yazar anasayfası
Hüsnü Yücel son yazı çekilecek
Hep turizm diyoruz da

Cumartesi günü Çambaşı Kayak Merkezi’ndeydi. Bu benim Çambaşı Kayak Merkezini kar altında ilk ziyaretim olduğu için intibalarımı sizin ile paylaşmak istiyorum. Hiçbir şeyi görmeden karar vermemek gerekiyor. Bunu Cumartesi günü daha iyi anladım. Kayak Merkezi denilince ilk aklımıza Uludağ geliyor değil mi? Bana göre pek yakında tesis olarak Uludağ’ı geride bırakabiliriz. Uludağ ve diğer kayak merkezlerinde beton yığını tesislerin olması sizi yanıltmasın. Bu kayak merkezlerindeki çarpık yapılaşma ve yayla turizmini yok eden bu gelişmelerden ders alarak bu hataları engelleme şansımız var. Cumartesi günü Büyükşehir Belediye Başkanımız ve diğer Bürokratlar da Çambaşı’ndaydı.

Ordu Üniversitesinin Kar Festivali vardı. Yaylalar cıvıl cıvıldı. Tesisler ile ilgili intibalarıma devam etmek istiyorum. Otopark ile başlayayım. İhtiyacı giderecek kadar otopark yapılmış. Şu anda mevcut restaurantımız var. Faal olan bir otel var. Ayrıca inşaat halinde 5 yıldızlı otel inşaatımız var. Çok katlı olmaması ve yatay yapılaşma doğal güzelliği bozmayacağa benziyor. Bu otelin Ordulu iş adamlarının ortaklığı ile yapıldığını yazmış ve teşekkür ve takdirlerimi iletmiştim. Ben her zaman yazıyorum. Ben iş adamının yatırımcı olanını ve bulunduğu şehre istihdam katkısı ile faydalı olanını seviyorum. Köylünün fındığını harmanından kaldıran tefecileri hiç sevmedim ve sevmeyeceğim de.İş adamlarımızın bu beraberliklerinin devamını ve daha büyük yatırımlara imza atmalarını bekliyorum. Bu otel yatırımı ileriye yönelik iyi bir başlangıcın adımı olur inşallah.

Bungalov Evler. Harika bir düşünce. Tam da yaylaların dokusuna uygun ve çevre dostu bir proje olmuş. Hilmi Güler’i tebrik ediyorum. Bu tür çevre dostu projeler hızla devam etmeli. Yapılan hizmetler ve devam etmesini arzu ettiğim ilave yatırımlar ile ilgili Hilmi Güler ile konuşacaklarım vardı. Ama etrafını hiç boşlamayan o kadar avare insanlar var ki, fırsat bulamadım. Ne ise,biz de öneri ve görüşlerimizi burada yazmaya devam edeceğiz.

Her şey iyi güzel de, YOLLARIMIZ HALA İÇLER ACISI. Sayın Başkanım, bu işin mazereti olmaz. Bu yol sorunu çözülmeden asla olmaz. Bu kadar önemli projeyi bu yola kurban etmeyelim. Yol sorununu mutlaka yine sizin öncülüğünüzde çözülebilir. Yol sorunu Karayolları ve Büyükşehir Belediyesi bir araya gelerek mutlaka en kısa zamanda çözülmelidir. Bu sorun kangren oldu artık. Bu yola başlayalı ne kadar oldu tam bilemiyorum ama, böyle çalışma olmaz. Yüklenici firmaların ödeneklerinde sıkıntı olduğu söyleniyor. Lütfen bu gibi sorunlar çözülsün.

Bir Ayder, bir Uzungöl yaylaları gibi tur otobüslerinin cirit attığı yaylalarımız olsun diyorsak yolumuz olacak. YOLSUZ YAYLA TURİZMİ OLMAZ. Bu güzelim Kayak Merkezini yola esir etmeyelim. Yaylalarımızı doğmadan öldürmeyelim.Kısacası, Tesis harika derken, yolumuz içler acısı demekten kendimi alamıyorum. ACİLEN BEKLİYORUZ.

 

Tarih : 12 Ocak 2020 Pazar 21:04:32
turizm,çambaşı,kayak
Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.