Sami Altınkaya

Seferberlik
yazar anasayfası
Sami Altınkaya samialtinkaya@hotmail.com
Seferberlik

Olağanüstü günlerden geçiyoruz. İçeriden ve dışarıdan ciddi tehdit altındayız. Tarihin her döneminde olduğu gibi dışarıdan Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkamayacağı bilen dış güçler, yine ülkemiz üzerinde büyük oyunlar oynamaya çalışıyor. Vatandaşı din, dil, mezhep ve etnik köken üzerinden ayrıştırmaya çalışıyorlar.
Bunu yaparken ülkenin gençlerini hedef alıyorlar. Düşünmeyen ve analiz etmeyen bir nesil maalesef bu oyunun en önemli parçasıdır. Hazıra alıştırılan gençlik üretmek ve çalışmak yerine, hazırı tercih ediyor. Alın teri dökmeden kazanılan para normal, çalışmadan elde edilen gelir hakmış gibi gösteriliyor. Teknoloji adeta bir silah gibi gençlerimizi tehdit ediyor. Gençlik bu dijital silahı, akıl telini çalıştırarak katma değerli ürün ve hizmet üretmek yerine oyun oynamak için kullanıyor.
İşte bu anlamda seferberlik zamanıdır. Kafamızı kumdan çıkarıp, dünyanın Türkiye'den ibaret olmadığını görmemiz gerekiyor. Dünyanın en önemli ülkesiymiş gibi davranmayı bırakıp, aklımızı başımıza toplamalıyız.
Gerçekten dünyanın en büyük ekonomik gücü olmak için çalışmak çalışmak ama akıllı çalışmak lazımdır. İşte o zaman ekonominizi büyütürsünüz. Kullandığınız pasaport dünyanın her yerinde geçerli olur. Dış politikada dünyanın en etkin ülkesi olursunuz. Bu ekonomik güç size itibar kazandırır. Ancak bu ekonomik güce ulaşacak nesiller, bu eğitim sistemi ile yetiştirilemez.
İşte onun için gelin seferberlik yapalım. Milli mücadele yıllarında emperyalizme karşı verdiğimiz savaşı bu kez cehalete karşı verelim. Cumhuriyetin emekli  öğretmenlerini görevi çağıralım. Öncelikle bugünün öğretmenlerini yeniden eğitelim. Sonra çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizi dijital dünyaya entegre edelim. İşte o zaman Türkiye'nin gençliği dünyaya kafa tutan bilimsel gelişmelere imza atar. Katma değerli ürün ve hizmetleri akıl telini çalıştırarak dünyaya satar. İşte o zaman bu ülkenin kasası dövizle dolar. Hazinesi güçlü olan bir ülkeyi de hiçbir dış güç tehdit edemez. Bırakın tehdit etmeyi buna cesaret bile edemez.
Ey Türk Milleti muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

 

Tarih : 20 Ekim 2019 Pazar 22:09:23
seferberlik,tarih,ülke
Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.