Murat GÜRSOY

Onur duyduk
yazar anasayfası
Murat GÜRSOY murat@karadenizekonomi.com
Onur duyduk

Fark yaratarak ülkeye ve bölgeye mal olmuş insanların hikâyelerini yazmaktan ve anlatmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu sütunlarda geçen hafta Ulusoy Un Onursal Başkanı Fahrettin Ulusoy’dan bahsetmiştik. Kalbi ülkemiz ve bölgemiz için atan gönlü zengin bir insan olan Ulusoy, aynı zamanda girişimciler ve müteşebbisler için iyi bir rol model olarak karşımızda durmaktadır. Bu hafta da ülkemizin ve bölgemizin gurur kaynağı Onur ve İhsan Çetinceviz kardeşleri anlatmak istedik. Onur Group’un bu iki tepe ismi iki güzide insan için şu cümleleri kursak onları tanıyan herkes fazlasını hak ediyorlar açıklamasını yaparlar: Zenginlik ve güzellikle birlikte bulunan ihtişam geçicidir ve kolay zedelenebilir. Erdem ise muhteşem ve ölümsüz bir servettir.

Başkaları yararına iyi bir şey yapmak görev değil zevktir. Çünkü sizin sağlık ve mutluluğunuzu artırır. Bu iki güzel insanı böyle tarif edebiliriz. Ülkesi ve bölgesi adına yatırım yaptığında ve faydalı olduğunda mutlu olan iki güzide işadamımız her yıl olduğu gibi bu yıl da önemli başarılara ve projelere imza atmaya devam ediyor. O nedenle ki sadece yurtiçinde değil yurtdışındaki başarıları ile gündeme geliyorlar. İşte bu yüzden ki Ukrayna Devlet Başkanı ülkesindeki tüm yatırımcılara Onur Group ve yaptığı işleri örnek gösteriyor.

Türkiye’nin en büyüklerinden…

Onur Taahhüt Türkiye genelinde 2018 yılı gelir vergisi en fazla vergi ödeyen ilk 100 firma içinde bir önceki yıla göre 10 basamak ilerleyerek 52. sırada yer aldı. Yani bu anlamda da kutsal vatandaşlık görevini yerine getirmekten yüksünmüyorlar. Bu nedenledir ki her yıl olduğu gibi kendileri ile gurur ve onur duyduk.

Hayırseverlikleri…

Bu hafta onlar adına güzel bir gelişme de vatan için hiçbir sorumluktan kaçmayacaklarını dile getirmeleri oldu. Bir süre önce bu iki değerli iş insanı anne ve babaları adına güzel bir işe soyunmuşlardı. Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesi içinde yaptırılan Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi ve Duriye Çetinceviz Okul Öncesi Eğitim Merkezi fiziki koşulları itibariyle ülkemizin donatıları yüksek binalarından olmuştu. Geçen hafta içinde başka bir duyarlılığa imza attılar hayırseverlikleri ile anılan ve Ordu’nun gururları Onur ve İhsan Çetinceviz kardeşler. 81 ilde 81 anaokulu projesinin tüm fiziki altyapısını üstlendikleri Ankara ayağında, Barış Pınarı Harekâtı’nın ilk şehidi adına yaptıkları anaokulu törenle açtılar. Samsun’dan ve Ordu’dan böylesine güzel ve anlamlı örnekleri gördükçe yapılanları yansıtmaktan biz de çok mutlu oluyoruz. Bu güzel örnekleri o nedenle yazıyoruz ki başka güzel insanlar için de bambaşka hikâyelere kapı aralansın.

 

 

Tarih : 01 Aralık 2019 Pazar 18:16:09
ulusoy un,üretim,onur group
Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.