tesisi kurulacak”

“Özellikle fındıkta verimi arttırmak, girdi maliyetlerini düşürerek üreticimizin kazancına kazanç katmak için, büyükşehir belediyemizin fındık aş kuruluşu altında, fındık kapsullerinden organik gübre üretimi yapılacak ve cüzi bedel karşılığı üreticiye bu gübreler temin edilecektir. Hem doğal yapı korunmuş ve topraklarımız kimyasallardan arındırılmış olacak hem de en az %50 daha ucuz gübre ile yüksek verim elde etmenin yolu açılmış olacaktır.”

Halk ekmek sistemi gelecek

“Belediye bünyesinde, halkımızın ucuz ve kaliteli ekmeğe erişimini sağlayacak kamu-özel sektör ortaklığı ile bir halk ekmek fabrikası kurulacaktır. Üretimi, dağıtımı ve satış noktaları ile en az 1.000 kişinin doğrudan istihdamı sağlanacaktır. Halkımız sağlıklı, ekonomik ve hijyenik ekmeğe bu sayede kolayca ulaşabilecektir. Kamu-özel sektör ortaklığı ile şehrimizde faaliyet gösteren fırınlar daha güçlü ve istikrarlı bir yapının içinde yer alma imkanına kavuşmuş olacaktır.”

Yöresel ürün satış reyonları kurlacak

“Fındık, bal, kivi, akkuş fasülyesi ve yöremize has köy ürünlerinin satışının yapıldığı mağazalar, yol üstü tesisleri ve ülke geneline yayılacak markalaşmış mağaza konseptleri ile şehrimizin ekonomisine katkı sunulacaktır. Markalaşmış ürünler ile kaliteli ve değerli bir ürün imajı ortaya çıkartılarak şehrimize hem istihdam hem de ekonomik girdi sağlanmış olacaktır. Bu kapsamda türkiye genelinde 50 tane mağaza açılması planlanmaktadır.”

Yeni çambaşı projesi

“Çambaşı yaylasını komple yeniden ele alıp buraya tıpkı isviçre alplerindeki gibi doğa ve kış turizminin büyük ilgi göreceği muazzam bir köy kuracağız. Bungalov evler, butik oteller, restoranlar, kafeler, etkinlik alanları vb. Yerli ve yabancı turistlere hayranlık uyandıracak bir proje olacaktır.”

İhtisas OSB’ler kurulacak

“Özellikle fındık entegre fabrikalarının ve fındık/kuruyemiş işleme makinelerinin imalatını yapan makine üretim fabrikalarının birarada bulunacağı, kümelenmiş ve verimli üretime imkan sunarak kaynakların en verimli şekilde kullanılmasına kapı aralayacak fındık ihtisas organize sanayi bölgesini kuracağız. Bu sanayi bölgesinde en az 2.500 insanımıza iş imkanı sağlanmış olacaktır.” KARADENİZ EKONOMİ18 Şubat 2019 Pazartesi 00:00:00 Etiketler: mhp,osb,proje,seçim,beyanname


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

Dijital dünyanın ortak dili kodlama

Türkiye Vodafone Vakfı ile Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ilimizde hayata geçirilen ve 7-14 yaş arası çocukları kapsayan "Yarını Kodlayanlar” adlı projenin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Haberin Devamını Oku

Emekli maaşı asgari ücretle eşitlenecek

Son çıkan yasa ile en düşük maaşı bin liraya yükseltilen emekliler bu sınırın asgari ücret ile eşitlenmesini talep ediyor. Talep kabul görürse en düşük maaş 2.020 TL olacak

Haberin Devamını Oku

Erzurum yüksek teknolojide ileride

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ihracat ekosisteminin Türkiye’nin dört bir yanındaki tüm paydaşları ile buluşmaya devam ediyor.

Haberin Devamını Oku

ODÜ 13 yaşında!

17 Mart 2006 yılında 4 bin 400 öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan Ordu Üniversitesi nitelikli büyümesini sürdürüyor.

Haberin Devamını Oku

Turizm merkezleri birbirine bağlanacak

DOKAP Başkanı Yusuf Mengi, yaptığı açıklamada, Yeşil Yol'un Türkiye Turizm Stratejisi 2023 vizyonundan hareketle Karadeniz Bölgesi'nin yaylalarını ve turizm merkezlerini birbirleriyle üst kottan bağlantısını sağlayacak bir proje olduğunu söyledi.

Haberin Devamını Oku

İstihdam seferberliği üretimi artıracak

Düzce Ticaret Borsası (DTB) Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Karslıoğlu, istihdam seferberliği ile yatırım, üretim ve istihdamın arttırılmasının hedeflendiğini ifade etti.

