Panasonic Life Solutions Türkiye inovatif fikirleri projelerle yansıttı

 Panasonic Life Solutions Türkiye inovatif fikirleri projelerle yansıttı

İnsan odaklı yaklaşımlarla daha iyi ve konforlu bir ‘yaşam’ sunmayı hedefleyen Panasonic Life Solutions Türkiye, sürdürülebilir kalkınmanın insana yatırımla gerçekleşeceğine inanan bir anlayışla, gençlerin ufkuna aydınlık katmayı sürdürüyor..

Üniversitelerde elde edilen teorik bilgi ve becerilerin uygulamaya dönüştürülmesine önemli katkılar sağlayan, insan odaklı yaklaşımlarla daha iyi ve konforlu bir ‘yaşam’ sunmayı hedefleyen Panasonic Life Solutions, Türkiye’nin Idema işbirliğinde İnogarArt’ta düzenlediği ve proje çıktılarının elde edildiği Life Solutions Hackathon’u başarı ile tamamlandı. Ortak fikre sahip insanların belirli bir süre içerisinde belirlenen temalarda takım çalışması halinde ve aynı ortamda inovatif fikirlerini projelere yansıtması olarak özetlenebilecek Life Solutions Hackathon’una 29 farklı üniversiteden 60 kişi katılım sağladı.  

‘’Ekarem takımı birincilik ödülü aldı’’

Panasonic Life Solutions Türkiye Şirket Başkanı Tatsuya Kumazawa, İcra Kurulu Üyesi Orhan Ünal, İcra Kurulu Üyesi Mutlu Kutlu, Türkiye Pazarlama Genel Müdürü Aysel Özaltınok, AR-GE Genel Müdürü Oktay Nak, AR-GE Müdürü Semavi Akın ve Idema Genel Müdür Yardımcısı Evren Aydoğan’dan oluşan jüri üyeleri, Hackathon proje sunumlarını kapsamlı şekilde değerlendirdi. Değerlendirme sonucunda; Erciyes Üniversitesi öğrencileri Arif Çakı, Fatih Kaya, Feryal Sıngın, Nihan Sagah Çakar ve Salih Koşak’ın oluşturdukları Ekarem takımı birinci oldu. Ekarem takımına birinciliği, akıllı saate entegre edilmiş mini sensörler ile konumdaki hava kalitesini ölçümlemek ve uygulama aracılığıyla hava kalitesi hakkında kullanıcılara bilgi vermek için geliştirdikleri proje getirdi. Panasonic Life Solutions Türkiye Şirket Başkanı Tatsuya Kumazawa ve Idema Genel Müdür Yardımcısı Evren Aydoğan’ın da hazır bulunduğu kapanış programında, Ekarem takımı 5.000 TL tutarındaki birincilik ödülünü aldı. İkincilik ödülü Mekathon ve üçüncülük ödülü ise Iceberg takımlarının oldu.

‘’Öğrencilerin iş yaşamına değer katılacak’’


Katılımcı takımlar, program sonunda, “Hackathon Life Solutions” ile iki gün boyunca deneysel bir eğitim ve öğrenme organizasyonuna dahil olma fırsatı yakalamaktan ötürü çok mutlu olduklarını ifade ederken, yaşadıkları bu deneyimin akademik ve iş yaşamında önemli katkılar sağlayacağını belirttiler. İnsan odaklı yaklaşımlarla daha iyi ve konforlu bir ‘yaşam’ sunmayı hedefleyen Panasonic Life Solutions Türkiye, sürdürülebilir kalkınmanın insana yatırımla gerçekleşeceğine inanan bir anlayışla, gençlerin ufkuna aydınlık katmayı sürdürüyor. Panasonic Life Solutions Türkiye bu kapsamda, üniversitelerde elde edilen temel ve teorik bilgilerin uygulamaya dönüştürülmesine önemli katkılar sağlarken, gerçekleştirdiği işbirlikleri sayesinde öğrencilerin hayat başarılarına ve iş yaşamına değer katmayı hedefliyor.

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?