Sami Altınkaya

Kayıp sene 2019
yazar anasayfası
Sami Altınkaya samialtinkaya@hotmail.com
Kayıp sene 2019

Hoş geldin Ramazan, güle güle 2019…

2018 başından beri önce Türkiye’nin başkanlık seçimi, sonra da Türkiye’nin belediye başkanlığı seçimi ile 2018 yılını seçime kurban ettik. Sistemin ve seçimin konuşulmadığı tek bir gün olmadı.

Yerel seçim maratonu 31 Mart tarihinde bitti ve artık ekonomiye odaklanırız derken, YSK tarihi bir karar aldı. İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimini iptal etti. Şimdi 23 Haziran’da İstanbul’da yeniden seçim yapılacak.

Türkiye huzur istiyor. Ramazan ile gelmesi beklenen huzur, yeniden yerini stresli ve gergin günlere bırakıyor. Para ve yatırım huzuru sever. Huzurun olmadığı yerde yeni istihdam, üretim, yatırım olmaz. Ramazan kaynaşmak için bir fırsattı ama bu mübarek ayda yine kutuplaşma devam ediliyor.

Sadece İstanbul yorulmadı. Bütün Türkiye yoruldu. Çünkü İstanbul demek Türkiye demektir. 16 milyon seçmen, Türkiye mozaiğidir. O yüzden İstanbul’u kazanan Türkiye’yi yönetiyor. Hayat pahalılığını ilk İstanbul halkı hisseder. Ekonomik ve siyasi gerginlik en çok İstanbul’da yaşayanların psikolojisini bozar. İstanbul hapşırsa, Türkiye zatürre olur denmesinin nedeni de budur.

Seçim gündeminin konuşulduğu bir ortamda kimse ekonomiye yoğunlaşamaz. Geleceği planlayabilmek için bir sonraki günü görebilmek gerekir. O yüzden Haziran sonunda yapılacak seçim ve sonrasında yaşanması muhtemel tartışmalar. Yaz ayı rehaveti ve tatiller maalesef 2019 yılını boşa geçirmemize neden olacak.

Dünya’nın uzaya turist göndermeye hazırlandığı bugün, biz hala Türkiye’nin ve dünyanın en büyük şehri İstanbul’ a başkan seçmeye çalışıyoruz.

Tarih : 12 Mayıs 2019 Pazar 19:19:54
ramazan,seçim,2019
Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.