Haberin Devamını Oku

Konut satışlarında yüzde 18 düşüş

Konut satışları Şubat'ta, Ocak ayına göre hafif artsa da 2018'in aynı ayına göre yüzde 18 düşüş gösterdi.

Haberin Devamını Oku

Çay yolu, Avrupa pazarına açılacak

 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Avrupa Birliği destekli Çay Yolu (Teaway) Projesi'nin tanıtım etkinliği TTSO Trabzon AB Bilgi Merkezi'nin organizasyonuyla gerçekleştirildi.

Haberin Devamını Oku

Sanata altyapı desteği sunulmalı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu,“Şehri yönetenler, siyasiler de yapacakları yatırımlarla sanata gerekli altyapı desteğini sunmalıdır” dedi.

Haberin Devamını Oku

Samsun 4.Mobilya ve Dekorasyon Fuarı

Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi, 4. Mobilya ve Dekorasyon Fuarı'na ev sahipliği yaptı.

Haberin Devamını Oku

İsmail Okutgen:''Samsiad'ın hedefi çok ortaklı projeler''

Samsun’un, bölgenin ve ülke ekonomisinde yarattıkları katma değer ve istihdamla önde gelen şirketlerini bünyesinde toplayan SAMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve OKUTGEN Otomotiv’in Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Okutgen oldu.

Haberin Devamını Oku

Asansörcüler TÜYAP’ta buluşacak

Ordu Perşembe ilçesinde faaliyet gösteren TPM Rulman, alanında dünyanın üç büyüğünden biri olan fuarda Ordu’yu temsil edecek.

Haberin Devamını Oku

Yeni dönemde yeni sayfa

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, projelerini açıkladı.

Haberin Devamını Oku

 Samsunport YK Başkanı Avcı;''Kriz döneminde de yatırım yapılır ''

Bölgenin en büyük lojistik işletmelerinden olan Samsunport Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı, ekonomik kriz dönemlerinde bilinenin aksine yatırım yapmanın daha avantajlı olduğunu savundu

Haberin Devamını Oku

Başkan Şahin'den görkemli projeler

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, projelerini görkemli bir program ile tanıttı.

Haberin Devamını Oku

İŞKUR yerleştirme oranında yüzde 10 artış

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk,küreselleşen ekonomide belirlenen ekonomik hedeflere ulaşmak için seferberlik ruhu içerisinde çalışılması gerektiğini vurguladı.

Haberin Devamını Oku

Ordu denizle barışacak

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hilmi Güler, turizme yönelik çok önemli projelerinin olduğunu belirterek, "Ordu’yu denizle barıştıracağız" dedi.

Haberin Devamını Oku

İşsizlik oranında artış

Türkiye'de işsizlik oranı, Aralık 2018'de bir önceki yılın aynı ayına göre 3,1 puan artarak yüzde 13,5'e yükseldi. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 1 milyon 11 bin kişilik artışla 4 milyon 302 bin kişi olarak kayıtlara geçti.

Haberin Devamını Oku

Alan bazlı destek doğru ama miktarı az

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Edip Sevinç, fındık üreticilerine 2009 yılından bu yana alan bazlı gelir desteği ödemesi yapıldığını anımsattı.

Haberin Devamını Oku

GRÜ'de turizm sektörü buluştu

Giresun Üniversitesi Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencileri kariyer günleri etkinliğinde turizm sektörü temsilcileri ile buluştu.

Haberin Devamını Oku

Fındık üreticilerine müjde

Fındık üreticilerine destek ödemeleri başlıyor. 120 bin fındık üreticisine destek ödemesi yapılacak.

Haberin Devamını Oku

Hem maaşa hem ikramiyeye zam

On binlerce memur 3600 ek gösterge için gün sayıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Seçimlerden sonra ilk işimiz" diyerek ek gösterge müjdesini duyurdu. 3600 ek gösterge ile hem maaşlar hem ikramiyelere zam gelecek.

Haberin Devamını Oku

Uluslararası Farmakoloji Kongresi Ordu'da gerçekleşecek

Türk Farmakoloji Derneği tarafından her iki yılda bir farklı bir ilde gerçekleştirilen Uluslararası Farmakoloji Kongresi, 15-17 Mart tarihleri arasında Ordu’da gerçekleşecek

Haberin Devamını Oku

Gürgentepe Hilmi Güler'i karşıladı

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Gürgentepe ilçesinde coşkuyla karşılandı.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.