yazar anasayfası
Hüsnü Yücel son yazı çekilecek
Ordu proje bekliyor

Söz bitmiş, artık eylem zamanıdır. Sağlıktan başlayalım mı? Hep önce sağlık diyoruz ya, lafta kalmamalı ve Ordu’nun bu en büyük sorunu artık gündemden kalkmalıdır.

 Öncelikle hastanelerimiz yeterli değil. Ordu’da sağlık hizmeti veren Devlet Hastanesi, Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Özel Hastanelerimiz artık sos vermeye başladı. Yeterli değil. Son zamanlarda en fazla eleştirilen hastaneler resmi hastanelerimiz değil mi? Hiç hastanelere yolunuz düştü mü? Hastane koridorlarında insanlar burnundan soluyor. Doktor ne yapsın? Hemşire ne yapsın? Başhekimler ve rektör ne yapsın? Sorun temelden çözülmesi gerekirken, sorunlar hep ertelenmiş ve netice olarak bu günlere geldik.

Bu günlere gelirken hep günü birlik açıklamalar ile Ordu halkı oyalandı. Hep farklı ve birbiri ile örtüşmeyen açıklamalar günü kurtarmaya yönelik olduğundan netice alınamadı.

Ordu hala hangi hastane ile işe başlayacağının kararını bile veremedi. Her telden bir ses gelince bu işler böyle uzar gider tabi ki. Biz hala devlet hastanesine ilave ek bina yapmak mı, yeni üniversite hastanesi mi, şehir hastanesi mi? Kararını vermiş değiliz.

Uzun zamandır şehir hastanesi gündem de. Bu zaten yılan hikayesine dönüştü. Yer olarak Fidanlık Müdürlüğünün bulunduğu alan ortaya atıldı ve buna sahip çıkılamadı. En sonunda bu boşluğu gören Kent Konseyi kendine vazife çıkararak bu projeye karşı olduğunu açıkladı. Ama parti yönetimi bu aymazlığa da kayıtsız kaldı ve bu sorun iktidar partisinin görevi size ne oluyor diyemedi ve top hala taçta gibi gözüküyor. Hala gol yok ortalıkta.

Daha önce Şehir Projesi ile ilgili iki farklı açıklama geldi. Birkaç ay önce Milletvekillerimizden birisi ihale yapıldı diye bir açıklama yapmıştı. Daha bir ay önce ise Milletvekillerimizden birisi proje ihalesi yapıldı dedi. Kafamız hep karıştı. Yani hedefe odaklı ortak bir çalışma yok. Aslında bu sorunu çözmek için parti yönetimi, büyükşehir ve Altınordu Belediye Başkanları, milletvekilleri bir araya gelip bu çalışmayı ortak yürütmeliler. Daha önce hep böyle oldu ve netice alınan projeler hep birlik ve beraberlik içinde çözülebildi.

Bizim Ordu olarak bir şansımız daha var. Şenel Yediyıldız aynı zamanda Sağlık Komisyonu Başkanıdır. Daha ne olsun? Ben Komisyon Başkanı olacağım ve kendi kentime bir hastane yaptıramayacak mıyım?

Rektörümüz yeni. Çok olumlu ve netice alınabilecek açıklamaları var. Şehir hastanesi için 300 dönüm yer vermeye hazırım diyor. Ordu Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinin yetersiz olduğunu o da kabul ediyor.

Biz de diyoruz ki. Çözün hastane sorunu. Yeni devlet hastanesi mi yapıyorsunuz, şehir hastanesi mi yapıyorsunuz, eğitim araştırma hastanesi mi yapıyorsunuz? Birini mutlaka bekliyoruz. Ama tam donanımlı, gelişmiş teknolojilerle donatılmış, hekim sayısı yeterli, yatak kapasitesi yüksek bir hastane bekliyoruz. Geçekten sözün bittiği yerdeyiz. Hastane koridorları bunu söylüyor.

Tarih : 03 Kasım 2019 Pazar 22:30:57
ordu,proje
Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.